groot geschenk zierikzee Is Ook de Waalse klassiekers worden gewonnen in bed Huub Stevens vertrouwt ©p visionair van led Bull Salzburg uitgespeeld in de beter fc' De beste tips over drinkflesje voor hardlopers Koen de Vries adviseert op www.pzc.nl/kustmarathonblog S PZC Woensdag 22 april 2009 I 33 Trainer hoopt in Oostenrijk op nieuwe start na echec bij PSV. door Roel Wiche DEN HAAG - Na tropenjaren in de Bundesliga en een verbrijzelde droom in Eindhoven hoopt Huub Stevens in de Alpenlucht weer op adem te komen. De 55-jarige coach volgt na dit seizoen Co Adriaanse op bij Red Bull Salz burg, de aanstaande kampioen van Oostenrijk. Stevens tekent een contract voor twee jaar. De ex-trainer van Schalke, HSV, Köln, Hertha, Roda (tweemaal) en PSV maakte er gisteren geen ge heim van dat niet alleen het voet bal bepalend is geweest voor deze nieuwe stap in zijn carrière. Zijn echtgenote Toos worstelt al jaren met haar gezondheid. „Na het vertrek bij PSV heb ik al- Huub Stevens volgt komend sei zoen Co Adriaanse op als trainer van Red Bull Salzburg. Stevens te kent een contract voor twee sei zoenen bij Salzburg. les eens rustig op een rijtje gezet. Daarna heb ik gezocht naar een nieuwe job die zowel ikzelf als mijn familie zag ziften. Dit is pre cies wat we voor ogen hadden. Toos zal deels in Salzburg gaan wo nen en deels in Eindhoven." Stevens werd enkele weken gele den door Salzburg gepolst via Tho mas Linke, die hij als trainer van Schalke nog onder zijn hoede had. Afgelopen weekeinde kwam alles in een stroomversnelling terecht. Hoewel hij bepaald niet in een top- competitie gaat werken, voorziet de Limburgse coach een groots tijdperk voor zijn nieuwe club. Stevens is vooral onder de indruk van Dietrich Mateschitz, de man die energiedrank Red Buil tot een wereldsucces maakte. Het hoofd kantoor van Red Bull is onder de rook van Salzburg gevestigd. „Die man is een visionair. Met Red Buil timmert hij aan de weg op meerde re gebieden. Deze club brandt van de ambities. Volgend seizoen wacht de Champions League en we gaan opnieuw voor het kam pioenschap." Aan zijn even turbulente als kort stondige dienstverband bij PSV wil hij geen enkel woord meer vuilmaken. Stevens was zielsgeluk kig toen hij vorige zomer bij z'n droomclub aan de slag ging, maar vertrok amper een half jaar later als een verbitterd en eenzaam man. De no nonsense coach, in Duitsland geprezen als 'Harter Hund', slaagde er nooit in om het elftal voor zich te winnen, met de sastreuze gevolgen. „Ik heb bij PSV het nodige geleerd. Verder wil ik er niet meer op terugkijken." Co Adriaanse, die met tien punten voorsprong op Rapid Wien de ti tel nauwelijks meer kan ontgaan, maakte eerder al de weg vrij voor Stevens. De 61-jarige coach flirtte met PSV en zag tegelijkertijd de re latie met de top van Salzburg ver troebelen. Niettemin schromen de Oostenrijkers niet om opnieuw met een Nederlander in zee te gaan. „Met Stevens halen we een internationaal gerenommeerde en ervaren trainer binnen", meent technisch directeur Heinz Hochhauser. „We zijn ervan over tuigd dat hij waardevol zal zijn bij het vervullen van onze ambities." Karsten Kroon hoopt in de Waalse Pijl op een nieuwe hoofdrol. door Patrick Delait LANAKEN - Verscholen achter het Duitse boulevardblad Bild zit Fabi an Wegmann op het terras van Eu ro tel in Lanaken. De Duitse kam pioen van Team Milram heeft pas ontbeten en geniet in de zon nog een beetje na met een espresso en een portie sensatienieuws uit de Heimat. Na een teleurstellende Amstel Gold Race probeert Weg man de batterij op te laden voor de Waalse klassiekers. Hoe hij dat