Zeeuwse scholieren spelen in film over veilig fietsen Frustraties lopen op in 's-Heer Abtskerke ZE KOMEN ERAAN! :o: Wij letten op prijs én kwaliteit VIJF VRAGEN Geslaagd f1ijn4ufoBedrijf.nl B- PZC Woensdag 22 april 2009 21 Julian Aertssen (rechts) speelt de rol van Stijn in een voorlichtingsfilm over verkeersveiligheid, foto Willem Mieras Juister Imaginairies maakt in Goes opnames voor voorlichtingsfilm. door David Duijnmayer goes - Een klassiek Boy Meets Girl- verhaaltje, noemt regisseur Vin cent van Willegen (24) het. Een liefdesverhaal tussen twee scholie ren vormt de basis van een voor lichtingsfilm over fietsen en veilig heid, die in opdracht van het Re gionaal Orgaan Verkeersveiligheid Zeeland (ROVZ) wordt gemaakt door Juister Imaginairies. Nadat vorige week al opnames zijn gemaakt in Middelburg, werd gisteren gefilmd op verschillende locaties in Goes, waaronder het schoolplein van het Goese Ly ceum. De acteurs zijn leerlingen van de middelbare scholen CSW Toorop in Middelburg en het Goe se Lyceum. De voorlichtingsfilm is onderdeel van de campagne Trappen Scoort van ROVZ en het Zeeuwse Coördi natiepunt Fiets. Sport Zeeland is uitvoerder van het project. Voor het project is een lesmethode ont wikkeld dat aan de hand van ver schillende scenario's inzicht geeft in het verkeer. Het is de bedoeling dat de film op scholen in heel Zee land vertoond gaat worden ter on dersteuning van lessen over ver keersveiligheid. 'Ik moest eigenlijk nablijven vandaag, daarom heb ik aan de audities meegedaan' In de film leren Stijn (gespeeld door Julian Aertssen) en Eva (Lau rence David) elkaar kennen op hun dagelijks fietsroute naar school. Ze vinden elkaar leuk, maar durven dat natuurlijk niet di rect toe te geven. De ongeveer acht minuten durende film krijgt twee eindes: een happy ending, en een versie waarin hoofdpersoon Stijn aangereden wordt door een auto. De overige rollen zijn voor Celino Davidsen, Terence Willeboordse en Anna Verkooijen. De acteurs hebben voor hun rol een heuse auditie moeten doen. „We hebben voor deze leerlingen gekozen omdat ze het meest natu rel speelden", zegt Van Willegen. „Op deze leeftijd hebben ze nor maal gesproken nog geen echte ac- teerervaring: Het gaat er vooral om dat ze voor de camera geloof waardig zichzelf kunnen zijn." De meeste leerlingen die in de film meespelen zitten op toneel, of hebben al eens gefigureerd in een film. Dat wil niet zeggen dat hun ambities zo ver reiken dat ze later echt acteur willen worden, blijkt uit het verhaal van Celino Davidsen. „Ik moest eigenlijk na blijven vandaag. Om daar onderuit te komen, heb ik aan de auditie meegedaan", beweert hij met een strak gezicht. Het Groot Zeeuws Dictee der Nederlandse Taal. Is dat nu in het Zeeuws of in het Nederlands? Om verwarring te voorkomen, het dictee is in het Nederlands. Het Zeeuws in de naam is alleen een verwijzing naar de locatie van het dic tee. Waarom houdt Rotaryclub Goes-Reimerswaal dit dictee? Wij houden Het Groot Zeeuws Dictee ter bevordering van de geletterd heid in Zeeland. Veel mensen vinden het vanzelfsprekend dat ze kun nen lezen en schrijven, maar staan er niet bij stil dat er alleen al in Zee land 33.000 laaggeletterden zijn. Zij hebben minder kans op een baan, sociale contacten of een zelfstandig bestaan. Ze zijn altijd afhankelijk van anderen. Om die mensen te helpen is vorig jaar het Zeeuws Aanvals plan Laaggeletterdheid in het leven geroepen. Dat ondersteunen wij van harte. Waarom vindt u het Zeeuws Aanvalsplan Laaggeletterdheid zo belang rijk? Wij willen dit plan graag in de schijnwerpers zetten. Het verdient aan dacht, omdat mensen die niet goed kunnnen lezen en schrijven, zowel volwassenen en kinderen, een ticket to the future nodig hebben om vooruit te komen in het leven. Als u en ik hen daarbij kunnen helpen; dat is toch mooi? Welke goede