land St. Ceciliakoor denkt niet te veel aan de toekomst ZE KOMEN ERAAN! Vestiging voorkeursrecht "Waterdunen' Cum laude PZC Hengstdijk viert alvast Oranjefeest ZPZC Woensdag 22 april 2009 23 Viering half eeuwfeest met vierstemmig optreden in de kerk. door Jeanette Vergouwen VOGELWAARDE - Het St. Cecilia koor uit Stoppeldijk bestaat dit jaar een halve eeuw. Grote toe komstplannen heeft het koor van dirigent Johan Vernimmen niet meer. Dat heeft vooral te maken met de gevorderde leeftijd van de koorleden; het gemiddelde ligt ruim boven de 55 jaar. „Laat ons maar gewoon als kerk koor doorgaan en de diensten ver zorgen. Wij zijn als bestuur en koorleden blij dat lohan nog steeds de weekenden komt om ons te begeleiden op het orgel", zegt voorzitster Marijke Strobbe. „Hij heeft al een paar maal gezegd dat hij wil stoppen. We repeteren nu om de veertien dagen. Dit ho pen we nog lang vol te houden. In de afgelopen vijftig jaren zijn er veel leden gekomen en ook ge gaan. Maar het was altijd goed om samen te zijn, waar mensen zin gen is de sfeer goed." Het St. Ceciliakoor is ooit opge richt om het gouden priesterfeest HULST - Stefan Picavet (27) uit Hulst is cum laude afgestudeerd aan de Erasmus Universiteit in Rotterdam. Hij studeerde International Mana gement. Stefan Picavet mag zich nu master of science noemen. van deken Staal op te luisteren. Vernimmen, ook toen al dirigent, repeteerde met enthousiaste zan gers en het koor verzorgde na 1959 nog vele kerk-, rouw- en trouw- diensten. Van de oorspronkelijke 38 zangers zijn er nog drie actiefin het koor, dat momenteel 21 leden telt. St. Cecilia nam deel aan koorfesti vals en vanaf 1979 verzorgde het koor 25 jaar lang de jaarlijkse kerst zang. Ook werd opgetreden met musici uit de regio. Zaterdag 25 april wordt het gou den jubileum gevierd met een fees telijke vierstemmige eucharistievie ring in de kerk H. Gerulphus in Vo gelwaarde, om 19.00 uur. Na afloop is er in 't Gelaag een sfeervolle bijeenkomst; een reünie voor de oud-leden en dan worden ook de jubilarissen in de bloeme tjes gezet. De drie gouden vocalis ten zijn Wies Hamelink, Jo Strob be en Frans Hamelink. De twee mannen waren voordat ze bij St Cecilia begonnen, al tien jaar lid van het mannenkoor dat door Johan Vernimmen geleid werd. De leden zien het koor als één familie. De sfeer is altijd goed en er is al menig feestje gevierd. HENGSTDIJK - De gemeenschap van Hengstdijk begint er een traditie van te maken om grote volksfees ten nog voor de officiële datum te vieren. Trok de carnavalsstoet er een week eerder door de straten, nu viert Hengstdijk ook al Konin ginnedag op zaterdag 25 april. Die dag trekt om 10 uur een op tocht met versierde fietsen door het dorp. Alle kinderen mogen meedoen. Verder is het schoolplein versierd en zijn daar allerlei spelletjes. Daar wacht de kinderen ook nog een verrassing. Er is een rommelmarkt, er staan kraampjes met etenswaren en er is een bar met terras. De opbrengst van het feest komt ten goede aan de school en de peuterspeelzaal. Een gedeelte van het geld is be stemd voor de stichting Cystic Fy- brose (taaislijmziekte). Het feest wordt rond 14.00 uur afgesloten. Vestiging voorkeursrecht Aanwijzing van gronden waarop de artikelen 10 tot en met 24, 26 en 27 Wet voorkeurs recht gemeenten van toepassing zijn. Gedeputeerde Staten van de Provincie Zeeland maken op grond van artikel 7, lid 1 van de Wet voorkeursrecht gemeenten (Wvg) bekend dat Provinciale Staten van de Provincie Zeeland op 17 april 2009 hebben besloten op grond van artikel 9a, lid 1 jo. artikel 5, lid 1 Wvg gronden aan te wijzen waarop de artikelen 10 tot en met 26, 26 en 27 Wvg van toepassing zijn. De betreffende gronden zijn gelegen in de locatie 'Waterdunen'. Dit gebied ligt ten zuiden van de Walendijk en Nieuwe Sluisweg en ten noorden van de Puijendijk, Hogedijk en Nolletjesdijk te Breskens en Groede in de gemeente Sluis. De loca tie is aangeduid als toekomstig gebied bestemd