negatief wat ik hoor' Huub Stevens vertrouwt op visionair van Red Bull Salzburg Van den Heuvel kijkt uit naar de overgangsklasse De beste tips over drinkflesje voor hardlopers Koen de Vries adviseert op www.pzc.nl/kustmarathonblog ZPZC Woensdag 22 april 2009 33 Trainer hoopt in Oostenrijk op nieuwe start na echec bij PSV. door Roel Wiche den haag - Na tropenjaren in de Bundesliga en een verbrijzelde droom in Eindhoven hoopt Huub Stevens in de Alpenlucht weer op adem te komen. De 55-jarige coach volgt na dit seizoen Co Adriaanse op bij Red Bull Salz burg, de aanstaande kampioen van Oostenrijk. Stevens tekent een contract voor twee jaar. De ex-trainer van Schalke, HSV, Köln, Hertha, Roda (tweemaal) en PSV maakte er gisteren geen ge- iheim van dat niet alleen het voet bal bepalend is geweest voor deze nieuwe stap in zijn carrière. Zijn echtgenote Toos worstelt al jaren met haar gezondheid. „Na het vertrek bij PSV.heb ik al- WJ Huub Stevens volgt komend sei- zoen Co Adriaanse op als trainer van Red Bull Salzburg. Stevens te kent een contract voor twee sei zoenen bij Salzburg. les eens rustig op een rijtje gezet. Daarna heb ik gezocht naar een nieuwe job die zowel ikzelf als mijn familie zag zitten. Dit is pre cies wat we voor ogen hadden. Toos zal deels in Salzburg gaan wo nen en deels in Eindhoven." Stevens werd enkele weken gele den door Salzburg gepolst via Tho mas Linke, die hij als trainer van Schalke nog onder zijn hoede had. Afgelopen weekeinde kwam alles in een stroomversnelling terecht. Hoewel hij bepaald niet in een top- competitie gaat werken, voorziet de Limburgse coach een groots tijdperk voor zijn nieuwe club. Stevens is vooral onder de indruk van Dietrich Mateschitz, de man die energiedrank Red Buil tot een wereldsucces maakte. Het hoofd kantoor van Red Bull is onder de rook van Salzburg gevestigd. „Die man is een visionair. Met Red Buil timmert hij aan de weg op meerde re gebieden. Deze club brandt van de ambities. Volgend seizoen wacht de Champions League en we gaan opnieuw voor het kam pioenschap." Aan zijn even turbulente als kort stondige dienstverband bij PSV wil hij geen enkel woord meer vuilmaken. Stevens was zielsgeluk kig toen hij vorige zomer bij z'n droomclub aan de slag ging, maar vertrok amper een half jaar later als een verbitterd en eenzaam man. De no nonsense coach, in Duitsland geprezen als 'Harter Hund', slaagde er nooit in om het elftal voor zich te winnen, met de sastreuze gevolgen. „Ik heb bij PSV het nodige geleerd. Verder wil ik 'er niet meer op terugkijken." Co Adriaanse, die met tien punten voorsprong op Rapid Wien de ti tel nauwelijks meer kan ontgaan, maakte eerder al de weg vrij voor Stevens. De 61-jarige coach flirtte met PSV en zag tegelijkertijd de re latie met de top van Salzburg ver troebelen. Niettemin schromen de Oostenrijkers niet om opnieuw met een Nederlander in zee te gaan. „Met Stevens halen we een internationaal gerenommeerde en ervaren trainer binnen", meent technisch directeur Heinz Hochhauser. „We zijn ervan over tuigd dat hij waardevol zal zijn bij het vervullen van onze ambities." UIT BASKETBAL New York. NBA, play-offs, best-of-seven. Western Conference: San Antonio Spurs - Dal las Mavericks 105-84. Stand 1-1. Eastern Conference: Boston Celtics - Chicago Bulls 118-115. Stand: 1-1. BILJARTEN Poolbiljarten. Competitie Kanaalzone: Mil ord 1 -The Black Lions 14-24, Beterdak-The Riff 22-22, Milord 1-Dream Team 20-17, Beter dak-The Riff 22-15. Eindstand: 1. The Black Lions 522 punten (kampioen), 2. Beterdak 405, 3. Milord 1 392, 4. The Riff 323, 5. Dream Team 298, 6. Milord 2 291 punten. TENNIS Barcelona. Mannen. Eerste ronde: Clement (Fra) - Canas (Arg) 7-6 (0) 6-3, Gaudio (Arg) - Junqueira (Arg) 6-4 3-6 6-4, Stepanek (Tsj/9) - Carcia-Lopez (Spa) 6-4 2-6 6-4, Lopez (Spa/16) - Nieminen (Fin) 6-2 6-1, Söderling (Zwe/14) - Gabasjvili (Rus) 6-1 6-4, Joezni (Rus) - Troicki (Ser) 6-7 (5) 7-6 (8) 6-3, La- pentti (Ecu) - Mathieu (Fra) 6-4 2-6 6-2, Mona co (Arg) - Safin (Rus) 6-4 6-1Tweede ronde: Andrejev (Rus/12) - Martin (Spa) 6-2 6-2, Fer rer (Spa/4) - Koekoesjkin (Kaz) 6-3 3-6 6-2. WIELRENNEN Kruiningen. ATB Zomercup, eerste wed strijd. Senioren: 1. Bart Maas (Hansweert), 2. Patrick Tolhoek (Yerseke), 3. Robbert Vleugel (Wemeldinge), 4. Daniël Paardekooper (Oost- kapelle), 5. Jarno Veerhoek (Ritthem). Vrouwen: 1. Christel Janssen (Meliskerke), 2. Marquerite de Neve (Middelburg), 3. Petra Reintjes ('s-Heer Hendrikskinderen), 4. Henja Verstraten (Roosendaal), 5. Eunice Paardekoo per (Oostkapelle). Veteranen: 1. Daan