groot geschenk Vrouwen willen van schans af Huub Stevens vertrouwt op visionair van Red Bull Salzburg Wij letten op prijs én kwaliteit ft f1ijn4utoBedriJfiql Zeeuwse turnsters naar finale De beste tips over drinkflesje voor hardlopers Koen de Vries adviseert op www.pzc.nl/kustmarathonblog PZC Woensdag 22 april 2009 33 sport. „De basis van turnen is niet veel veranderd, maar het materiaal wel. Als ik nu op een springplank spring, dan veert die heel licht te rug. Vroeger ving je lichaam de harde klap op." Aan de Senior Games zou de tur ner graag meedoen. Aangezien tur nen geen onderdeel is, hoopt hij nu wel zijn kunsten aan het pu bliek te morgen tonen als demon stratiesporter. Het liefst met een paar leeftijdgenoten. „In Neder land komt het niet veel voor dat er op deze leeftijd nog mensen tur nen, maar in Duitsland wel. Zo bij zonder ben ik dus niet", lacht Thie- le. Hij beleeft er vooral plezier aan en heeft geen grote ambities meer. „Winnen is leuk maar niet meer het belangrijkste. Het grootste ge schenk is dat ik weer kan turnen." Vijftien springsters pogen via rechtbank naar Spelen te gaan. den haag - Olympisch schans springen is al sinds St. Moritz 1924 een mannending. Vrouwen zijn op de helling niet welkom tijdens de twee weken waarin alle ogen zijn gericht op 's werelds beste wintersporters. Vijftien springsters zijn daarom deze week, na talrijke afwijzingen door het IOC, naar de rechtbank gestapt. Ze klagen het organisatiecomité van de Spelen in Vancouver 2010 aan wegens dis criminatie. De vrouwen beroepen zich op de 'charter of freedoms and rights', een onderdeel van de Canadese grondwet waarin onder meer gelij ke rechten voor mannen en vrou wen zijn vastgelegd. Daarom sle pen ze ook Canadese organisatieco mité Vanoc voor de rechter en niet het Internationaal Olympisch Comité. Het IOC weigert al lange tijd in ge sprek te gaan met de schansspring- sters. Voorvechters Lindsey Van (VS) en Katie Willis (Canada) de den onlangs nog een laatste po ging IOC-voorzitter Jacques Rogge persoonlijk te ontmoeten. Die liet het duo twee weken geleden ech ter per e-mail weten dat hij vanwe ge de dreigende rechtszaak 'niet de vrijheid had' om op hun argumen ten in te gaan. Het IOC heeft drie jaar geleden be sloten het schansspringen van 2010 niet open te stellen voor vrou wen. Voor de Spelen van Sotsji 2014 krijgen de sportsters een nieu we kans. Maar Van (25), die in fe bruari in Tsjechië de eerste offi ciële wereldkampioene in haar sport werd, wil niet zo lang wach ten. „Dit sleept al 15 jaar." Trainer hoopt in Oostenrijk op nieuwe start na echec bij PSV. door Roel Wiche den haag - Na tropenjaren in de Bundesliga en een verbrijzelde droom in Eindhoven hoopt Huub Stevens in de Alpenlucht weer op adem te komen. De 55-jarige coach volgt na dit seizoen Co Adriaanse op bij Red Bull Salz burg, de aanstaande kampioen van Oostenrijk. Stevens tekent een contract voor twee jaar. De ex-trainer van Schalke, HSV, Köln, Hertha, Roda (tweemaal) en PSV maakte er gisteren geen ge heim van dat niet alleen het voet bal bepalend is geweest voor deze nieuwe stap in zijn carrière. Zijn echtgenote Toos worstelt al jaren met haar gezondheid. „Na het vertrek bij PSV heb ik al- Huub Stevens volgt komend sei- zoen Co Adriaanse op als trainer van Red Bull Salzburg. Stevens te kent een contract voor twee sei zoenen bij Salzburg. les eens rustig op een rijtje gezet. Daarna heb ik gezocht naar een nieuwe job die zowel ikzelf als mijn familie zag zitten. Dit is pre cies wat we voor ogen hadden. Toos zal deels in Salzburg gaan wo nen en deels in Eindhoven." Stevens werd enkele weken gele den door Salzburg gepolst via Tho mas Linke, die hij als trainer van Schalke nog onder zijn hoede had. Afgelopen weekeinde kwam alles in een stroomversnelling terecht. Hoewel hij bepaald niet in een top- competitie gaat werken, voorziet de Limburgse coach een groots tijdperk voor zijn nieuwe club. Stevens is vooral onder de indruk van Dietrich Mateschitz, de man die energiedrank Red Buil tot een wereldsucces maakte. Het hoofd kantoor van Red Bull is onder de rook van Salzburg gevestigd. „Die man is een visionair. Met Red Buil timmert hij aan de weg op meerde re gebieden. Deze club brandt van de ambities. Volgend seizoen wacht de Champions League en we gaan opnieuw voor het kam pioenschap." Aan zijn even