doet? Door zoveel mo gelijk te rusten en zo weinig moge lijk te fietsen. Hooguit twee uur tjes gaan Wegmann en zijn team genoten van Milram vandaag trap pen. Daarna leveren ze hun fiets in bij de mecaniciens en verdwij nen ze zo snel mogelijk weer naar Als je in vorm bent, moet je alleen in de laatste 20 kilometer diep gaan hun kamers om op bed te gaan lig gen. Het is niet het spannendste bestaan, geeft Wegmann toe. Maar wel noodzakelijk voor een renner. „In een week met drie grote klas siekers heeft trainen geen zin. Het enige dat ik tussen de wedstrijden doe, is een beetje losrijden. Voor de rest probeer ik zoveel mogelijk te rusten en te slapen. Na.de Waal se Pijl gaan we voor een paar da gen naar huis. Gelukkig maar, want een volledig week hotel zou op deze manier wel erg lang du ren." De verleidingen liggen in Lanaken letterlijk om de hoek. Op een steenworp afstand ligt Maastricht en ook winkelparadijs Maasmeche- len is niet ver. Voor bezienswaar digheden en winkels hebben de klassiekerspecialisten echter geen oog. „Ik ben in deze periode alleen met de koers bezig. Hoe minder af leiding je hebt, hoe beter je kunt focussen", zegt Nicki Sörensen, de Deen van Team Saxo Bank. Bij Saxo Bank mag alleen Karsten Kroon deze week in zijn eigen bed slapen. Reden: het rennershotel van Saxo Bank ligt bijna in de ach- UIT E> BASKETBAL New York. NBA, play-offs, best-of-seven. Western Conference: San Antonio Spurs - Dal las Mavericks 105-84. Stand 1-1. Eastern Conference: Boston Celtics - Chicago Bulls 118-115. Stand: 1-1. SCHAKEN Zierikzee. Huishoudelijke competitie: Alexander Greefhorst-André Tillema remise, Paul Greefhorst-Peter de Vrieze 1-0, Kedem Gutkind-Jan Verduijn den Boer 1-0, Marco Vie- veen-Jan Heiligers 0-1, Chris van Eldik-Henk Bremer remise, Piet de Vreede-Dick Doeswijk 0-1, René van Rikxoort-Frans Jansen 0-1. Stand: 1Bas van de Graaf 944; 2. Martin Krij ger 765; 3. Sjaak Spiegels 666; 4. Peter de Vrie ze 648; 5. Hans Aangeenbrug 636; 6. Han van der Made 634; 7. Aat Brakel 611; 8. Kees Bim- mel 605; 9. Alexander Greefhorst 558; 10. Paul Greefhorst 549. TENNIS Barcelona. Mannen. Eerste ronde: Gaudio (Arg) - Junqueira (Arg) 6-4 3-6 6-4, Stepanek (Tsj/9) - Garcia-Lopez (Spa) 6-4 2-6 6-4, Lo pez (Spa/16) - Nieminen (Fin) 6-2 6-1, Söder- Karsten Kroon tertuin van huize Kroon. Daags voor de Waalse Pijl is de 33-jarige Drent eerder naar Eurotel geko men om samen met de rest van de ploeg nog een keer de benen te strekken. „Ik ben redelijk hersteld van zondag, al zal ik de vermoeid heid in de Waalse Pijl nog wel voe len. Als je in vorm bent, moet je al leen in de laatste 20 kilometer diep gaan. Dat mag geen probleem zijn", hoopt Kroon op een nieuwe hoofdrol. Ploeggenoot Frank Schleck is in in tussen in geen velden of wegen meer te bekennen. Omdat de Waalse Pijl voor hem te vroeg komt na zijn zware val in de Am- stel Gold Race is de Luxemburger maandagavond naar huis vertrok ken. In zijn eigen omgeving hoopt de oudste van de gebroeders Schleck wel op tijd fit te raken voor Luik-Bastenaken-Luik. Van de mannen die in Lanaken zijn gebleven, hebben de andere hotelgasten nauwelijks last. Zelfs met vijf ploegen - Quick-Step en Silence-Lotto melden zich vooraf aan Luik-Bastenaken-Luik - staat Eurotel deze week in slaapstand. Rustende renners hebben geen be hoefte aan spektakel. Als de Tour de France volgens Joop Zoetemelk wordt gewonnen in bed, waarom zou dat dan niet voor de Waalse klassiekers kunnen gelden? Alleen de mecaniciens van Astana wrijven, poetsen en spuiten op de parkeerplaats alsof hun leven er van afhangt. Ook dat is een ijzeren wet in het