Een zee van rood naar De Kuip Volendam is wel wat gewend 32 31 33 4"v Als je er plezier in hebt, komen de resultaten vanzelf Woensdag 22 april 2009 Huub Stevens hoopt in Oostenrijk op nieuwe start na echec bij PSV Tip? sport@pzc.nl NAC Breda redt het opnieuw niet in halve finale van de beker. enschede - Voor de derde keer de ze eeuw zal De Kuip overspoeld worden door een zee van rood uit Enschede en omstreken. Na de fi nales van de KNVB-beker in 2001 en 2004 plaatste FC Twente zich m gisteravond ook voor de eindstrijd in de editie van 2009. In de eigen Grolsch Veste rekende het af met NAC Breda (3-1), dat zo langzamer- hand een trauma moet hebben van het bekertoernooi. In 2004 verloor het na een bijzon dere halve eindstrijd (2-2) en straf schoppen al van Twente. Een jaar geleden bereikte NAC ook laarste vier, maar had het weinig in te brengen tegen de latere winnaar Feyenoord. Dit seizoen rekende de formatie af met onder meer FC Groningen en AZ. Maar het uitein delijke doel - een finale in De Kuip - werd opnieuw niet bereikt. De start van NAC in Enschede was nog hoopgevend, maar in de tweede helft werd het krachtsver schil toch echt wel duidelijk. Over mooie treffers viel bij de eer ste halve finale van de KNVB be ker niet te klagen. Anthony Lur- ling zette NAC halverwege de eer ste helft op voorsprong, met een knal vol overtuiging en schoon heid. Twente kreeg via Romano Denneboom meteen een kans weer langszij te komen, maar de vervanger van Arnautovic miste. Zoals hij dat na rust nog eens twee keer van dichtbij met het hoofd deed. Dat Denneboom twee keer door de lucht werd gevonden, was geen toeval. NAC werd teruggedrongen, maar vertrouwde op de hechte en solide ogende defensie. Toch moes ten de Brabanders acht minuten in de tweede helft de gelijkmaker toestaan, die weer letterlijk uit de lucht kwam vallen. Theo Janssen zocht de diepte, Peter Wisgerhof liet zien gevoel in zijn rechtervoet te hebben en Janssen rondde met binnenkant links bekwaam af (1-1). Het bleek het zetje in de rug dat Twente nodig had. Het hield de touwtjes stevig in handen en bleef zoeken naar die verlossende twee de treffer. Die viel twaalf minuten voor het einde en kwam op naam van Denneboom. Aanvoerder Blai- WJ FC Twente plaatst zich voor de fi- nale van de KNVB-beker. De club wint met 3-1 van NAC Breda. De tegenstander komt vanavond uit het duel Volendam-Heerenveen. se N'Kufo maakte er vlak voor het einde nog 3-1 van. Op zondag 17 mei meldt Twente zich daardoor in Rotterdam, waar het aantreedt tegen FC Völendam of SC Heerenveen; dat wordt van avond na de tweede halve finale duidelijk. FC Twente kan dan de kroon op een tot nu toe swingend seizoen zetten. Na het vertrek van Fred Rutten heeft Steve McClaren zijn stempel op de ploeg gedrukt. Twente staat drie duels voor het einde nog altijd netjes tweede in de eredivisie, waardoor de voor ronde van de Champions League binnen handbereik is. FC Twente-NAC Breda 3-1 (0-1). 23. Lurling 0-1, 53. Janssen 1-1, 78. Den neboom 2-1, 86. N'Kufo 3-1. Scheids rechter: Vink. Gele kaart: Zwaanswijk, Loran (NAC Breda). Aantal toeschou wers: 24.000. Trond Sollied wil in een vierde land de beker winnen. volendam - FC Volendam zweeft tussen uitersten. De voetbaltrots uit het palingdorp strijdt in de ere divisie al het hele seizoen tegen de- gradatie. Maar ook de finale om de KNVB-beker lonkt. Vanavond moet het op het eigen kunstgras veld gebeuren. Het veel hoger inge schatte SC Heerenveen is de tegen stander. „We gaan uit van eigen kracht en dat is aanvallend voet bal", kondigde trainer Frans Ade laar op de website van de Friese