'Karakter van Mortiere wordt Twijfels over effect van fusie ZE KOMEN ERAAN! Sporten in de schoolvakantie PZC Geld behoud tweede kanon Arnemuiden 1 8 Woensdag 22 april 2009 PZC Waterschap Zeeuwse Eilanden wil mogelijke knelpunten benoemen. door Maurits Sep MIDDELBURG - Dat de fusie van de Zeeuws? waterschappen moet doorgaan, lijdt voor de bestuur ders van waterschap Zeeuwse Ei landen geen twijfel. Maar of die zal opleveren wat de provincie heeft berekend en dus verlangt, vier miljoen euro per jaar, is voor een flink aantal partijen nog maar de vraag. En dat moet het provin ciebestuur wel beseffen, benadruk ten CDA, Water Natuurlijk, WD, Christenunie en de Algemene Wa terschapspartij gisteravond in de al gemene vergadering. Dijkgraaf Wim Gosselaar ging schoorvoetend overstag. Aanvanke lijk voelde hij er niks voor twijfel te zaaien over de houding van Zeeuwse Eilanden over de fusie met Zeeuws-Vlaanderen. Er zijn nu eenmaal afspraken gemaakt over de fusie en ook is al vastge legd dat de tarieven boven de Wes- terschelde niet mogen stijgen door de fusie ('Wel door andere oorza ken natuurlijk') en dat de tarieven onder de Westerschelde zullen stij gen tot het niveau van Zeeuwse Ei landen, benadrukte hij. „Maar dit is de laatste kans om aan het provinciebestuur te laten we ten dat er mogelijk knelpunten kunnen zijn", drong CDA'er Siem Buijs aan. „Is die vier miljoen per jaar wel echt haalbaar? Als daar over onzekerheden zijn, dan moe ten we dat laten weten." Hij kreeg bijval van Jikkie van der Giessen (Water Natuurlijk). „Het zou toch ook dom zijn om niet door te reke nen wat de fusie voor je eigen orga nisatie zal betekenen. Doe je dat niet, dan laat je eigenlijk weten dat je alle consequenties wel zult ac cepteren." Dan, formuleerde jaap van Ginkel (Christenunie) het, 'zeil je een beetje in de mist'. WD'er Jaap Huisman vond boven dien dat Zeeuwse Eilanden, onge acht de gemaakte afspraken met Zeeuws-Vlaanderen en de provin cie, mag vasthouden aan het recht de organisatie zelf in te richten, in het belang van het eigen water schap en het personeel. Dijkgraaf Gosselaar wees erop dat bij de inrichting van de nieuwe wa terschapsorganisatie officiële trajec ten (sociaal statuut) en betrokke nen zoals ondernemingsraad en ge organiseerd overleg zijn betrok ken. Er klinkt gemor in de Mortiere. Het plan om (huur-) appartementen te bouwen zien sommigen als aantasting van het exclusieve karakter van de wijk. door Theo Giele door Maurits Sep MIDDELBURG - Kinderen hoeven volgende week, tijdens hun school vakantie, niet stil te zitten. Middel burg in Beweging houdt weer tal van sportactiviteiten in verschillen de wijken. Maandag 27 april begint het met hockeylessen. Die worden gegeven in de gymzaal aan de Generaal H. Smithlaan in de wijk Klarenbeek. Kinderen van 6 tot 9 jaar zijn wel kom tussen 13.00 en 14.30 uur, 10- tot 14-jarigen van 14.30 tot 16.00 uur. Hockeyspullen zijn daar be schikbaar, maar wie zelf een stick heeft, mag die ook meenemen. Dinsdag vindt in het Toorenvliedt- park in de Stromenwijk een moun tainbikemiddag plaats. Alle kinde ren tussen 8 en 14 jaar kunnen daar drie uur (van 13.00 tot 16.00 uur) lang oefenen en wedstrijden rijden. Zowel fietsen als helmen zijn beschikbaar. Je eigen fiets en helm meenemen mag natuurlijk ook. Op woensdag 29 april is Middel burg in Beweging actief in de Ma- gistraatwijk. Tijdens de sportmid dag, die ook weer duurt van 13.00 tot 16.00 uur zijn ook weer alle kinderen tussen 8 en 14 jaar wel kom. Tijdens de sportmiddag in de Ma- gistraatwijk worden meerdere acti viteiten tegelijk aangeboden. In de gymzaal is er ha-trefbal, buiten kan worden gevoetbald en op de nieuwe jeu-de-boulesbanen wordt een toernooi gehouden, in samen werking met Club )eu-de-Boules Middelburg. Deelname aan de sportactiviteiten is gratis. Het gemopper in de jong ste wijk van Middel burg kan wethouder Al- bert de Vries niet hele maal plaatsen. „Het was bekend dat we van de Mortiere een wat meer gemêleerde wijk wilden ma ken. Daar horen dus ook huurwo ningen bij en een woonservicezo- MIDDELBURG - De provincie stelt maximaal 4087 euro beschikbaar voor de conservering van een oud kanon in Arnemuiden. Aan de subsidieverlening heeft de provincie de voorwaarde gekop peld, dat het wordt tentoongesteld in het Oudheidkundig Museum van Arnemuiden. Bovendien moet bij het kanon ver meld worden dat het behouden is gebleven dankzij de centen van de provincie. Het kanon is het twee de exemplaar dat in Arnemuiden wordt geconserveerd. De plaats waar Woongoed huurwoningen en appartementen wil bouwen. - rHAANJE. Ten westen van de Mortiere verrijst onder meer de nieuwbouw van hotelketen Van der Valk.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 20