Zeeland jeugd in Zaamslag bereiken korting Slaap lekker en je dag kan niet meer stuk! Leefvitaal Melatomatine voordeelbon Melat matine f Opening nieuwe jeugdhonk SJAZ voor en door Zaamslagse jeugd PZC Woensdag 22 april 2009 1 9 'Het is vooral de buitenwereld die met een scheef gezicht richting 'Voor de opvoeding zijn de ouders verantwoordelijk. Wij bieden de Zaamslag kijkt. De jongeren weten wel beter.' jongeren een programma met diverse activiteiten aan.' Melatomatine x ?ure f3ijV. /Melatomatine! Pure Melatonine] LsM#nu voor Forte Melatomatine m** Extra I Voordeelbon is geldig bij onderstaande drogist(en) t/m 2 weken na verschijning. Melatomatine garandeert al jaren gezonde nachtrust Met de opening van een nieuw jeugdhonk wil de Stichting Jeugd Activiteiten Zaamslag (SJAZ) zich ook op de oudere jongeren in het dorp richten. door Paul Begijn De jongeren in Zaamslag en omstreken verma ken en zorgen dat ze er gens terechtkunnen in hun vrije tijd. Dat is het doel van de SJAZ. Sinds eind vorig jaar heeft de stich ting een eigen onderkomen in het multifunctionele centrum aan de Molenstraat 12. De officiële ope ning van het jeugdhonk is op vrij dag 8 mei. Volgens Ferrie West- phaal, voorzitter van de SJAZ, het ideale moment voor de stichting om zich te presenteren aan de dorpsbewoners. „Wij willen een keer af van de negatieve geluiden over de jeugd in Zaamslag. De jon geren zijn het zelf ook zat. Ze wor den nog vaak ten onrechte in een kwaad daglicht gesteld. Met de opening van een nieuw honk wil len wij de jeugd positiefin het nieuws brengen." Sinds de moord op postbode Peter Herrewegh wordt de jeugd van Zaamslag betiteld als 'problema tisch' en 'onhandelbaar'. Een beeld dat onder meer door de me dia is geschetst, oordeelt SJAZ-be- stuurslid Boude- lijks is er een middagvullend pro gramma op woensdag. Activiteiten als djembé, streetdance en toneel zorgen voor voldoende vermaak voor de basisschoolleerlingen. Maar ook tijdens de vakanties wor den tal van activiteiten georgani seerd, zoals de speeldagen aan het einde van de zomer en de winter- panna in de kerstvakantie. Om de oudere jeugd tegemoet te komen, wil de SJAZ de komende isvoratddebuiten- et sc^ePl een band. Wij vormen het wereld die daar door met een scheef gezicht rich ting Zaamslag kijkt. De jongeren zelf weten wel beter." Hij bena drukt wel dat de SJAZ er niet is om de jongeren uit de criminali teit te halen. „Voor de opvoeding zijn ouders verantwoordelijk. Wij bieden de jongeren een program ma aan met diverse activiteiten." In de jaren na de oprichting van de werkgroep ]AZ, in 2003, waren de activiteiten vooral gericht op jongeren in de leeftijd van twaalf tot en met vijftien jaar. Bijna weke- aanspreekpunt voor de jongeren op straat. jaren ook activiteiten voor hen or ganiseren. Westphaal: „Met het nieuwe honk zijn daar volop mo gelijkheden toe. Het honk wordt hun plek, waar ze kunnen hangen en een potje tafelvoetbal of tafel tennis kunnen spelen. Maar ook het tonen van voetbalwedstrijden op groot scherm is een optie. Wij proberen de jeugd zoveel mogelijk te betrekken bij de plannen. Zij mogen zelf invulling geven aan de avond." Voor de ingebruikname van het nieuwe honk eind 2008 maakte de SJAZ voor haar activiteiten ge bruik van de kantine van de korf balvereniging. De behoefte aan een eigen ruimte