PZC 17 Werkservicepunt heeft prioriteit Cargill Sas ontsnapt aan reorganisatie ZE KOMEN ERAAN! m Bescherming dijken bij Ossenisse tegen superstormvloed 28 en 29 18 en 19 Mama Roux wil mensen laten lachen bij trieste verhalen Woensdag 22 april 2009 Nieuw jeugdhonk in Zaamslag mikt ook op oudere jongere Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Geen geld voor mobiliteitscentrum in Zeeuws-Vlaanderen. door Conny van Gremberghe terneuzen - Het versterken van het Werkservicepunt Zeeuws- Vlaanderen (WSP) als belangrijk ste werkbemiddelingsorgaan heeft voor de Zeeuws-Vlaamse gemeen ten de hoogste prioriteit. Volgens wethouder Co van Schaik van Ter- neuzen (sociale zaken en werkgele genheid) zullen de Zeeuws-Vlaam se gemeenten dan ook geen cent steken in het Zeeuwse mobiliteits centrum, dat kortgeleden in Goes werd geopend. De Zeeuws-Vlaam se gemeenten was gevraagd om een subsidie bij te dragen van 26 cent per inwoner voor dat integra tiebureau van voornamelijk werk gevers. Van Schaik: „Dat geld kunnen we beter steken in ons eigen werkservi cepunt dat het werk dat het mobili teitscentrum zou moeten doen al lang voor rekening neemt. Het WSP heeft een prima zicht op vraag en aanbod op de markt en is zowel voor werkgevers als werkne mers de plek om bij (dreigende) werkloosheid of voor het aanbie den van werk aan te kloppen. Dat mobiliteitscentrum is niet meer dan een gril van de rijksoverheid." Van Schaik is wat milder gestemd over het poortwachtercentrum dat momenteel in oprichting is. „De ei genlijke bemiddeling, waar dat cen trum ook op inspeelt, is beter af bij het WSP. Maar goed, het poort wachtercentrum werkt voor en wordt gerund door het bedrijfsle ven, dat er ook het meeste profijt van kan hebben." Dat het provinciebestuur wel ge porteerd is van het mobiliteitscen trum en er geld in steekt, heeft er volgens Van Schaik vooral te mee maken dat GS zich, net als andere besturen, veel te veel laten opjagen door de rijksoverheid. „Die lan ceert het ene na het andere project in verband met de crisis, maar doet dat niet weloverwogen. Om een voorbeeld te noemen: het Rijk srelt Wethouder Co van Schaik van Terneuzen noemt Zeeuws mobili teitscentrum 'een gril van de rijksoverheid'. Daarom krijgt het Werkservicepunt voorrang. 400 miljoen euro beschikbaar voor het naar voren halen van investe ringen in gemeenten, om de econo mie te steunen. .Of de gemeenten hun projecten maar willen indie nen. Dan gebeurt dat - Terneuzen heeft: geld voor een brede school Othene, verkeersmaatregelen en nieuwe musea gevraagd - maar dan blijkt dat er veel te veel projec ten zijn aangemeld. Het verzoek volgt dan om nogmaals je plannen in te dienen. Dat doen we, maar vervolgens is het maanden stil en weten wij weer niet waar we aan toe zijn", aldus Van Schaik. Recreanten en verkeer moeten rekening houden met hinder. door Harold de Puysseleijr ossenisse - Wandelen, buitendijks fietsen en vissen zijn recreatieve ac tiviteiten die voorlopig niet tot de mogelijkheden behoren op de Westerscheldedijk ter hoogte van Ossenisse. Ruim drie kilometer dijk is sinds deze maand namelijk het domein van het personeel van een water- bouwconstructiebedrijf uit Slied- recht. Het bedrijf is ingehuurd door het projectbureau Zeewerin gen om de dijken in Zeeland te ver stevigen. Ook het wegverkeer in de omgeving moet rekening hou den met overlast, want grote vrachtwagens rijden af en aan voor de aanvoer van grond, beton blokken, asfalt en breuksteen. In oktober dit jaar is het werk ge reed. De dijk kan dan een super stormvloed weerstaan, een storm die veie malen zwaarder is dan de storm die in 1953 de Watersnood ramp veroorzaakte. Zo'n super stormvloed komt gemiddeld eens in de vierduizend jaar voor. Projectbureau Zeeweringen, een sa menwerkingsverband van Rijkswa terstaat en de beide Zeeuwse wa terschappen, probeert de hinder tijdens de werkzaamheden zo be perkt mogelijk te houden, maar he lemaal te vermijden is het niet. Het dijktraject bij Ossenisse is één van de laatste dijktrajecten aan de Westerschelde. Eind dit jaar besluit over bouw zeesluis terneuzen - Eind dit jaar valt de beslissing over de financiering van de nieuwe zeesluis in Terneuzen én over de afmetingen van de sluis, die pal oostelijk van de huidi ge zeesluis wordt aangelegd. Dat hebben Vlaams premier Kris Peeters en staatssecretaris Tineke Huizinga van Verkeer en Water staat vrijdag afgesproken. Peeters wil wel dat ook de Gentse haven meebetaalt aan het project. Die eis is ook verbonden aan de bouw van nieuwe sluizen in Antwerpen en Zeebrugge. Scooterrijder breekt arm bij val na ongeluk ZAAMSLAG - Een 49-jarige scooter- rijder uit de gemeente Terneuzen is gistermiddag rond vijf uur ge wond geraakt bij een ongeval in Zaamslag. De man wilde op het fietspad van de Terneuzense straat een aantal fietsers inhalen. Hij toe terde een paar keer, maar dit werd door de fietsers waarschijnlijk niet gehoord. De scooterrijder raakte een fietser, maar het is onbekend of deze gewond is geraakt. De scoo terrijder zelf kwam in de berm ten val. Hij brak een arm en in een van zijn handen zit een scheurtje. door Conny van Gremberghe SAS VAN GENT - De Cargill-vesti- ging in Sas van Gent ontsnapt aan een reorganisatie vanwege de eco nomische crisis. Dat kan niet ge zegd worden van de vestiging Ber gen op Zoom, waar tachtig van de 320 banen worden geschrapt. De mais-en zetmeelfabriek in de Bra bantse plaats gaat in de herfst defi nitief dicht. Dit maakte de con cernleiding dinsdag bekend. Vol gens Cargill is de sluiting het ge- volg'van de enorme daling naar de vraag van zetmeel voor de produc tie van papier en veevoeders. Cargill zal proberen om zoveel mo gelijk mensen met een vast con tract onder te brengen in andere vestigingen, waaronder Sas van Gent. De Amerikaanse multinatio nal Cargill heeft wereldwijd 160.000 werknemers en fabrieken in 67 landen. De Westerscheldedijk nabij Ossenisse wordt de komende maanden bestand gemaakt tegen een superstorm. foto Peter Nicolai PIXAR

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 41