Mijnenveld in duinen gevonden Twijfels over effect van fusie Polen tot eind dit jaar in woonwijk Yerseke ZE KOMEN ERAAN! PZC Wij letten op prijs én kwaliteit Nieuw wandelnetwerk in de Zak f1ijn4ufoBedrijf.til s pzc Woensdag 22 april 2009 23 Kustwerk Vlissingen stuit opnieuw op explosieven uit oorlog. door Maurits Sep VLISSINGEN - In de duinen bij Vlis- siifgen is een mijnenveld uit de Tweede Wereldoorlog gevonden. Het gaat om een veld dat de Duit sers daar hebben gelegd. Waterschap Zeeuwse Eilanden, dat bij Vlissingen aan de kust werkt, is gisteren meteen begon- Reimerswaal geeft gedoogbeschikking af; alternatief onbreekt nog. kruiningen - Uiterlijk eind dit jaar moet het Reimerswahlse beleid ten aanzien van de huisvesting van buitenlandse arbeidskrachten op orde zijn. Dat ultimatum heeft de gemeente zichzelf gesteld om .'een punt' achter de problematiek te kunnen zetten, zegt wethouder Jaap Sinke. De aanleiding is een rechtszaak die een inwoner van Yerseke tegen de gemeente had aangespannen. Twee huizen in zijn straat worden volgens de bewoner onrechtmatig nen met het afgraven van zand om de explosieven weg te halen. „Het mijnenveld is in 1945 al ge ruimd, maar toen zijn 152 explosie ven niet gevonden. Die kunnen al ooit zijn afgegaan, maar ze kun nen er ook nog liggen", vertelt woordvoerster Emilie Sturm. Het mijnenveld is ontdekt bij het Nollebos. Met behulp van detecto ren wordt het gebied minutieus af gespeurd naar gevaarlijke objecten. De explosieven liggen onder een dikke laag zand, zegt Sturm. De si- door Polen bewoond. De rechter stelde hem in het gelijk en oordeel de dat Reimerswaal binnen vier weken met een oplossing moest komen. Die is er nu. De gemeente geeft een gedoogbeschikking af, met als einddatum 31 december. „We ge doogden die situatie in Yerseke al, maar volgens de rechter was voor omwonenden niet duidelijk wan neer die zou eindigen", legt Sinke uit. „We geven nu opnieuw een ge doogbeschikking af omdat we die mensen er niet zomaar kunnen uitzetten, want er is geen alterna tieve huisvesting voorhanden. Bo vendien zijn er ook geen klachten vanuit de buurt." tuatie is daarom niet gevaarlijk. Het gevaar dreigt pas als er gegra ven wordt. „Het zijn houten kis ten met een ontsteking van bakke- liet en slechts een klein beetje me taal. Dat maakt ze moeilijk op te sporen." Een speciale kraan met extra bescherming op de cabine In de duinen bij Vlissingen is een mijnenveld uit de Tweede We reldoorlog gevonden. Het veld is al ooit geruimd, maar 152 explo sieven werden niet gevonden. schept daarom zand op. In die schep zit een roterende zeef die het zand eruit haalt en de objec ten vasthoudt. Een expert bekijkt of de objecten gevaarlijk zijn. Het gebied is al afgezet met hekken. Die worden extra beveiligd met schermen die scherven tegenhou den als er toch een explosief ont ploft. Het schap zal met de politie overleggen over de veiligheid bui ten werktijden. Het mijnenveld be slaat een strook van 300 meter. De helft daarvan valt binnen het werk gebied van de kustversterking. Het onderzoek beperkt zich daarom tot dat gebied. Het weghalen van een strook van één meter zand over 150 meter lengte duurt vier weken. Toch maakt het water schap zich nog geen zorgen over de planning van het kustwerk. Sturm: „Op die plek gaan we pas over vier weken aan het werk. Zijn we dan klaar, dan is er niks aan de hand. En hebben we meer tijd no dig, dan kunnen we eerst op ande re plekken verder werken." Waterschap Zeeuwse Eilanden wil mogelijke knelpunten benoemen. door Maurits Sep middelburg - Dat de fusie van de Zeeuwse waterschappen moet doorgaan, lijdt voor de bestuur ders van waterschap Zeeuwse Ei landen geen twijfel. Maar of die zal opleveren wat de provincie heeft berekend en dus verlangt, vier miljoen euro per jaar, is voor een flink aantal partijen nog maar de vraag. En dat moet het provin ciebestuur wel beseffen, benadruk ten CDA, Water Natuurlijk, WD, Christenunie en de Algemene Wa terschapspartij gisteravond in de al gemene vergadering. Dijkgraaf Wim Gosselaar ging schoorvoetend overstag. Aanvanke lijk voelde hij er niks voor twijfel te zaaien over de houding van Zeeuwse Eilanden over de fusie met Zeeuws-Vlaanderen. Er zijn nu eenmaal afspraken gemaakt over de fusie. „Maar dit is de laat ste kans om aan het provinciebe stuur te laten weten dat er moge lijk knelpunten kunnen zijn", drong CDA'er Siem Buijs aan. „Is die vier miljoen per jaar wel echt haalbaar? Als daarover onzekerhe den zijn, dan moeten we dat laten weten." Hij kreeg bijval van Jikkie van der Giessen (Water Natuur lijk). „Het zou toch ook dom zijn om niet door te rekenen wat de fu sie voor je eigen organisatie zal be tekenen. Doe je dat niet, dan laat je eigenlijk weten dat je alle conse quenties wel zult accepteren." Dan, formuleerde [aap van Ginkel (Christenunie) het, 'zeil je een beetje in de mist'. KWADENDAMME - In de Zak van Zuid-Beveland is Het is het eerste wandelnetwerk in Zeeland dat west-Zeeland. Ook voor West-Zeeuws-Vlaande- een nieuw wandelnetwerk geopend: Sporen in de uniform bewegwijzerd is. Het is aangelegd door ren en het platteland van Walcheren - zijn derge- zak. Het netwerk beslaat 80 kilometer, waarvan de Stichting Landschapsbeheer Zeeland (SLZ) in lijke netwerken in voorbereiding. 21 kilometer onverhard. het kader van het Nationaal Landschap Zuid- foto Willem Mieras Daarom kunt u bij ons kiezen voor huismerkonderdelen. Die zijn nét zo goed. En veel voordeliger. Je bent beter af bij het onafhankelijke autobedrijf Garage Kerkwerve Kerkweg 16 4321 AC Kerkwerve Tel. 0111 - 415 210 www.garage-kerkwerve.nl Bijzet Fioole Auto's Julianastraat 44 4301 NC Zierikzee Tel. 0111 - 414 194 www.bijzetfioole.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 55