Sneller hulp van ambulance Inlichtingendienst heeft juist gehandeld Checkpoint in najaar ZE KOMEN ERAAN! Toezicht van AZZ is matig Groene fietsroute van Zeeland naar Friesland Kamer wil debat Verburg PZC Moe mem puwzels, fwe mem iweiigd Halve ton voor Europromotie PZC Woensdag 22 april 2009 [25 Extra post in Zak van Zuid-Beveland en extra motorambulance. door Nadia Berkelder MIDDELBURG - In de Zak van Zuid-Beveland komt een uitruk- punt voor een ambulance, in Mid delburg wordt een motorambulan ce ingezet, de ambulancepost op Neeltje Jans verschuift naar Burgh-Haamstede, die van Dom burg naar Oostkapelle, op Schou wen komt een extra auto met me dische hulp en op Tholen wordt naar een betere plaats gezocht om de ambulance te stationeren. Op die manier wil Connexxion de" aan- rijtijden van ambulances in Zee land verbeteren. „Uit onderzoek van het RIVM (Rijksinstituut voor Volksgezond heid en Milieu, red.) en onze eigen analyse bleek dat de huidige stand plaatsen van ambulances niet opti maal zijn", zegt Michiel Wildschut van Connexxion Ambulancezorg Zeeland (CAZ). „Nu staan er on der rheer ambulances in Middel burg en Goes; als je die beter spreidt, krijg je een behoorlijke ver betering van de dekkingsgraad." De post in Domburg, die nog maar net open is, wordt binnen kort verplaatst naar Oostkapelle. „Met dezelfde ambulance kun je dan binnen de wettelijke normen bij meer patiënten komen." Daar naast komt er in juni een rapid res- ponder, een medisch hulpverlener op de motor, in Middelburg. „En we willen ook op Schouwen-Dui- veland een rapid responder inzet ten, maar dan met een auto." In te- E Connexxion wil de ambulances beter spreiden over Zeeland. Op die manier moeten mensen in geval van nood sneller in het ziekenhuis kunnen zijn. genstelling tot een ambulance, kunnen er met zo'n auto geen pa tiënten worden vervoerd. Het gemeentebestuur van Schou- wen-Duiveland mopperde on langs nog omdat Walcheren wel een extra ambulance kreeg en Schouwen niet. Uit de analyse die Connexxion heeft gemaakt van het ambulancevervoer in Zeeland is gebleken dat ook in de Zak van Zuid-Beveland de wettelijke aanrij- tijden niet worden gehaald. Voor Tholen en de Zak van Zuid-Beveland wordt nog gezocht naar nieuwe locaties voor uitruk- posten. Verklaring van geen bezwaar terecht aan Goudswaard geweigerd. door Jeffrey Kutterink DEN HAAG - De Algemene Inlichtin gen- en Veiligheidsdienst (AIVD) heeft terecht geweigerd om oud-korpschef Fup Goudswaard een verklaring van geen bezwaar te geven. Dat blijkt uit onderzoek van de Commissie van Toezicht be treffende de Inlichtingen- en Vei ligheidsdiensten, ook wel bekend als Commissie Stiekem. Daarin zit ten de fractievoorzitters van de Tweede Kamer. Minister Guusje ter Horst (PvdA, Binnenlandse Za ken) deelt de conclusies van het rapport. Eind juli vorig jaar kwam in het nieuws dat de AIVD een verkla ring van geen bezwaar (VGB) wei gerde af te geven aan de toenmalig korpschef van de politie Zeeland, Fup Goudswaard. De AIVD con cludeerde naar aanleiding van een naar de korpschef ingesteld veilig heidsonderzoek dat er 'redenen waren om die verklaring te weige ren'. Kort na het weigeren van de VGB aan de korpschef zegde de ondernemingsraad het vertrou wen op in de korpsleiding. door Emile Calon MIDDELBURG - Het proces tegen de Terneuzense coffeeshop Check point vindt van 3 tot en met 13 no vember plaats. Tijdens deze megazitting staan de eigenaar van de shop terecht, twee medewerkers die verantwoordelijk waren voor de inkoop van softd rugs en twee toeleveranciers. Het witwassen van de omzet van Checkpoint, de aankoop daarmee van de Terneuzense skihal en de valsheid in geschrifte bij de aan koop van de grond onder die ski hal komen die dagen ook nadruk kelijk ook aan de orde. Het Open baar Ministerie kon nog niet vertel len welke verdachten gedaagd wor den voor het witwassen en de vals heid in geschrifte. Maandag 15 en dinsdag 16 juni is er een regiezitting. Dan overleggen rechters, advocaten en de officier van justitie in het openbaar over het te voeren proces. De Commissie van Toezicht betref fende de Inlichtingen- en Veilig heidsdiensten heeft nader onder zoek gedaan. Zij schrijft dat de AI VD heeft geconstateerd dat Gouds waard 'omtrent een aantal aangele genheden tegenover de dienst geen openheid heeft betracht'. Te vens heeft de AIVD vastgesteld dat de toenmalig korpschef'in een en kel geval de schijn van belangen verstrengeling heeft opgeroepen'. De commissie stelt met nadruk dat zij 'geen aanwijzing heeft ge vonden dat, zoals betrokkene heeft gesteld, de constateringen van de dienst berusten op geruch ten, roddel of kwaadsprekerij'. Goudswaard heeft de AIVD geen