turbulente als kort stondige dienstverband bij PSV wil hij geen enkel woord meer vuilmaken. Stevens was zielsgeluk kig toen hij vorige zomer bij z'n droomclub aan de slag ging, maar vertrok amper een half jaar later als een verbitterd en eenzaam man. De no nonsense coach, in Duitsland geprezen als 'Harter Hund', slaagde er nooit in om het elftal voor zich te winnen, met de sastreuze gevolgen. „Ik heb bij PSV het nodige geleerd. Verder wil ik er niet meer op terugkijken." Co Adriaanse, die met tien punten voorsprong op Rapid Wien de ti tel nauwelijks meer kan ontgaan, maakte eerder al de weg vrij voor Stevens. De 61-jarige coach flirtte met PSV en zag tegelijkertijd de re latie met de top van Salzburg ver troebelen. Niettemin schromen de Oostenrijkers niet om opnieuw met een Nederlander in zee te gaan. „Met Stevens halen we een internationaal gerenommeerde en ervaren trainer binnen", meent technisch directeur Heinz Hochhauser. „We zijn ervan over tuigd dat hij waardevol zal zijn bij het vervullen van onze ambities." Daarom kunt u bij ons kiezen voor huismerkonderdelen. Die zijn nét zo goed. En veel voordeliger. Je bent beter af bij het onafhankëijke autobedrijf Autobedrijf Dekker Zuidweg 7 4363 SG Aagtekerke Tel. 0118 - 586 666 www.autobedrijf-dekker.nl Autobedrijf Statenlaan Statenlaan 244 4336 CP Middelburg Tel. 0118 - 625 663 www.autobedrijfstatenlaan.nl Garage Meerman Korenbloemlaan 1 4341 JD Arnemuiden Tel. 0118 - 602 023 www.garagemeerman.nl Automobielbedrijf Dijkwel Industrieweg 29 4382 NA Vlissingen Tel. 0118 - 417 711 Onderhoud en verkoop Autobedrijf Koppejan Domburgseweg 18 4357 BB Domburg Tel. 0118 - 581 487 www.autobedrijfkoppejan.nl Autobedrijf Wondergem Bedrijfsweg 16 4387 PD Vlissingen Tel. 0118 - 465 958 www.autowondergem.nl Garage Francke Rapenburgweg 1 4365 ND Meliskerke Tel. 0118 - 561 748 Veersedam Auto v.o.f. Vrouwenpolderseweg 75 4354 KL Vrouwenpolder Tel. 0118 - 591 524 www.veersedamauto.nl Autobedrijf van Hoepen Fagotweg 2 F 4337 RC Middelburg Tel. 0118 - 635 474 www.autobedrijfvanhoepen.nl Autobedrijf Oreel Molenweg 74 4374 NP Zoutelande Tel. 0118 - 561 276 www.autobedrijforeel.nl Specialisatie Opel en BMW urr BASKETBAL New York. NBA, play-offs, best-of-seven. Western Conference: San Antonio Spurs - Dal las Mavericks 105-84. Stand 1-1. Eastern Conference: Boston Celtics - Chicago Bulls 118-115. Stand: 1-1. WIELRENNEN Kruiningen. ATB Zomercup, eerste wed strijd. Senioren: 1Bart Maas (Hansweert), 2. Patrick Tolhoek (Yerseke), 3. Robbert Vleugel (Wemeldinge), 4. Daniël Paardekooper (Oost- kapelle), 5. Jarno Veerhoek (Ritthem). Vrouwen: 1. Christel Janssen (Meliskerke), 2. Marquerite de Neve (Middelburg), 3. Petra Reintjes ('s-Heer Hendrikskinderen), 4. Henja Verstraten (Roosendaal), 5. Eunice Paardekoo per (Oostkapelle). Nieuwelingen: 1. Niels van den Boomgaard (Kattendijke), 2. Thijs de Lan ge (Kattendijke), 3. Peter de Braai (Terneuzen). Jeugd. Categorie 4 t/m 7: 1. Milan Vader (Middelburg), 2. Erik Boer (Wolphaartsdijk), 3. Guido de Neve (Middelburg). Categorie 2 en 3: 1Mick van Dijke (Wissenkerke), 2. Aimee Schoe (Vrouwenpolder), 3. Tim van Dijke (Wis senkerke). Categorie 1:1. Emma Verloop (Wis senkerke), 2. Shirin van Anrooy (Kapelle), 3. Iris de Bat (Wissenkerke). voor meer uitslagen zie www.pzc.nl varsseveld - Een aantal Zeeuwse turnsters heeft zich geplaatst voor het bondskampioenschap- in de tweede divisie, dat op 23 mei in Reusel plaatsvindt. Bij de junioren plaatsten Bonnie du Pon en Lisa Hendrikse van Turnschool Zee land zich voor de finale en bij de instappers Larissa Burgs. Van MTV uit Middelburg verzekerde Amy Hiemstra zich in de categorie pupillen van deelname aan het bondskampioenschap. Bonnie du Pon en Lisa Hendrikse werden in de halve finale respectie velijk 12e en 18e. Met name de goe de balkoefeningen zorgden voor dit resultaat. De 13e plaats van Amy Hiemstra van MTV was ver rassend. Tot nu toe had ze nog niet zo hoog gescoord. De 14e plaats van Larissa Burgs was even eens goed voor een plaats in de fi nale. Het niveau in de categorie in- w stap was vrij hoog. Lorindy van Loo en Suzanne Vriezenkolk van TSZ haalden net niet de finale. Zij werden respectievelijk 20e en 25e. a:ft basis van turnen is niet veel veranderd, maar het materiaal wel." foto PZC

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 35