doelen hebben direct baat bij het Groot Zeeuws Dictee? Wij hebben het speciaal onderwijs gekozen als goed doel, de Korrescho- len. Daar is niet veel geld beschikbaar, maar wel nodig. Kinderen leren er op eigen tempo, met een speciale methodiek. Ter ondersteuning van die methodiek hebben de scholen digitaal lesmateriaal nodig. Als we de ze leerlingen kunnen helpen, zorgen we voor minder laaggeletterden. De Deltaschool in Goes ontvangt van ons een cadeau: digitale schoolbor den. Kunnnen er nog mensen meedoen vandaag? Jazeker, belangstellenden en taaifanaten kunnnen zich aanmelden via de site www.grootzeeuwsdictee.nl of zich vanaf 19.00 uur vanavond in schrijven bij de balie in Het Goese Lyceum (Bergweg 14). Deelname kost tien euro. Dat kun je zelf betalen, maar je kunt je ook laten sponsoren door familie of vrienden. De zaal gaat om 19.30 uur open en om 20.00 uur begint het dictee, dat wordt voorgelezen door Véronique Roeg van Omroep Zeeland. Vanmid dag van 14.30 tot 17.00 uur is er ook nog een kinderdictee, ook daarvoor zijn nog plaatsen. Dus kom allemaal vandaag en doe actief mee. De win naar krijgt een leuke prijs van ons en natuurlijk de eeuwige roem. De Rotaryclub Goes-Reimerswaal houdt vanavond in de aula van het Goese Lyceum het Groot Zeeuws Dictee, ter bevordering van geletterdheid in Zeeland. Naam: Fenny van Es-Radhakishun Leeftijd: 51 Woonplaats: Veere Functie: Lid van Rotaryclub Goes-Reimerswaal, doet promotionele activiteiten voor het dictee. KLOETINGE - Karin Giele (25) uit Kloetinge, oud-leerlinge van het Buys Ballot College (tegenwoordig Ostrea Lyceum) heeft de masterop- leiding psychologie aan de Univer siteit Utrecht cum laude afgerond. Giele deed de afstudeerrichting kli nische psychologie. Felle kritiek op Borsele vanwege uitblijven nieuwbouwwoningen. door Harmen van der Werf 'S-HEER ABTSKERKE - Het geduld met de gemeente Borsele begint in 's-Heer Abtskerke op te raken, om dat er geen schot zit in woning- bouwplannetjes. „We raken flink gefrustreerd", zei dorpsraadvoorzit ter Kees van der Maas gisteravond op de jaarvergadering. Toezeggingen liggen er genoeg. In de praktijk gebeurt er echter wei nig zichtbaars mee, aldus Van der Maas. Hij noemde als voorbeeld een toezegging die het Borselse col lege van B en W al in mei 2007 deed. 'Op korte termijn' zouden er op een overhoekje in de straat In de Boogerd twee nieuwe wonin gen komen. Het is nog altijd niet zover, onder meer omdat er vele onderzoeken en overleggen nodig zijn. De Borselse gemeenteraad zal pas in maart 2010 over het mini- plannetje beslissen, heeft Van der Maas vernomen. Met twee andere, grotere bouwlo caties - het terrein van loonbedrijf Markusse en een oude boomgaard dichtbij het dorp - schiet het ook niet op. Borsele wil de boomgaard van een projectontwikkelaar over nemen. De prijs schijnt niet meer het probleem te zijn, maar wel an dere eisen. „Laten we de gemeente aanklagen bij de Nationale Ombudsman", zei een inwoonster, „want we worden constant voorgelogen." Van der Maas vond dar te ver gaan. Hij deed een oproep. „Er is veel be langstelling voor woningen in ons dorp, zeker bij onze jongeren. De basisschool is daar ook afhankelijk van. Het wordt tijd dat Borsele een doorbraak forceert." Daarom kunt u bij ons kiezen voor huismerkonderdelen. Die zijn nét zo goed. En veel voordeliger. BOVAG Je bent beter af bij het onafhankelijke autobedrijf Autobedrijf Akkermans Fruitlaan 12 4462 EP Goes Tel. 0113 - 27 67 60 www.a-goes.nl Specialisatie LPG Piet Vogelaar Auto's Livingstoneweg 44 4462 GL Goes Tel. 0113 - 22 02 11 www.pietvogelaar nl Garage van Halst Ruiterpfaatweg 2B 4493 PG Kamperland Tel. 0113 - 37 12 34 www.vanalst.nl Autobeddrijf 's-Heer Arendskerke Vermetstraat 38 4458 BB 's-Heer Arendskerke Tel. 0113 - 56 13 81 wwwautoshak.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 61