voor natuurontwikkeling en recreatiepark, alle niet-agrarisch en alle nader uit te werken. Deze gronden zijn nader aangegeven op de bij het besluit behorende kadastrale tekeningen met nummers TK-30251256-2A en TK-30251256-2B en de daarbij behorende lijst van eigenaren en beperkt gerechtigden, één en ander naar de stand van de openbare registers van het Kadaster per 8 januari 2009. Om te voldoen aan artikel 7, lid 1 Wvg ligt het besluit met bijbehorende stukken, daaronder mede begrepen de perceelsgewijze registratie, met ingang van 21 april 2009 voor een ieder kosteloos ter inzage op het provinciehuis van de Provincie Zeeland aan de Abdij 6 te Middelburg en op het gemeentehuis Oostburg van de gemeente Sluis aan het Raadhuisplein 1 te Oostburg. Openingstijden van het provinciehuis: maandag tot en met vrijdag van 9.30 uur tot 16.30 uur. Openingstijden van het gemeentehuis; maandag tot en met vrijdag van 08.30 uur tot en met 13.00 uur en woensdagmiddag van 8.30 uur tot 16.00 uur. Op verzoek kunnen de desbetreffende stukken buiten kantooruren worden ingezien. U kunt hiervoor een afspraak maken onder telefoonnummer 0118 631 600 bij het provinciehuis van de Provincie Zeeland. De eigenaren en beperkt gerechtigden met betrekking tot deze gronden ontvan gen één dezer dagen een afzónderlijke kennisgeving. Het besluit van Provinciale Staten treedt in werking op de dag na de datum van publicatie in de Staatscourant en geldt voor een termijn van ten hoogste drie jaren. Het besluit van Provinciale Staten is bekendgemaakt in de Staatscourant van 20 april 2009. Het voorkeursrecht is daarmee inwerking getreden met ingang van 21 april 2009. Met het besluit van Provinciale Staten is de aanwijzing, waartoe Gedeputeerde Staten op grond van artikel 6 Wvg op 20 januari 2009 hebben besto ten. binnen de wettelijke termijn van drie maanden bestendigd. Nadat het besluit van Provinciale Staten in werking is getreden, moeten eigena ren en beperkt gerechtigden van de in het voorstel begrepen gronden, wanneer zij hun percelen, dan wel de daarop gevestigde beperkte rechten wensen te ver vreemden, deze eerst aan de Provincie Zeeland te koop aanbieden. Bezwaar Het besluit van Provinciale Staten wordt aangemerkt als een besluit in de zin van de Algemene wet bestuursrecht (Awb), zodat tegen dit besluit tot aanwijzing van gemelde gronden tot gebied waarop de Wvg van toepassing is, ingevolge de Awb bezwaar open staat. Ingevolge de Awb kunnen belanghebbenden gedurende een termijn van zes weken, ingaande op de dag na publicatie in de Staatscourant, ofwel met ingang van 21 april 2009 tot en met 2 juni 2009, een bezwaarschrift indienen bij Provinciale Staten van de Provincie Zeeland, postbus 6001 te 6330 LA Middelburg. Het bezwaarschrift dient te worden ondertekend en dient ten minste te bevatten: a. de naam en het adres van de indiener; b. de dagtekening; c. een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht. d. de gronden van het bezwaar. Degene die een bezwaarschrift indient kan, indien onverwijlde spoed, gelet op de betrokken belangen, dat vereist, op grond van artikel 8:81 Awb tevens een verzoek om voorlopige voorziening vragen bij de voorzieningenrechter van de Rechtbank te Middelburg, Kousteensedijk 2. Indien belanghebbenden bezwaar hebben gemaakt tegen het besluit van Gedeputeerde Staten van de Provincie Zeeland als bedoeld in artikel 6 Wvg, behoeven zij niet opnieuw een bezwaarschrift in te dienen. Het bezwaar tegen het besluit van Gedeputeerde Staten wordt thans, op grond van artikel 6, lid 3 van de Wvg, geacht te zijn gericht tegen het besluit van Provinciale Staten. Voor nadere informatie kunt u contact opnemen met mevrouw E.A. Dekker, onder telefoonnummer 0118 631922. Middelburg, 22 april 2009. Gedeputeerde Staten van de Provincie Zeeland. Provincie Zeeland De koorleden tijdens een repetitie. foto Wim Kooyman Directie Ruimte, Milieu en Water

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 47