over 'nee' oesterbar Wandelend genieten van rust ZwerfafVal in natuurgebied wekt ergernis ZE KOMEN ERAAN! Strand Baarland weer opspuiten PZC 1 8 Woensdag 22 april 2009 pzc zVn ^ee'vee' var^es- Doordat het een dijkengebied is, kun je ook steeds ver kijken. Joke de Witte, vrijwilliger Stichting Landschapsbeheer Zeeland. Mark Faasse legt zich niet neer bij afwijzing van Noord-Beveland. door Raymond de Frel kamperland - Initiatiefnemer Mark Faasse van Mediatore BV ver baast zich over de afwijzing van de gemeente Noord-Beveland om op de Veerse Dam een oesterbar in een tramstel te openen. Hij laat het er niet bij zitten. Faasse heeft een vooroorlogs rij tuig in Milaan op het oog voor een horecagelegenheid, dat zich specia liseert in luxe streekproducten. „Ik wil per se een tramstel. 'Reizen' roept een romantisch gevoel op. Het tramstel moet ook in zo origi neel mogelijke staat blijven. Er komt nog wel een goed geoutilleer de bar in, zodat we bijvoorbeeld streekbier en -wijn en oesters kun nen verkopen." Faasse vindt dat de Veerse Dam re creatief nog te weinig wordt uitge buit. Hij wil de oesterbar als een toeristisch knooppunt tussen Vrouwenpolder en Kamperland la ten dienen. B en W van Noord-Beveland zijn echter tegen het plan van Faasse, omdat er al een initiatief van Mar co Doeleman is voor een Zeeuwse variant van het Franse eilandje Mont Saint Michel voor de Veerse Dam. Zolang dit nog in ontwikke ling is, werkt Noord-Beveland niet mee aan nieuwe initiatieven. Faas se: „We moeten in de huidige eco nomisch barre tijd nog maar af wachten of dat plan doorgaat. Het idee voor een oesterbar is veel be ter te overzien. Ik ga met het colle ge om de tafel, want het verbaast mij dat de deur meteen zo hard wordt dichtgetrokken." baarland - Het strandje bij Baar land moet blijven, vindt het colle ge van Ben W van Borsele, en dat mag wat kosten. Dit jaar is 140.000 euro nodig. De Vlaamse overheid spuit gratis baggerzand op, maar dat moet nog worden verspreid en de dijk moet van het waterschap worden aangepast. De jaarlijkse on derhoudskosten komen daarna uit op 20.000 euro. Camping Schelde- oord betaalt de helft. De raad Bor sele die kritisch was over de kos ten, moet er nog over beslissen. door Luc Oggel yerseke - Rob van de Leur uit We- meldinge stoort zich er mateloos aan; elke keer als hij door natuurge bied Yerseke Moer wandelt, strui kelt hij over lege bierblikjes, drank flessen en ander afval. Omdat beheerder Stichting Het Zeeuwse Landschap het volgens Van de Leur niet doet, heeft de We- meldingenaar afgelopen weekein de samen met twee anderen zelf de vuilniszakken maar ter hand ge nomen. Na twee uur en een kwar tier opruimen kon het drietal elf zakken vol met blikjes, petflessen, kartonnen verpakkingen en plastic zakjes tellen. Ook werden de nodi ge glazen drankflessen gevonden en lagen er nog zon twaalf plastic plantenpotten. „En dan hebben we nog maar één route schoonge maakt, dus het is nog lang niet al les", zegt Van de Leur. Het afval ligt er volgens hem al geruime tijd, een indicatie dat Het Zeeuwse Landschap het schoonhouden van de Moer niet hoog op de agenda heeft staan. De stichting laat in een reactie we ten dat zwerfvuil alleen wordt op geruimd in geval van 'hinder of ge vaarlijke situaties'. „Wel wordt ge probeerd om in samenwerking met de gemeente in dit gebied jaar lijks het zwerfvuil op te ruimen tij dens de landelijke schoonmaak- dag, maar de gemeente geeft priori teit aan andere gebieden." De stich ting wil graag dat vrijwilligers het schoonmaken op zich nemen. De Leur vindt dat van de gekke. „Ieder een schuift het probleem door en ondertussen gebeurt er dus niets." sjjj De 'oogst' van een paar uur opruimen in de Yerseke Moer. foto Rob van de Leur Arjan de Hulster en Joke de Witte op het onverharde wandelpad langs de Zuiddijk. foto Willem Miera:

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 58