meer gemêleerd' ZE KOMEN ERAAN! Marsaki is zelf net zo bezorgd Bunkers en Nieuw wegdek historie op bruggetje g£./W\AéWv^ Minderhoud voorzitster WD in Middelburg pzc Woensdag 22 april 2009 19 Strandje Baarland blijft behouden BAARLAND - Het strandje bij Baar land moet blijven, vindt het colle ge van B en W van Borsele, en dat mag wat kosten. Dit jaar is 140.000 euro nodig. De Vlaamse overheid spuit gratis baggerzand op, maar dat moet nog worden verspreid en de dijk moet van het waterschap worden aange past. De jaarlijkse onderhoudskos ten komen daarna uit op 20.000 euro. Camping Scheldeoord be taalt de helft. De raad Borsele, die- kritisch was over de kosten, moet er nog over beslissen. Eind dit jaar besluit over bouw zeesluis terneuzen - Eind dit jaar valt de beslissing over de financiering van de nieuwe zeesluis in Terneuzen én over de afmetingen van de sluis die pal oostelijk van de huidige zeesluis wordt aangelegd. Dat heb ben Vlaams premier Kris Peeters en staatssecretaris Tineke Huizin- ga van Verkeer en Waterstaat vrij dag afgesproken. Peeters wil wel dat ook de Gentse haven meebe taalt aan het project. Die eis is ook verbonden aan de bouw van nieu we sluizen in Antwerpen en Zee- brugge. ook niemand meer heenkijken. Het Woongoedplan deed de em mer overlopen. Maandagavond kreeg de wijkbe- heergroep een toelichting op de plannen van Woongoed. Dat heeft de groep enigzins gérustgesteld. Dat er losse appartementengebou wen komen en niet één massief blok, ziet de wijkbeheergroep als een teken dat de soep minder heet gegeten wordt dan hij is opge diend. Makelaar Bert Dingemanse gelooft niet dat het plan van Woongoed - appartementengebouwen met in totaal 117 woningen en 52 goedko pere koop- en huurhuizen - het ka rakter van de Mortiere zal aantas ten. „Het gaat om een bouwproject he lemaal aan de rand van de wijk." Groen, ruim en jaren-dertigstijl zijn de kenmerken van de nieuw- foto's Ruben Oreel bouwwijk. Die kenmerken zal je in de hele wijk blijven zien, aldus Dingemanse. Toch blijft de economische crisis niet helemaal zonder gevolgen voor de wijk: „We zien wel wat verdichting. Er wordt op wat klei nere kavels gebouwd." Bepaalden in de eerst gebouwde delen van de wijk grote, vrijstaan de woningen het beeld, nu wordt er meer in rij gebouwd. Verhalen dat de verkoop van nieu we panden helemaal zou zijn stil gevallen, worden door Dingeman se ontkent. „Het valt eigenlijk nog mee. Elke week verkopen we één of twee wo ningen. Wat je wel ziet, is dat men sen niet meer zoals vroeger vanaf tekening een huis kochten. De hui zen die nu verkocht worden, verke ren vaak al in het stadium van af bouw." burgh-haamstede - Bunkers staan de zondagochtenden 26 april en 3 mei centraal tijdens een excursie van Natuurmonumenten. Een gids voert bezoekers langs een aan tal van de naar schatting veertig bunkers in het Slotbos en de Zee- peduinen. Samen vormen zij het meest complete bunkercomplex van de hele Atlantic Wall. Deze werd in de Tweede Wereldoorlog gebouwd en loopt van Spanje tot Noorwegen. Veel van de bunkers zijn ingericht voor vleermuizen en die worden met rust gelaten. De excursie duurt ongeveer twee uur. Startpunt is het toegangshek bij Slot Haamstede. Opgeven bij de VW: 0900-2020233. middelburg - Het bruggetje bij ge maal Poppekinderen aan de Oude Veerseweg, net buiten Middel burg, wordt hersteld. Door het te snel drogen van het beton, vorige zomer, zijn scheuren