PZCI Regio merkt nog weinig van crisis ZE KOMEN ERAAN! 28 en 29 17 18 en 19 Oosteriand is weer megaschoon Blaffen Mama Roux wil mensen laten lachen bij trieste verhalen Woensdag 22 april 2009 Verkeersexamen wijst fietsend kind op kwetsbaarheid Tip? schouwen-duiveiand@pzc.nl Arbeidstijdverkorting bij één onderneming op Schouwen-Duiveland. door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE - Een handel in luxe-ac cessoires op Schouwen-Duiveland heeft voor negentien mensen een deeltijd WW-uitkering aange vraagd. Makelaars kijken kritisch naar het aantal administratieve me dewerkers en de recreatiesector krijgt minder snel krediet. Dat heb ben de Ondernemerskring Schou wen-Duiveland, de lokale Re- cron-afdeling en het Sociaal Econo misch Advies Platform aan het ge meentebestuur laten weten. „De ondernemers zijn niet zo ne gatief," zegt economiewethou der Ad Verseput. „De Recron was al content. Het seizoen is prima be gonnen en het aantal boekingen neemt toe. Ongerustheid is er wel bij detailhandel en horeca, maar of dat hier zo negatief zal uitpakken weten we niet. Er heerst toch de verwachting dat toename van de recreatie voor beide sectoren meer omzet zal opleveren." Bedrijven die voor de gemeente werken, krijgen binnen dertig da gen betaald. Verseput beloofde dat al eerder, maar er blijkt toch een aannemer te zijn die langer op zijn geld moest wachten. „Ik vind die termijn noodzakelijk. Gaan we er over heen, dan moeten bedrijven onmiddellijk bij ons aan de bel trekken," aldus Verseput. De minder negatieve stemming vindt zijn weerklank in de werk loosheidscijfers van maart. In die maand vonden 24 Schouwen-Dui- velanders een baan, vijf kwamen zonder werk te zitten. Het UWV Werkbedrijf telde 321 werklozen. Dat is zeven procent minder dan in februari, maar toch 1,6 procent meer dan in maart 2008. Schouwen-Duiveland blijft de gemeente met relatief de min ste haanlozen in Zeeland. Wethouder Gilles Houtekamer (werk, inkomen en zorg): „We zijn benieuwd wat de schoolverlaters zullen doen. De scholen zeggen dat veel eindejaars het zekere voor het onzekere nemen en een ver volgopleiding doen. Het is nog niet bekend wie er werk gaat zoe ken, maar de recreatiesector vraagt mensen en ook de horeca heeft moeite met het vinden van perso neel. Als je enkele jaren op een rij tje zet, is er - met uitzondering van de industrie en de onroerend goedsector - gelukkig niet veel ver anderd." OOSTERIAND - Gewapend met knijpers, hand- werk gegaan in Oosteriand. Onder de titel je bier werden gevonden en in zakken ge- „We gooien zelf ook wel eens wat weg", be- schoenen en vuilniszakken zijn gistermiddag 'Oosteriand megaschoon' is zo veel mogelijk stopt. Davina, Jorina, Julian, Jeroen en Lianda kennen ze. De kinderen hebben samen 350 ki- leerlingen van groep zes en^zeven van de Oos- zwerfvuil opgehaald. hadden de taak om de Molenstraat schoon te lo afval opgehaald. Dat is evenveel als vorig terburcht en de ds. Bogermanschool aan het Blikjes, papiertjes, pastic en zelfs een vol fles- maken. 'Wel nuttig' volgens Jeroen en Julian, jaar. foto Dirk-Jan Gjeltema Ondernemers vragen om nieuwjaarsreceptie ZIERIKZEE - Economiewethouder Ad Verseput (WD) zet de terug keer van de gemeentelijke nieuw jaarsreceptie op de agenda van de gemeenteraad. Verseput sprak de ze week met drie werkgeversorga nisaties. Zij complimenteerden de gemeente met'de bijeenkomsten rond Innovation Award en Beurs- vioer, maar zeiden de receptie te missen. Die gelegenheid tot net werken werd in 2006 wegbezui- nigd. De WD heeft de receptie daarna twee keer georganiseerd, maar stopt daar nu mee. Politie verwacht meer arrestaties in zaak azc MIDDELBURG - De politie verwacht dat er mogelijk nog meer arresta ties volgen in verband met de vechtpartij, afgelopen zaterdag op het azc in Middelburg. De politie arresteerde tot nu toe vijf mannen. Een van hen wordt verdacht van het steken met een mes. De anderen van het gooien van stenen naar de politie en het vernielen van een politieauto. De politie neemt de vechtpartij zeer serieus. De rechter-commissaris heeft het voorarrest van de vijf ver dachten met drie dagen verlengd. ZEEUWSE Je moet de antibioticakuur wel af maken hoor, zei de dokter tegen de Terneuzense vrouw. Ze voelde zich alweer een tijdje kiplekker, maar goed: de pilletjes moesten echt op van haar huisarts. De hond des huizes had ook last van wat kwaaltjes. Ook het dier moest van de dierenarts aan een kuurtje. Daarna moest hij weer weer helemaal de oude zijn. Dat zal dus niet meer lukken. De Terneuzense vrouw slikte deze Tip? redactie@pzc.nl week haar laatste pilletjes door, keek nog eens op de verpakking en raakte volledig in paniek: ze had de kuur van haar viervoeter tot zich genomen. „Schiet op, doe iets!", schreeuwde ze in opperste staat van wanhoop tegen haar man. Maar haar echtgenoot wist zich to taal geen raad met deze noodsitua tie. „Zeg, blaf eens niet zo tegen me! Of moet ik de dierenarts even bellen?" PIXAR

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 49