Verhulst (Waarde), 2. Jan Minnaard (Wemeldinge), 3. Andy van Loon (Hoogerheide), 4. Eric Bogers (Breda), 5. René de Leeuw ('s-Heer Arendskerke). Nieuwelingen: 1. Niels van den Boomgaard (Kattendijke), 2. Thijs de Lange (Kattendijke), 3. Peter de Braai (Terneuzen). Jeugd. Categorie 4 t/m 7: 1 Milan Vader (Middelburg), 2. Erik Boer (Wolphaartsdijk), 3. Guido de Neve (Middelburg). Categorie 2 en 3: 1. Mick van Dijke (Wissenkerke), 2. Aimee Schoe (Vrouwenpolder), 3. Tim van Dijke (Wis senkerke). Categorie 1:1. Emma Verloop (Wis senkerke), 2. Shirin van Anrooy (Kapelle), 3. Iris de Bat (Wissenkerke). voor meer uitslagen zie www.pzc.nl Eric Hellemons, Dolf Roks en Henk Mariman (van links naar rechts) luisteren aandachtig naar wat Terneuzen-voor- zitter Anton Hermus te vertellen heeft. foto Peter Nicolai dat er meer geld in de eigen jeugd opleiding wordt gestoken dan in het eerste elftal van Terneuzen. Toehoorder Paul Telussa merkte op dat er maar weinig hoofdtrai ners in het amateurvoetbal het jeugdvoetbal stimuleren. „Toen ik bij Terneuzen hoofdtrainer was heb ik een jeugdplan gemaakt en jeugdtrainingen gegeven." Verder leidde de leeftijdsgrens waarop een talent wordt gehaald tot de no dige gespreksstof Talentjes wor den vaak op een te jonge leeftijd weggekaapt. „In België is het nog gekker", reageerde Mariman. „Daar worden ze net zo snel gehaald als ze worden weggestuurd." Scheldesport is uitgekeken op het Zeeuwse niveau. door Aector Dooms terneuzen - De Zeeuwse basket- baltitel kwam voor de vrouwen van Scheldesport niet als een ver rassing. Vorig jaar werd Schelde sport ook al kampioen van de Zeeuwse klasse, maar het Terneu- zense team koos er toen voor om niet te promoveren. Dit jaar pro moveert de jonge ploeg van coach Martin van Ham wél naar de over gangsklasse. „Dat wordt een geweldig uitda ging. Ik ben echt benieuwd naar het niveau", glundert Paulien van den Heuvel. De Terneuzense guardspeelster vertelt uitgekeken te zijn op het Zeeuwse niveau, waar in de eerste klasse slechts een handvol ploegen uitkomt. „Ma rathon was in feite onze enige con current. Vorig jaar vond ik het ha len van het kampioenschap leu ker, omdat het de eerste keer was." Van den Heuvel is nu achttien jaar en debuteerde al op haar vijftien de in het eerste team van Schelde sport. Zij heeft zich ontpopt tot de spelverdeelster. Ze is veelzijdig: ze profiteert van haar snelheid en scoort meestal via fastbreaks de punten voor haar team. Samen met Marjolein Kruijsse heeft ze de meeste punten gemaakt voor Scheldesport. „Eigenlijk maakt me dat niets uit. Het is een teamsport. Om te scoren ben ik ook afhanke lijk van de rest van de ploeg. Als we maar winnen." De kampioenswedstrijd tegen con current Marathon was niet groots, maar Van den Heuvel was ervan overtuigd dat Scheldesport de titel zou binnenhalen. Ze stamt uit een basketbalfamilie. „Het zit in de genen." Haar ouders speelden basketbal en slaan geen thuiswedstrijd over. Ook haar zus Daniëlle speelt in het eerste, team van Scheldesport. Haar fanatieke vader Erik Jan kijkt kritisch naar WW Paulien van den Heuvel (18 jaar) speelt al sinds haar vijftiende in het eerste team van Schelde sport. Volgend seizoen speelt ze met haar team een treetje hoger. Pauline van den Heuvel in actie voor Scheldesport. foto Peter Nicolai het spel van zijn dochters. „)a, thuis wordt er veel over basketbal gesproken. Als ik niet goed heb ge speeld, dan krijg ik het van mijn vader te horen; maar ook wat er beter moet. Ik vind het niet ver keerd. Ik kan er alleen maar van le ren", vindt ze. Paulien van den Heuvel is tweede jaars studente social work op de academie in Breda. Daar onder houdt ze haar conditie bij de stu dentenvereniging en verder traint ze één keer per week mee met de selectie. Zoals het er nu naar uit ziet, blijft de groep intact. De ge middelde leeftijd is nog geen twin tig jaar. Marjolein Kruijsse behoort met 24 jaar tot de oudste speel sters van Scheldesport. De Terneuzense vrouwenploeg hoopt in de overgangsklasse meer ervaring op te doen. Paulien van den Heuvel verwacht niet dat ze zullen degraderen. Coach Martin van Ham, die regelmatig als scheidsrechter bij de duels in de overgangsklasse optrad, kent het niveau. In de overgangsklasse maakten dit jaar de Zeeuwse clubs BV Souburg en BC Vlissingen de dienst uit. „Ik heb begrepen dat we niet bang voor dit niveau hoe ven te zijn. Ik kan eigenlijk niet wachten, maar we moeten eerst nog twee wedstrijden spelen. Dan is het seizoen voorbij", beseft ze.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 75