Thiele (54) ziet turnen als 'Als je er plezier in hebt, komen de resultaten vanzelf Senior Games 2009 ZE KOMEN ERAAN! 0° PZC 32 Woensdag 22 april 2009 pzc René Hondelink: „Weer of geen weer, ik hield me aan mijn schema. Uitein delijk liep ik ongeveer 150 kilometer in de week." foto Hans Puik Dankzij Senior Games keert René Hondelink even terug in Zeeland. door Marco Puik vaassen - Zien sporten doet spor ten. Tot die conclusie komt René Hondelink op basis van zijn eigen ervaringen. De 62-jarige inwoner van het Gelderse Vaassen heeft zich voor de Senior Games inge schreven op vier atletiekonderde- len. Als voorzitter van het plat- form 'masters' van de KNAU is hij ook nauw betrokken bij het wel en wee van het atletiekprogram- ma. Over sportbeoefening heeft Hon delink een uitgesproken mening. „Sport is een constante balans tus- Zeeland The Netherlands sen lichamelijke en geestelijke fit heid", legt hij uit. „En dat is iets waar ik tijdens mijn werk altijd heel veel profijt van heb gehad." Hondelink was jarenlang werk zaam voor de Koninklijke Mare chaussee. In 1979 verhuisde hij naar Zeeland, om daar enkele ja ren de functie van districtscom- 'Sport is een constante balans tussen lichamelijke en geestelijke fitheid' mandant te vervullen. Het is een periode waar hij met veel genoeg doening op terugkijkt. Op sportgebied bracht hij er een ommekeer teweeg. „Ik werd gecon fronteerd met personeel dat eigen lijk de sport niet zo hoog in het vaandel had staan", luidt het begin van een anekdote. „Eén van de ba sisprincipes van het leven van een militair is echter dat je fysiek goed in elkaar moet steken. Ik zocht r naar een oplossing om de mensen aan het sporten te krijgen. Begin ja ren tachtig vond er in Middelburg een militaire marathon plaats en ik besloot om daaraan mee te doen." Zo gezegd, zo gedaan. „Vanwege mijn drukke werkzaamheden trainde ik vaak in de avonduren. Weer of geen weer, ik hield me aan mijn schema. Uiteindelijk liep ik ongeveer 150 kilometer in de week. Daarbij had ik wel te maken met de beperkingen van een mens. Als ik langs het kanaaf van Walcheren liep had ik regelmatig de neiging om dat helemaal leeg te drinken." Zijn inspanningen waren niet voor niets. De marathon leverde het resultaat op waar hij vooraf op hoopte. „Langs het parcours kwam ik collega's van de marechaussee tegen die mij aanmoedigden. Na afloop hoefde ik niets meer te zeg gen. Het sportniveau is vanaf dat moment omhoog gegaan." Anno 2009 is Hondelink nog altijd erg begaan met de sport. „Ik wil niet alleen de belangen van de 35-plussers binnen de atletiek- bond behartigen, maar ook laten zien dat ik de sport zelf nog be heers. Door deel te nemen weet ik bovendien wat er op de 'werk vloer' leeft." Tijdens het recent gehouden EK voor 'masters' werd het Neder lands record hoogspringen, dat Hondelink in maart had gevestigd, verbroken. Het leverde hem geen zure nasmaak op. „Resultaat in de sport staat voor mij niet voorop. Als je plezier hebt in wat je doet komen de resultaten echter van zelf" Het feit dat de Senior Games dit jaar in Nederland worden ge houden, kan bij Hondelink op veel waardering rekenen. „Als zo'n evenement in je achtertuin plaats vindt, is dat natuurlijk ideaal." Door de koppeling met Zeeland komen er bij hem weer oude her inneringen bovendrijven. „Toen ik onlangs een bijeenkomst van de Senior Games bijwoonde, liet ik de naam van een oud-sportinstruc- teur vallen en daar werd meteen op gereageerd. Op zo'n moment neem je de Zeeuwse periode weer even door." Na 25 jaar hervindt Duitser zijn passie bij Delta Sport. door Marlot Hak vlissingen - Om zijn turnleerlin- gen te imponeren bedacht Wolfram Thiele (54) eens een paar moeilijke oefeningen en deed ie voor. Hij verbaasde daarbij niet al leen zijn pupillen maar ook zich zelf Het bewegingsgevoel bleek er nog te zijn en het turnvirus stak op. Nu, 25 jaar nadat hij gestopt is, doet hij zelfs weer mee aan wed strijden. Dit keer niet in Duitsland maar in Nederland. En met succes. Thiele turnt al sinds zijn negende. Op 14-jarige leeftijd was hij de bes te jongeling van Duitsland. Daar naast zat hij zelfs nog met Andreas Aguilar, wereldkampioen ringen in 1988, samen in een team. Vanaf zijn 14e bleek dat zijn botten har der groeiden