in de deklaag ontstaan. Die wordt nu vervangen, om erger te voorkomen. Het werk duurt hooguit een maand. Zwembad Arnemuiden gaat op 2 mei open door Wendy van den Hurk vlissingen - Eigenaar Marsaki zit net als veel Vlissingers in zijn maag met de verpauperende Pe- truskerk. Ook de monumenten panden Achter de Kerk baart de projectontwikkelaar zorgen. „Voor de Petruskerk zijn we onder hand meer geld kwijt geweest aan studies dan aan de kerk zelf', ver zucht Ruud de Baar, directeur van Marsaki. „En dan. is er nog geen concreet plan. Steeds strandt het op financiële of praktische gron den. Van de gemeente mag het ge bouw pertinent niet gesloopt wor den. We denken eraan een prijs vraag uit te schrijven voor wie een goed idee heeft. Maar ja, wie wil het exploiteren?" Met de twee monumentenpanden Achter de Kerk vlot het evenmin. „Wij wachten nog altijd op subsi die van de gemeente, die eigenaar is van het rechterpand. Dat doen we al bijna een jaar. En anders is het voor ons niet te doen." De Dert-panden aan de Nieuwen- dijk zijn wél volop in ontwikke ling. „Al is de belangstelling mini maal. Er is nog niets verkocht." ne", vertelt de wethouder. En als je in Middelburg huurwoningen zegt, zeg je automatisch Woon goed. Daarom is Woongoed als bouwer in beeld gekomen. Vol gens De Vries heeft het bouwplan van Woongoed - Symfonie 1 en 2 - weinig met het op gang houden van de bouw te maken. Binnen de wijkbeheergroep wordt het gemor wel begrepen. Het is een optelsom. Hadden de pioniers in de Mortiere nog een weids uit zicht, met het vorderen van alle bouwplannen op en naast de wijk wordt duidelijk dat ook de Mortie re in een stedelijke omgeving ligt. Eerst waren er de ballenvangers van de golfbaan waartegen men sen bezwaar hadden. Om de nieuwbouw van hotelketen Van der Valk en de in knallende kleu ren uitgevoerde gebouwen van het ZEP en het ROC kan inmiddels arnemuiden - Op zaterdag 2 mei gaat het zwembad in Arnemuiden weer open. Vanaf die datum is het Julianabad, met uitzondering van zon- en feestdagen, dagelijks geo pend tot en met zaterdag 12 sep tember. Het buitenbad aan de Koningin Julianalaan in Arnemuiden is voor het vrijzwemmen open van maan dag tot en met zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur. Op werkdagen is er een speciaal volwassenuurtje van 12.00 tot 13.00 uur. MIDDELBURG - Enkele honderden leerlingen uit de bovenbouw van Middel burgse basischolen reden gisteren op de fiets door hun woonplaats om zo te laten zien dat ze in de praktijk de verkeersregels kunnen toepassen. De start was bij het Groene Woud, waarna ze een parkoers dwars door Middel burg moesten volgen, waarbij ze nauwlettend werden geobserveerd door waarnemers. Vorige week legden leerlingen het schriftelijk verkeersexamen af. Veilig Verkeer Nederland roept ouders op dagelijks met hun kinderen in de praktijk de verkeersregels te oefenen. Volgens VVN is veel ervaring no.- dig om veilig aan het verkeer deel te kunnen nemen. foto Lex de Meester middelburg - De WD-afdeling in Middelburg heeft een nieuwe voor zitter. Isabel Minderhoud neemt die functie over van André Bos man. Bosman vertrekt voor zijn werk bij de Koninklijke Luchtmacht voor enkele jaren naar de Verenig de Staten. Hij is zeven jaar voorzit ter van de WD-afdeling Middel burg geweest. De Middelburgse li beralen hebben Minderhoud geko zen als zijn opvolger.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 21