SJAZ wil ook oudere ZE KOMEN ERAAN! Klachten over gemeente Temeuzen fors gestegen Vijfentwintigste politie mag meikermismarkt in Koewacht PZC ZE KOMEN ERAAN! ai wel bekeuren Blaffen 1 8 Woensdag 22 april 2009 pzc Z 'Wij willen een keer af van de negatieve geluiden over de jeugd in Zaamslag. De jongeren zijn het zelf ook zat.' Meeste meldinge van ontevreden burgers betreffen parkeren. door Eugène Verstraeten terneuzen - Het aantal klachten over de gemeente Terneuzen is vo rig jaar sterk gestegen, namelijk van 51 in 2007 naar 82 klachten in 2008. Een stijging dus van zo'n 60 procent. In het Jaarverslag Klachtenbehan deling zeggen burgemeester en wethouders dat de reden voor de forse toename moeilijk te achterha len is. „Wel is het zo dat er bijvoorbeeld steeds meer klachten binnenko men die verband houden met par keren. Veelal vindt men een par keerboete of naheffingsaanslag niet terecht en dan vindt men al snel dat men slecht behandeld is f DVD SPAARZEGEL 'Hancock' www.pzc.nl/dvd Rommelmarkt en antiekveiling Koewacht koewacht - Muziekvereniging Eendracht Maakt Macht Koewacht houdt zaterdag 25 april de jaarlijk se rommelmarkt en antiekveiling ten bate van het uniformen- en in strumentenfonds. Tijdens de rom melmarkt worden ook wafels ge bakken. Het evenement vindt plaats op het parkeerterrein van de sportvelden aan de Berlaers- straat in koewacht, van 9.00 tot 15.30 uur. De antiekveiling begint om 10.30 uur. Iedereen is welkom en de toegang is gratis. ZEEUWSE Ie moet de antibioticakuur wel af maken hoor, zei de dokter tegen de Temeuzense vrouw. Ze voelde zich alweer een tijdje kiplekker, maar goed: de pilletjes moesten op. De hond des huizes had ook last van wat kwaaltjes kreeg eveneens een kuur. Of hij weer helemaal de oude wordt is echter de vraag. De Temeuzense slikte deze week en wordt er een klacht ingediend." Hetzelfde geldt volgens het college in feite ook voor klachten die de af deling wijkbeheer en in mindere mate ook de afdeling onderhoud betreffen. „Is er sprake van over last en men meldt dit, dan wordt verwacht dat de desbetreffende af delingen de problemen direct op lossen, maar dit is niet altijd moge lijk. Dat leidt dan weer tot klach ten." Het aantal klachten over het niet of niet tijdig behandelen of beant woorden van brieven of nakomen van afspraken is eveneens behoor lijk gestegen. Volgens het college komt dit grotendeels door het e-mail verkeer. „Blijkbaar ver wacht men, anders dan wanneer een brief wordt geschreven, op een e-mailtje direct antwoord." Het aantal klachten over onheuse bejegening is sterk gedaald. Taxatiedag Veilinghuis in museum Aardenburg aardenburc - In het Gemeente lijk Archeologisch Museum in Aar denburg is zaterdag tussen 10.00 en 16.00 uur een taxatiedag. Drie gespecialiseerde taxateurs van het Zeeuwse Veilinghuis in Middel burg taxeren kunst en antiek. Ze geven ook advies over restauratie. Sala wil folder over verloop projecten sluis - Sluis wil de inwoners in een folder inzicht geven in het fi nanciële verloop van de projecten van de gemeente. Burgemeester Sa- la wil duidelijk maken dat deze pro jecten zeker niet de oorzaak zijn van de financiële problemen. „Die komen vooral door minder geld uit het gemeentefonds en een te dure organisatie. In de komende ja ren proberen wij dit op te lossen." Tip? redactie@pzc.nl haar laatste pilletjes, keek nog eens op de verpakking en raakte in paniek: ze had de kuur van haar viervoeter tot zich genomen. „Schiet op, doe iets!", schreeuwde ze wanhopig tegen haar man. Maar die wist zich totaal geen raad met deze 'noodsituatie'. „Zeg, blaf niet zo tegen me! Of moet ik de dierenarts even bellen?" koewacht - In januari 1984 richt ten de Zeeuws-VIaamse afdeling van de Vereniging voor de Ambu lante Handel, de Winkeliersvereni ging Koewacht (Wiveko) en de VW-Axel samen een werkgroep op voor de organisatie van een grensoverschrijdende voorjaars- markt. Op zondag 3 mei beleeft de ze lentemarkt het 25-jarige jubi leum. De voorjaarsmarkt in Koewacht begon een kwart eeuw geleden als opvolger van de jaarlijkse meiker- mis, waarvoor de belangstelling aanzienlijk was teruggelopen. De nieuwe formule, een handels markt aan weerszijden van de grens, bleek zo'n voltreffer, dat in de afgelopen 25 jaar nauwelijks een verandering is doorgevoerd. De meikermismarkt Koewacht is inmiddels wèl bekend als de groot ste toeristisch-recreatieve open- luchtmarkt op zondag in Belgisch en Zeeuws-Vlaanderen. Op zondag 3 mei wordt de markt geopend met vanaf 10.00 uur toe spraken van burgemeester Filip Marin van Moerbeke en commissa ris van de koningin Karla Peijs. Op de mark is onder meer veel mu ziek, animatie, een standwerkers- concours en een oldtimershow. Daarnaast is er kermis, zijn er vol op plantjes en zijn de deuren van winkels, café's en restaurants wijd open. koewacht - De inrichting van de 30-kilometerzone in Koewacht vol doet aan de regels en dus mag de politie iedereen op de bon slinge ren die er te hard rijdt. Dat blijkt uit het antwoord van burgemeeste- ren wethouders van Terneuzen op vragen van de LCF-fractie. Die meent dat er bij kruispunten in de 30-kilometerzone cirkels op de weg geschilderd moeten wor den. Volgens het college zijn de cirkels echter niet verplicht. „Deze maat regel levert geen snelheidsbeper king op,'maar wel een verstoord en druk wegbeeld wat een nega tief gevolg heeft voor de verkeers veiligheid." SJAZ-bestuurslid Boudewijn Slager (links) en voorzitter Ferrie Westphaal (rechts) zien het nieuwe honk in het mfc als fijne plek waar jong en oud elkaar ontmoeten. foto's Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 42