vijand brutaal aan. „Als je thuis Ajax verslaat in het bekertoernooi, kun je ook van Heerenveen win nen. Angst kennen we niet." Adelaar benadrukte dat FC Volen dam weinig tot niets te verliezen heeft in het uitverkochte stadion. „We hebben alleen maar wat te winnen. Van enige druk op mijn spelers is geen sprake. Natuurlijk is er wel spanning omdat we de fina le willen halen, maar daar kan mijn ploeg goed mee omgaan. We hebben in de competitie al 31 cru ciale wedstrijden gespeeld. We zijn dus wel wat gewend." FC Volendam tankte zondag thuis tegen Sparta het nodige zelfver trouwen. Dankzij de overtuigende overwinning van 3-0 en het pun tenverlies bij de concurrentie steeg de brigade van Adelaar naar de zes tiende plaats in de eredivisie. Collega Trond Sollied heeft als trai ner een zekere reputatie opge bouwd als cupfighter. Hij won in Noorwegen, België en Grieken land de nationale beker. De 49-jari- ge Noor wil dolgraag eveneens in Nederland toeslaan. Andrei Arsjavin maakt er vier tegen Liverpool liverpool - Een week na de 4-4 in de Champions League tegen Chel sea heeft Liverpool gisteravond op nieuw met 4-4 gelijkgespeeld. Dit maal was Arsenal de tegenstander in de Engelse competitie. De grote man bij The Gunners was de Rus Andrei Arsjavin: hij maakte alle vier de doelpunten. Het was ech ter niet genoeg voor de zege. Yossi Benayoun bracht Liverpool ver in blessuretijd met zijn tweede goal op gelijke hoogte. Fernando Torres scoorde ook tweemaal. Eind goed, al goed voor Real Madrid madrid - Real Madrid heeft gistera vond gezwijnd in de Spaanse voet balcompetitie. De achtervolger van Barcelona won de derby tegen Getafe met 3-2 door een doelpunt in blessuretijd van Gonzalo Hi- guain. Vlak voor tijd kreeg Real bij 2-2 een strafschop tegen nadat verdedi ger Pepe een ordinaire trap uitdeel de. Getafe-aanvoerder Casquero probeerde het met een stiftje van af elf meter, maar faalde. Tom Boonen heeft barstje in voetbotje mol - Wielrenner Tom Boonen heeft een barstje in een botje van de rechtervoet. De Belgische win naar van de voorjaarsklassieker Pa- rijs-Roubaix moet tien dagen rust houden. De renner van Quick- Step kwam vorige week ten val in de massasprint van de Grote Schel de Prijs. Hij liep kneuzingen aan pols en voet op. De wielrenner liet zich maandag echter opnieuw on derzoeken in het ziekenhuis en raadpleegde gisteren een specialist. Die stelde het barstje vast. El Hamdaoui twee duels geschorst zeist - Mounir El Hamdaoui moet de komende twee duels van AZ vanaf de tribunes bekijken. De topscorer van de eredivisie accep teerde een schikkingsvoorstel van de aanklager betaald voetbal van de KNVB. Die had hem een voor stel gedaan van drie duels schor sing, waarvan één voorwaardelijk. El Hamdaoui gaf in de wedstrijd tegen NAC Breda tegenstander Kees kwakman uit frustratie een tik in zijn gezicht. Gedenkteken op plek valpartij Armstrong madrid - Het Spaanse dorp An- tigüedad heeft een gedenkteken ge plaatst als herinnering aan de val partij van Lance Armstrong vorige maand. De Amerikaan brak daar door zijn sleutelbeen. Hij smakte in maart tijdens de Ronde van Cas- tillië en Léon hard tegen de grond. De Spaanse sportkrant AS meldt dat het gedenkteken bestaat uit een racefiets waarvan het achter wiel is bevestigd aan een steen. Daarop staat geschreven 'Het sleu telbeen van Armstrong'. Twente-aanvaller Romano Denneboom miste gisteravond verschillende kansen in de halve finale tegen NAC Breda, maar maakte uiteindelijk toch de ver lossende 2-1 voor de club uit Enschede. foto Vincent Jannink

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 33