Oesterbar niet toegestaan op Veerse Dam ZE KOMEN ERAAN! De startstreep voorbij Reimerswaal gedoogt Polen in woonwijk tot eind dit jaar Eisen aan import Déense mosselen Publicatie van de gemeentes Middelburg, Veere en Vlissingen W PZC Woensdag 22 april 2009 21 Mark Faasse legt zich niet neer bij afwijzing van Noord-Beveland. door Raymond de Frel KAMPERLAND - Initiatiefnemer Mark Faasse van Mediatore BV ver baast zich over de afwijzing van de gemeente Noord-Beveland om op de Veerse Dam een oesterbar in een tramstel te openen. Hij laat het er dan ook niet bij zitten. Faasse heeft een vooroorlogs rij tuig in Milaan op het oog voor een horecagelegenheid die zich speciali seert in luxe streekproducten. „Ik wil per se een tramstel, omdat 'rei zen' een romantisch gevoel op roept. Het tramstel moet daarom ook in zo origineel mogelijke staat blijven. Alleen moet er nog wel een goed geoutilleerde bar in ko men, zodat we er bijvoorbeeld streekbier- en wijn en oesters kun nen verkopen. Het moet absoluut geen nieuwe snackbar met friet en ijsjes worden, maar een plek waar je iets lekkers en gezonds uit de provincie kan kopen", vertelt Faas se over zijn plan. Zijn bedrijf richt zich op de exploi tatie van roerende en onroerende zaken. PW Noord-Beveland weigert toestem- ming voor een oesterbar in een tramstel op de Veerse Dam om dat er al een plan is voor een ho tel op een eiland voor de dam. Faasse vindt dat de Veerse Dam als toeristische hotspot op dit mo ment te weinig wordt uitgebuit. Hij wil de oesterbar als een toeris tisch knooppunt tussen Vrouwen polder en Kamperland laten die nen. Behalve de oesterbar wil hij voor wandelaars en fietsers ook een openbaar toilet op de Veerse Dam realiseren. Het college van B W van Noord-Beveland is echter tegen het plan van Faasse, omdat er al een initiatief van Marco Doeleman is voor een Zeeuwse variant van het Franse eilandje Mont Saint Mi chel voor de Veerse Dam. Zolang die visie nog in ontwikkeling is, geeft Noord-Beveland geen toe stemming voor nieuwe initiatie ven. „We moeten in de huidige econo misch barre tijd nog maar afwach ten of dat plan doorgaat, terwijl het idee voor een oesterbar veel be ter is te overzien", reageert Faasse op de afwijzing van het gemeente bestuur. „Ik ga daarom met het col lege om de tafel, want het verbaast mij dat de deur meteen zo hard wordt dichtgetrokken." Faasse was overigens al in gesprek met leveranciers van streekproduc ten. De afwijzing komt vóór hem als een volslagen verrassing. „Ik heb het tramstel nog niet gekocht, maar voor hetzelfde geld was dat al wel gebeurd. Het was de bedoe ling om deze zomer de deuren te openen." KRUININGEN - Uiterlijk eind dit jaar moet het Reimerswaalse beleid ten aanzien van de huisvesting van buitenlandse arbeidskrachten op orde zijn. Dat ultimatum heeft de gemeente zichzelf gesteld om 'een punt achter de problematiek te kunnen zetten', zegt wethouder Jaap Sinke. Aanleiding is een rechtszaak die een inwoner van Yerseke tegen de gemeente had aangespannen. Twee huizen in zijn straat worden volgens de bewoner onrechtmatig door Polen bewoond. De rechter stelde hem in het gelijk en oordeel- VLISSINGEN - Het begint goed op te schieten met de bouw van de coffeeshop op het Bellamypark in Vlissingen. Met enorme machines worden op dit moment de damwanden gedrukt, en niet geslagen, zoals straks ook de heipa len zullen worden geboord, en niet geslagen. Silent piling heet dat systeem. Eigenaar Gerard Aarden staat te pope len om 'iets neer te zetten wat Randstad-waardig is'. „Na twaalf jaar wachten voor de startstreep, barst ik van de adrenaline." Ook met zijn Goese shop zijn verbouwers bezig. foto Lex de Meester de dat Reimerswaal binnen vier weken met een oplossing moest komen. Die is er nu. De gemeente geeft een gedoogbeschikking af, met als einddatum 31 december. „We gedoogden die situatie in Yer seke al, maar volgens de rechter was voor omwonenden niet duide lijk wanneer die zou eindigen", legt Sinke uit. We geven nu op nieuw een gedoogbeschikking af omdat we die mensen er niet zo maar