was uiteindelijk zo groot dat de gemeente op zoek ging naar een passende oplossing. Als nieuwe locatie werd een ruim te in het multifunctionele cen trum naast Zorgcentrum De Mo lenhof aangewezen. „Een plek waar jong en oud elkaar kan ont moeten", schetst Westphaal. Naast de jeugd vinden de peuters en een bibliotheek er onderdak. Volgens Slager is de aanwezigheid van de stichtingleden bij de jeugdactivitei- ten van belang voor de jongeren. „Het schept een band. Een bekend gezicht wekt vertrouwen bij de jongeren. Wij vormen het aan spreekpunt voor de jongeren op straat." Het bestuur bestaat naast Westphaal en Slager uit Nienke Riemens, Daan Hamelink, Joan Ze- gers, Hans Rademakers en Tanja de Vries. Gemiddeld brengen we een derde van ons leven slapend door. Een normaal slaappatroon bestaat uit gemakkelijk kunnen inslapen, goed kunnen doorslapen en uitgerust wakker worden. Heeft het slaap patroon wat ondersteuning nodig? Melatomatine is er in 3 varianten, voor een goede nachtrust. Op vrijdag 8 mei is de officiële opening van het nieuwe jeugdhonk van de SJAZ in Zaamslag. Body Co Brouwerijstraat 11 Oostburg Tel.:0117-40200 Drogisterij Bastista-Koemans Gentsevaart 125 Kapellebrug Tel.:0114-312003 Drogisterij van der Linde Groote markt 8 Sluis Tel.:0117-461293 Hair and Body Beauty Kapellestraat 2 Sluis Tel.:0117-462411 door Paul Begijn De opening van het nieuwe jeugdhonk van de Stich ting Jeugd Activiteiten Zaamslag (SJAZ) wordt volledig verzorgd door de jeugd. SJAZ-voorzitter Ferrie Westphaal: „Als bestuur doen wij een stapje terug. We laten de volledige organi satie over aan de jeugd. Van het houden van een speech tot het uit nodigen van de burgemeester, al les wordt tot in detail geregeld door de kinderen." Vanavond vindt in het honk een overlegavond plaats met de jeugd. Vanaf 18.30 uur wordt er onder meer gesproken over de taakverde ling, de aankleding van de ope ning en de ontvangst van de gas ten. De opening op 8 mei is zowel toegankelijk voor jong als oud, be nadrukt bestuurslid Boudewijn Slager. „Wij roepen juist alle bewo ners van Zaamslag en omstreken op om te komen kijken en kennis te maken met het bestuur en de jeugd." Vanaf 14.30 uur worden al le gasten welkom geheten, waarna het nieuwe honk om 15.00 uur offi cieel wordt geopend. Vanaf 18.30 uur is er voor de'oudere jeugd tot 18 jaar een speciale inloopavond. Tijdens deze inloopavond houdt Moio Adventure een buitenactivi teit voor jongeren van elf tot en met achttien jaar. Deelnemers kunnen zich opgeven via docterbi@zeelandnet.nl. Voor een workshop taarten maken, die om 15.30 uur begint, kunnen be langstellenden zich opgeven via staduusje@zeelandnet.nl. Voor het nieuwe jeugdhonk is de SJAZ nog op zoek naar een nieu we naam. Inzendingen kunnen voor 30 april worden opgestuurd naar docterbi@zeelandnet.nl. Melatomatine Pure Melatonine Pure melatonine. Bevordert een natuurlijke, gezonde slaap. Melatomatine Extra Met melatonine en Slaapmutsje. Voor het behoud van een natuurlijk dag- en nachtritme. Melatomatine Forte Met melatonine, tomatenextract, magnesium, vitaminen en kruiden. Lekker slapen, ook in spannende en drukke tijden. Drogisterij Doolaege Szydloskiplein 12 Axel Tel.:0115-565186 Drogisterij De Kaai Westkade 77 Sas van Gent Tei.:0115-451662

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 43