volledige openheid van zaken gege ven over persoonlijke aangelegen heden. Daardoor twijfelt de inlich tingen- en veiligheidsdienst aan de integriteit en betrouwbaarheid van de voormalig korpschef De AI VD vindt het van belang dat 'aan een politieambtenaar in een hoge re functie hoge eisen mogen wor den gesteld ten aanzien van integri teit'. Het risico bestaat volgens de AIVD dat 'Goudswaard, door per sonen geconfronteerd met aangele genheden waarover hij geen open- 'Aan hoge politieambtenaar mogen hoge eisen worden gesteld over integriteit' heid heeft betracht, onder druk ge zet kan worden om vertrouwelijke informatie te leveren, waarover hij door het uitoefenen van zijn ver trouwensfunctie kan beschikken'. Hoewel er geen aanwijzing is dat veiligheidsonderzoekers onfatsoen lijke vragen hebben gesteld, vindt de commissie dat de AIVD bij en kele gesprekken met informanten bewust heeft nagelaten te vertel len dat het ging om een veilig heidsonderzoek. Hoewel dat geen invloed heeft gehad op de verkla ringen van Goudswaard, beveelt de Commissie van Toezicht de AI VD aan om richtlijnen na te leven. MIDDELBURG - Greenpeace en Bio- logica, die de biologische land bouw- en voedingssector vertegen woordigt, zullen een fietspad ope nen om aandacht te vragen voor biologische landbouw en met na me voor de biologische aardappel teelt. Dit zogenaamde Pieperpad is 1000 kilometer lang en slingert zich van Zeeuws-Vlaanderen naar Fries land. De route is uitgezet door de ANWB. Het is een variant op het Pieter wandelpad. Het fietspad voert de fietser langs biologische aardappelvelden, natuurvoedings winkels, restaurants met biologi sche producten en andere verkoop- DEN HAAG - De Tweede Kamer wil zo snel mogelijk debatteren met minister Gerda Verburg over het kabinetsbesluit om de Hedwigepol- der niet onder water te zetten. De Tweede Kamer vraagt van haar hoe het verder moet met het Schel- deverdrag tussen Nederland en België. Ook zijn de Kamerleden be nieuwd wat Brussel vindt van het besluit om nieuwe natuur in de Westerschelde buitendijks aan te leggen. De Europese Commissie kan nog roet in het eten gooien. punten met biologisch voedsel. De ANWB maakte naast de route ook de bijbehorende gids. Greenpeace benaderde bedrijven, winkels en restaurants om mee te doen. De sa menwerking is een begin in het bundelen van krachten van organi saties die vergelijkbare waarden hebben. www.lekkerpuzzelen.nl Inspectie wil betere controle op veiligheid van pleegkinderen. MIDDELBURG - Het toezicht van AZZ op de veiligheid van pleegkin deren in Zeeland is van matige kwaliteit. Dat is het oordeel van de Inspectie Jeugdzorg. AZZ heeft inmiddels stappen ge nomen om het toezicht te verbete ren. Naar aanleiding van het oor deel van de inspectie zal de provin cie bij AZZ, de stichting Agogische Zorgcentra Zeeland, op de vingers tikken. Ook zal de provincie het verbeterplan van AZZ toetsen op kwaliteit en toezien op een spoedi ge uitvoering van dat plan. De inspectie constateerde ook dat het systematisch controleren van pleeggezinnen op veiligheidsrisi co's door AZZ bijna van voldoen de kwaliteit is. Verder is vastge steld dat inmiddels een proces in gang is gezet om te komen tot ver betering van het toezicht op de vei ligheid van pleegkinderen. De Inspectie Jeugdzorg heeft in de tweede helft van 2008 landelijk on derzoek gedaan bij pleegzorgaan- bieders, naar de veiligheid van pleegkinderen. Bij meerdere cala miteiten in het land is sprake ge weest van onveiligheid in pleegge zinnen (verwaarlozing, seksueel misbruik, fysieke mishandeling). In Zeeland heeft zich vorig jaar één grote calamiteit voorgedaan, waarbij een zoon van een pleegge zin uit Zeeuws-Vlaanderen twee pleegdochters seksueel misbruikte. Een woordvoerster van AZZ vertel de als reactie op het rapport van de inspectie dat AZZ 400 plaatsen voor pleegkinderen gefinancierd krijgt, maar dat de vraag veel gro ter is. De praktijk is dat nu 425 kinderen zijn ondergebracht, maar dat trekt een wissel op het toezicht dat AZZ kan verlenen. De provincie wordt daarvan voortdurend op de hoog te gehouden. MIDDELBURG - Gedeputeerde Sta ten hebben besloten 50.000 euro uit te trekken voor de promotie van Europa en de Europese verkie zingen. Zij willen zogenaamde voorlichtingsmomenten organise ren, liefst met een specifiek Zeeuw se inslag. Dat moet er toe leiden dat zoveel mogelijk stemgerechtig de Zeeuwen op 4 juni dit jaar naar de stembus gaan. De laatste keer (2004) was de opkomst in Zeeland 40,7 procent en landelijk 39,1. Toenmalig korpschef Fup Goudswaard archieffoto Lex de Meester bel 0800 - 022 27 10 WeGeNeR NieuwsMedia

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 27