peloton. Waar een ren ner zo weinig mogelijk op zijn be nen mag staan, moet een racefiets altijd blinken. Ook op dagen dat er niet of nauwelijks wordt gefietst. ling (Zwe/14) - Gabasjvili (Rus) 6-1 6-4, Joezni (Rus) - Troicki (Ser) 6-7 (5) 7-6 (8) 6-3, Mona co (Arg) - Safin (Rus) 6-4 6-1Tweede ronde: Andrejev (Rus/12) - Martin (Spa) 6-2 6-2, Fer rer (Spa/4) - Koekoesjkin (Kaz) 6-3 3-6 6-2. WIELRENNEN Kruiningen. ATB Zomercup, eerste wed strijd. Senioren: 1Bart Maas (Hansweert), 2. Patrick Tolhoek (Yerseke), 3. Robbert Vleugel (Wemeldinge), 4. Daniël Paardekooper (Oost- kapelle), 5. Jarno Veerhoek (Ritthem); 14. Ric ky Sluis (Burgh-Haamstede), 15. Jan van Don gen (Zierikzee). Nieuwelingen: 1. Niels van den Boomgaard (Kattendijke), 2. Thijs de Lan ge (Kattendijke), 3. Peter de Braai (Terneuzen), 4. Joost Geluk (Noordwelle). Jeugd. Categorie 4 t/m 7: 1. Milan Vader (Middelburg), 2. Erik Boer (Wolphaartsdijk), 3. Guido de Neve (Middelburg), 4. Marijn de Vrie ze (Renesse); 15. Tijs Geluk (Noordwelle). Ca tegorie 2 en 3: 1. Mick van Dijke (Wissenker- ke), 2. Aimee Schoe (Vrouwenpolder), 3. Tim van Dijke (Wissenkerke); 11. Simon de Vrieze (Renesse). voor meer uitslagen zie www.pzc.nl basis van turnen is niet veel veranderd, maar het materiaal wel." foto PZC sport. „De basis van turnen is niet veel veranderd, maar het materiaal wel. Als ik nu op een springplank spring, dan veert die heel licht te rug. Vroeger ving je lichaam de harde klap op." Aan de Senior Games zou de tur ner graag meedoen. Aangezien tur nen geen onderdeel is, hoopt hij nu wel zijn kunsten aan het pu bliek te morgen tonen als demon stratiesporter. Het liefst met een paar leeftijdgenoten. „In Neder land komt het niet veel voor dat er op deze leeftijd nog mensen tur nen, maar in Duitsland wel. Zo bij zonder ben ik dus niet", lacht Thie- le. Hij beleeft er vooral plezier aan en heeft geen grote ambities meer. „Winnen is leuk maar niet meer het belangrijkste. Het grootste ge schenk is dat ik weer kan turnen." ZIERIKZEE - De schakers van Zierik zee zijn in de halve finale van de beker uitgeschakeld. In een zinde rend duel moest de regerend beker winnaar zijn meerdere erkennen in De Zwarte Dame. Het werd 3-1 voor de tegenstander uit Kruinin gen. Nadat Kees Bimmel zich verslikte in de vijandelijke opening en Sjaak Spiegels één foutje te veel maakte, kon Martin Krijger tegens- coren. Hij kon vanuit de opening zijn tegenstander vastzetten. In plaats van op te geven, liet deze zichzelf in het eindspel op fraaie manier mat zetten. Het duel aan het eerste bord was toen beslissend. Kopman Bas van de Graaf haalde alles uit de kast om te winnen. Met nog twee se conden op de klok haalde hij de tijdcontrole. In de resterende fase kon hij zijn vele dreigingen net niet waarmaken en moest opge ven op. Het tweede team van Zierikzee, al kampioen, speelde thuis met 2-2 gelijk tegen Vlissingen. John van Dalsen en Han van der Made scoorden, Herman Jukkenekke en Aat Brakel verloren. In de huishoudelijke competitie kwamen de topspelers niet in ac tie. René van Rikxoort speelde te gen Frans lansen een partij die tot de tiende zet volledig symme trisch verliep. Daarna veroverde Jansen een pion in het centrum, waarna hij met twee lopers de in middels iets verzwakte koningsstel ling van zijn tegenstander met suc ces kon aanvallen. Kedem Gutkind kon met wit in een spannende partij tegen Jan Verduyn de Boer een mooie ko- ningsaanval opzetten. De zwartspe- ler pareerde die met een matdrei- ging, maar Gutkind rondde de par tij af met een dubbele penning.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 71