'We gaan er een topjaar van maken' 2VOOR1 V.A. €99 INCLUSIEF GRATIS GEKLEURDE GLAZEN Cargill sluit fabrieken in Bergen op Zoom ZE KOMEN ERAAN! Eisen import Deense mosselen Helende reis in Koperen Tuin B PZC Woensdag 22 april 2009 23 Drukke tijden voor stichting, die feestjaar Oud-Vossemeer opzet. door Rob Paardekam OUD-VOSSEMEER - Het zijn drukke tijden voor de Stichting Oud-Vos semeer 6oo jaar. Het feestjaar na dert snel en er moet nog van alles geregeld worden. „Maar het loopt op rolletjes", zegt bestuurslid en pr-man Rien Tholenaar. „We gaan er een jaar van maken waar veel in woners nog lang aan terug zullen denken." Het programma voor volgend jaar is inmiddels zo goed als rond. Een feestweek in september moet één van de hoogtepunten worden. Het 6oo-jarig bestaan wordt echter het hele jaar lang gevierd. Zo zijn er ac tiviteiten opgezet rond de vier vrij heden van Franklin Delano Roose velt, de voormalige president van de Verenigde Staten, wiens voorou ders uit Oud-Vossemeer zouden komen. Het meest in het oog springt het la gerhuisdebat rondom de vrijheid van meningsuiting. Daar .heeft de stichting enkele aansprekende na men voor weten te strikken. Lan delijk bekende politici als Jan Ma- rijnissen (SP), Bas van der Vlies (SGP) en Hans van Baaien (WD) zijn van de partij. „Eigenlijk koste het niet eens zoveel moeite om ze binnen te halen", zegt Rien Thole naar. „Dat komt omdat we ons om Anouska de Witte, John van der Zande en Ceke Smit, drie leden van de pr- en sponsorcommissie, tonen wat de Stichting Oud-Vossemeer 600 jaar zoal te bieden heeft aan promotie-artikelen. foto Leo Adriaanse ringen met de juiste mensen. Zo zit Kees Slager in één van onze werkgroepen en maken commissa ris van de koningin Karla Peijs en burgemeester Nuis deel uit van ons comité van aanbeveling." Enkele andere hoogtepunten van volgend jaar zijn een musical, openluchttheater, een sport en speldag met teams uit alle Thoolse dorpen en een auto-, motor- en bluesfestival. Tijdens de komende oud- en nieuwviering wordt het feestjaar ingeluid met onder meer muziek en een lasershow. „Een mooi programma", vindt Thole naar. „Toch zijn er ook best een paar dingen, die niet konden, want ook wij merken iets van de economische crisis. Toch hadden we het geluk dat we de meeste sponsors al hadden binnengehaald voor die ellende begon." Ondertussen begint het feestjaar aardig te leven onder de bevol- 'We willen dat heel het dorp zich nu al in de kleuren van Vosmeer 600 jaar hult' king. Heel wat mensen hebben al aangegeven straks als vrijwilliger iets te willen doen en de Club van 600 heeft al honderdvijftig gezin nen als lid in mogen schrijven. Ze betalen iedere maand een bedrag je en krijgen in ruil bijvoorbeeld korting op toegangskaarten. De stichting probeert ook met pro- motie-artikelen geld binnen te ha len. Zo zijn er onder meer vlag gen, t-shirts en flessen wijn met het logo van het feestjaar. „We wil len dat heel het dorp zich nu al in de kleuren van Vosmeer 600 jaar hult", stelt Tholenaar. „Dan zal het echt gaan leven." Alles over het naderende feestjaar op www.vosmeer600jaar.nl. BERGEN OP ZOOM - Multinational Cargill sluit in de herfst zijn mats en zetmeelfabrieken in Bergen op Zoom. Daardoor verdwijnen tach tig van de 320 arbeidsplaatsen. De tarwe- en glucosefabrieken in de Brabantse plaats blijven wel in be drijf De maïs- en zetmeelfabriek in Ber gen op Zoom bevoorraadt met na me de Europese papier-, karton-, en golfkartonindustrie. Die is flink getroffen door de economische cri sis. Bovendien is de vraag naar de ze producten structureel gedaald. Cargill probeert zoveel mogelijk mensen met een vast contract on der te brengen in andere vestigin gen, waaronder Sas van Gent. De vestiging in Sas van Gent ont snapt aan een reorganisatie vanwe ge de economische crisis. Het Ame rikaanse bedrijf heeft 160.000 werknemers in 67 landen. YERSEKE - Aan de invoer van Deen se mosselen in de Oosterschelde moeten even strenge eisen worden gesteld als aan de invoer van Ierse en Engelse mosselen. Het dagelijks provinciebestuur heeft dit gisteren laten weten aan het ministerie van Landbouw. Volgens de provincie is het nodig voorzorgsmaatregelen te nemen om import van vreemde organismen in de Oosterschelde te voorkomen. Dat kan onder meer door partijen Deense mosselen te bemonsteren. GOES - Psychologe Josseline Jansen- Steenaert houdt vanavond in boek handel De Koperen Tuin in Goes een lezing over De Helende Reis van Brandon Bays. Volgens Bays - bij wie Josseline de opleiding tot therapeute volgde - is het mogelijk innerlijk een reis te maken om on volledig verwerkte, emotionele ge beurtenissen op te sporen. Dit kan het begin zijn van een genezings proces. De lezing begint om 20.00 uur. De toegangsprijs is. vijf euro, inclusief koffie of thee. Specsavers biedt serieus voordeel. Nu van 22 april t/m 17 mei bovenop het standaard 2V00R1 voordeel, gratis gekleurde glazen optie bij uw tweede bril. Bij Specsavers nemen wij u en-uw portemonnee serieus. Ga toch meteen naar Specsavers. UW VESTIGING! Specsavers Goes Ganzepoortstraat 7 (tegenover Kruidvat) 0113 229 303 Opticiens 2voorlgeldt bij aankoop van een montuur v.a. 99 en een 2e montuur uit dezelfde prijscategorie en met dezelfde glazen. Vraag naar de voorwaarden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 63