Zeeland PZC Kapellespijt van windmolenpark ZE KOMEN ERAAN! BEVELANDEN-THOLEN 28 en 29 17 18 en 19 Klaar om de lueht in te gaan PZC Blaffen Mama Roux wil mensen laten lachen bij trieste verhalen Woensdag 22 april 2009 Wandelend genieten van rust in de Zak van Zuid-Beveland Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.ni Bouw windturbines in Willem Annapolder achteraf niet gelukkig. door Harmen van der Werf KAPELLE - De deur gaat in de ge meente Kapelle op slot voor de bouw van meer windmolens. Het college van B en W vindt dat Ka pelle met het windmolenpark in de Willem Annapolder genoeg heeft gedaan aan windenergie. B en W lijken er zelfs spijt van te hebben dat dit windturbinepark is toegestaan. Dit blijkt uit het nieuwe ontwerp- bestemmingsplan voor het buiten gebied van Kapelle dat onlangs is gepubliceerd. In de Willem Anna polder, onder de rook van 's-Gra- venpolder, zijn enkele jaren gele den tien stevige windturbines ge zet. Ze hebben de polder - waarin ook een groot glastuinbouwbedrijf en rioolwaterzuivering zijn geves tigd - een industriële uitstraling ge geven, iets wat in Kapelle kenne lijk vooraf niet is onderkend. B en W van Kapelle zijn inmid dels tot het inzicht gekomen dat zo'n fors windmolenpark eigenlijk misstaat. In het ontwerp-bestem- mingsplan voor het buitengebied wordt nu vastgesteld dat de komst van de windturbines in de Willem Annapolder 'tot grote landschappe lijke consequenties heeft geleid'. De provincie heeft dit overigens al eerder ingezien en - achteraf - in het omgevingsplan"alle mogelijkhe den voor meer windparken in Ka- |T| Kapelle heeft zijn bijdrage aan windenergie in Zeeland wel gele verd, vindt het Kapelse college van B en W. De deur gaat op slot pelle geschrapt. In het nieuwe ont- werp-bestemmingsplan van Kapel le wordt die lijn verder doorgetrok ken. Kapelle zet de ontwikkeling van windenergie binnen de eigen gren zen helemaal op slot. Dat geldt voor nieuwe windmolenparken en de uitbreiding van het bestaan de park, maar ook voor de plaat sing van kleine, losstaande wind turbines. Aan de Schoorse Zeedijk richting Hansweert - waar twee oudere mo lens staan - bestond nog de moge lijkheid extra windmolens te bou wen, maar het Kapelse college van B en W wil daar nu ook een stokje voor steken. Landbouworganisatie ZLTO heeft op het voorstel met betrekking tot de Schoorse Zeedijk gereageerd. Zij vindt uitbreiding van het aan tal windturbines nabij Schore wel wenselijk. Voor boeren kan wind energie vanwege de subsidies een aardige inkomstenbron zijn. B en W wijzen het ZLTO-verzoek af omdat Kapelle al 'een belangrijke bijdrage aan uitbreiding van het aantal windturbines in Zeeland heeft geleverd'. GOES - Beetje bij beetje gaat de parkeergara ge aan de Westwal in Goes de komenden we ken de hoogte in. De benodigde prefabbeton- delen liggen sinds begin deze week klaar om mm. straks dienst te doen als etages. Bouwdirec- teur Peter van der Vliet van BAM Woning bouw verwacht dat de eerste laag over twee weken boven het maaiveld uitsteekt. Eerst wordt nog gewerkt aan het kelderdek. Overi gens zal de parkeergarage, die eind dit jaar wordt opgeleverd, grotendeels aan het zicht worden onttrokken. Een schil van dertig ap partementen zorgt ervoor dat de zeven eta ges met geparkeerde auto's niet of nauwelijks zijn te zien. foto Willem Mieras Postservicepunten in vier winkels in Goes GOES - TNT Post opent de komen de twee maanden postservicepun ten in vier winkels in Goes. Ze ko men in de Bruna-vestiging aan de Lange Vorststraat, in boekhandel De Koperen Tuin, in de Jumbo-su permarkt en Albert Heijn. De ser vicepunten zijn nodig ter vervan ging van het Goese hoofdpostkan toor aan de Grote Markt, dat 11 juni dichtgaat. Klanten kunnen in de winkels terecht voor het kopen van post- en pakketzegels en het wereldwijd versturen van brieven, pakketten en aangetekende post. Geld voor inrichting Bevrijdingsmuseum nieuwdorp - Bevrijdingsmuseum Zeeland in Nieuwdorp krijgt via de provincie 116.100 euro Europese subsidie vooi de inrichting. Initia tiefnemer Kees Traas is blij met de bijdrage. De eerste fase van de in richting (kosten 290.250 euro) is daarmee financieel rond. Voor de tweede fase is nog 270.000 euro nodig. Het museum - dat eerder de militaire codenaam Infatuate droeg - wordt ingericht met veel computerachtige doe-dingen voor jongeren. De opening van het mu seum is 50 oktober voorzien. ZEEUWSE Je moet de antibioticakuur wel af maken hoor, zei de dokter tegen de Terneuzense. Ze voelde zich alweer een tijdje kiplekker, maar goed: de pilletjes moesten echt op van haar huisarts. De hond des huizes had ook last van kwaaltjes. Ook het dier moest van de dierenarts aan een kuurtje. Daarna moest hij weer weer hele maal de oude zijn. Dat gaat dus niet lukken. De Terneuzense vrouw slikte deze Tip? redactie@pzc.nl week haar laatste pilletjes door, keek nog eens op de verpakking en raakte volledig in paniek: ze had de kuur van haar viervoeter tot zich genomen. „Schiet op, doe iets!", schreeuwde ze in opperste staat van wanhoop tegen haar man. Maar haar echtgenoot wist zich to taal geen raad met deze noodsitua tie. „Zeg, blaf eens niet zo tegen me! Moet ik de dierenarts even bel len?"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 57