dan zijn spieren. Hier door kwam er te veel druk op zijn knieën. „Ik ben daar op mijn 18e aan geopereerd en zat met beide knieën in het gips. Tot mijn 21e heb ik niet kunnen turnen", ver telt Thiele. Daarna ging hij nog vijf jaar door in teamverband en klom met zijn ploeg op van de laagste tot de hoogste divisie. Daarna stop te hij met de sport vanwege zijn drukke baan. Omdat de Duitser in het voorjaar en de zomer veel met zijn boot vaart wil hij ook trainen als hij niet in Duitsland is. Daarom zocht hij contact met gymnastiekvereni ging Delta Sport uit Zierikzee met de vraag of hij daar mocht trainen. Thiele heeft namelijk een ligplaats in een haven op Schouwen-Duive- land. Thiele: „Ik had bedacht dat ik ge woon met de jongens zou mee doen, maar toen bleek dat ze al leen meisjes hebben. In overleg hebben we besloten dat ik nu met de A-selectie meetrain." Trainster van de A-selectie, lutta Padmors: „Na een tijdje zag ik hoe goed hij Thiele is vooral te spreken over de technische verbeteringen in de sport. „De nog mee kon komen. Ik stelde voor eens mee te doen aan een vyedstrijd." Gekozen werd voor de regiokampioenschappen turnen van Zuid-West Nederland en Oost Brabant eind januari. In de derde divisie senioren nam hij het op te gen jongens van zo'n twintig jaar jong. Boven alle verwachting be haalde hij de gouden medaille. In een pauze van een kwart eeuw deed Thiele totaal niks meer aan sport. Hoe zijn lichaam het nu toch allemaal aankan, is hem ook een raadsel. „Turnen is net als fiet sen; dus ik was het niet verleerd. Ik train nu vier keer per week en ik loop hard. Ik heb zelfs minder problemen met mijn lijf dan vroe ger." Thiele is vooral te spreken over de technische verbeteringen in de Topklasse zet eerste stappen ars district middelburg - De topklasse heeft zijn eerste overwinningen binnen. In de eerste clustervergaderingen in het district Zuid 1, waartoe Zee land behoort, hebben de voetbal clubs unaniem groen licht gegeven voor de invoering van een topklas se in zowel het zaterdag- als zon dagvoetbal. Onder de ja-stemmers bevinden zich de Bevelandse en Zeeuws-Vlaamse clubs. De overige Zeeuwse clubs stemmen volgende week. Drie oud-winnaars naar schaaktoernooi middelburg - De Poolse groot meester Michal Krasenkow voert voorlopig de plaatsingslijst aan van het Hogeschool Zeeland Schaaktoernooi, dat begin augus tus in Vlissingen wordt gehouden. Krasenkow, nummer 126 van de wereld, won het toernooi drie jaar geleden. De Cubaanse grootmees ter Lazaro Bruzon komt zijn vorig jaar behaalde titel verdedigen. De Nederlander Friso Nijboer is de derde oud-winnaar (in 2005) die aan de start komt. De Cubaan Yu- niesky Quezada is de vierde groot meester op de lijst. Thiemo de Bakker ronde verder in Sofia sofia - Tennisser Thiemo de Bak ker heeft zich geplaatst voor de tweede ronde van het met 85.000 dollar (ruim 65.000 euro) gedoteer de challengertoernooi in Sofia. De Nederlander versloeg in de eerste ronde de Portugees Rui Machado, nummer 125 van de wereldrang lijst, met 6-2 en 6-4. Zijn tegen stander in de tweede ronde is Oos tenrijker Andreas Haider-Maurer. Matwé Middelkoop redde het niet in de eerste ronde. Foute wissel kan Advocaat punt kosten sint-petersburg - Een blunder van Dick Advocaat heeft zijn ploeg Zenit Sint-Petersburg mogelijk een punt gekost. De Nederlandse oe- fenmeester speelde zondag in de wedstrijd tegen Lokomotiv Mos kou (1-1) korte tijd met zeven bui tenlanders in zijn ploeg, één meer dan volgens de regels van de Russi sche voetbalbond is toegestaan. De bond buigt zich binnenkort over de zaak. Waarschijnlijk wordt de wedstrijd omgezet in een regle mentaire 3-0-nederlaag voor Ze nit. Advocaat nam na afloop van de wedstrijd de schuld al op zich. Hadouir teruggezet na klap aan ploeggenoot kerkrade - Anouar Hadouir is bij Roda JC teruggezet naar het twee de elftal. De 26-jarige spits is door de clubleiding disciplinair gestraft voor wangedrag gisteren tijdens de middagtraining. Hadouir haalde uit naar doelman Bram Castro, die aan het incident een hoofdwond overhield. De clubarts moest eer ste hulp verlenen. Roda JC laat op de website weten dat de clublei ding zich nog beraadt over verdere sancties.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 34