kunnen uitzetten, want er is geen alternatieve huisvesting voor handen. Bovendien zijn er ook geen klachten vanuit de buurt." YERSEKE - Aan de invoer van Deen se mosselen in de Oosterschelde moeten even strenge eisen worden gesteld als aan de invoer van Ierse en Engelse mosselen. Het dagelijks provinciebestuur heeft dit gisteren laten weten aan het ministerie van Landbouw. Volgens de provincie is het nodig voorzorgsmaatregelen te nemen om import van vreemde organismen in de Oosterschelde te voorkomen. Dat kan onder meer door partijen Deense mosselen te bemonsteren. Stemmen bij volmacht De burgemeesters van Middelburg, Veere en Vlissingen maken bekend dat het bij verkiezing van de leden van het Europees Parlement op donderdag 4 juni 2009 een kiezer is toegestaan bij volmacht te mogen stemmen. Daarbij gelden de volgende bepalingen. A. Machtiging door schriftelijke aanvraag 1. Bij de afdeling Publiekszaken van de gemeenten zijn kosteloos formulieren verkrijgbaar voor de verzoekschriften om bij volmacht te mogen stemmen. 2. Het verzoekschrift moet uiterlijk 25 mei 2009 door de kiezer worden ingediend bij de burgemeester van de gemeente, waar hij/zij op woensdag 22 april 2009 als kiezer is geregistreerd. 3. Het verzoek wordt niet ingewilligd wanneer het aan de verzoeker is toegestaan om in een stembureau naar keuze aan de stemming te mogen deelnemen. 4. Degene die zich bereid heeft verklaard als gemachtigde op te treden, moet op woensdag 22 april 2009 als kiezer zijn geregistreerd. 5. Bij inwilliging van het verzoek ontvangt de gemachtigde een volmachtbewijs. 6. De volmachtstem dient tegelijk met de eigen stem te worden uitgebracht. B. Machtiging door overdracht van de stempas 1De kiezer kan ook, na ontvangst van de stempas, tot en met de dag van de stemming, zelf een andere kiezer machtigen voor hem/haar te stemmen. Dit geschiedt door de stempas, voorzien van de benodigde handtekeningen, aan die kiezer over te dragen. 2. Een op deze wijze aangewezen gemachtigde moet op woensdag 22 april 2009 in dezelfde gemeente zijn gere gistreerd als de kiezer die de volmacht geeft. 3. De aldus gemachtigde kan de volmachtstem uitsluitend tegelijk met zijn/haar eigen stem, in de gemeente waar hij/zij staat ingeschreven, uitbrengen. Een kiezer mag niet meer dan twee volmachten aannemen. Een volmachtgever is niet bevoegd de volmacht in te trekken of zelf aan de stemming deel te nemen. Stemmen in een stembureau naar keuze Tevens maken zij bekend dat het bij verkiezing van de leden van het Europees Parlement op donderdag 4 juni 2009 een kiezer is toegestaan zijn/haar stem uit te brengen in een stembureau naar keuze buiten de eigen gemeente. Daarbij gelden de volgende bepalingen. A. Schriftelijke aanvraag 1. Bij de afdeling Publiekszaken van de gemeenten zijn kosteloos formulieren verkrijgbaar voor verzoekschriften om in een stembureau naar keuze (buiten de eigen gemeente) aan de stemming te mogen deelnemen. 2. Het verzoekschrift, alsmede de stempas (indien reeds verstrekt), moet uiterlijk 25 mei 2009 door de kiezer worden ingediend bij de burgemeester van de gemeente, waar hij/zij op woensdag 22 april 2009 als kiezer is geregistreerd. 3. Het verzoek wordt niet ingewilligd, wanneer het de verzoeker is toegestaan om bij volmacht aan de stemming te mogen deelnemen. 4. Bij inwilliging van het verzoek wordt de beslissing op de stempas gesteld, die daardoor wordt omgezet in een kiezerspas. B. Mondelinge aanvraag 1De kiezer dient hiertoe, na ontvangst van de stempas, uiterlijk dinsdag 2 juni 2009 de stempas over te leggen bij de afdeling Publiekszaken van de gemeente waar hij/zij op woensdag 22 april 2009 als kiezer is geregistreerd. 2. Bij inwilliging van het verzoek wordt de beslissing op de stempas gesteld, die daardoor wordt omgezet in een kiezerspas. Nadere inlichtingen worden verstrekt door afdeling Publiekszaken van uw gemeente. Woensdag 22 april 2Ó09 De burgemeesters voornoemd, mr. J.M. Schouwenaar drs. RJ. van der Zwaag drs. W.J.A. Dijkstra

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 23