PZC Mijnenveld in duinen gevonden ZE KOMEN ERAAN! WALCHEREN 28 en 29 17 18 en 19 Heien kan je al jong leren Politie verwacht meer arrestaties in zaak azc Geld voor Nieuwdorps bevrijdingsmuseum Blaffen Mama Roux wil mensen laten lachen bij trieste verhalen Woensdag 22 april 2009 Karakter van wijk Mortiere wordt meer gemengd Tip? walcheren@pzc.nl Kustwerk Vlissingen stuit opnieuw op explosieven uit oorlog. door Maurits Sep VLISSINGEN - In de duinen bij Vlis singen is een mijnenveld uit de Tweede Wereldoorlog gevonden. Het gaat om een veld dat de Duit sers daar hebben aangelegd. Waterschap Zeeuwse Eilanden, dat daar aan de kust werkt, is gisteren meteen begonnen met het afgra ven van zand om de explosieven weg te halen. „Het mijnenveld is in 1945 al geruimd, maar toen zijn 152 explosieven niet gevonden. Die kunnen al ooit zijn afgegaan, maar ze kunnen er ook nog liggen", ver telt woordvoerster Emilie Sturm. Het mijnenveld is ontdekt bij het Nollebos. Met behulp van detecto ren wordt het gebied minutieus af gespeurd naar gevaarlijke objecten. De explosieven liggen onder een dikke laag zand, zegt Sturm. De si tuatie is daarom niet gevaarlijk. Het gevaar dreigt pas als er gegra ven wordt. „Het zijn houten kisten met een ontsteking van bakkeliet en slechts een klein beetje metaal. Dat maakt ze moeilijk op te spo ren." Een speciale kraan met extra bescherming op de cabine schept daarom zand op. In die schep zit een roterende zeef die het zand er uit haalt en de objecten vasthoudt. Een expert bekijkt of de objecten gevaarlijk zijn. Het gebied is al afgezet met hek ken. Die worden extra beveiligd met schermen die scherven tegen houden als er toch een explosief ontploft. Het waterschap zal met de politie overleggen over de veilig heid buiten werktijden. Het mijnenveld beslaat een strook van 300 meter. De helft daarvan valt binnen het werkgebied van de 1^ In de duinen bij Vlissingen is een mijnenveld uit de Tweede We reldoorlog gevonden. Het veld is al ooit geruimd, maar 152 explo sieven werden niet gevonden. kustversterking. Het onderzoek be perkt zich daarom tot dat gebied. Het weghalen van een strook van één meter zand over 150 meter lengte duurt vier weken. Toch maakt het waterschap zich nog geen zorgen over de planning van de kustwerken. Sturm: „Op die plek gaan we pas over vier weken aan het werk. Zijn we dan klaar, dan is er niks aan de hand. En hebben we meer tijd no dig, dan kunnen we eerst op ande re plekken verder werken." MIDDELBURG - Linda de Jonge en Damian Stolk, de twee jongste leerlingen van de Mid delburgse scholengemeenschap Nehalennia aan de Kruisweg, mochten gisteren de eerste paal dopen met champagne en vervolgens in de grond slaan. Achter hun middelbare school komen nieuwe lokalen, alsmede een school- theater, ateliers, restaurant en een iet-plein. Rector Leo de Kraker van Nehalennia vei< wacht dat die nieuwbouw over precies een jaar opgeleverd kan worden. Eind jaren negen tig ontstond het idee voor die nieuwbouw, omdat de school toen al uit haar jasje groei de. Na een tiental jaren van plannen maken was het gisteren dan zover dat er begonnen kon worden met de bouw. foto Lex de Meester MIDDELBURG - De politie verwacht dat er mogelijk nog meer arresta ties volgen in verband met de vechtpartij, afgelopen zaterdag op het azc in Middelburg. De politie arresteerde tot nu toe vijf mannen. Een van hen wordt verdacht van het steken met een mes. De anderen van het gooien van stenen naar de politie en het vernielen van een politieauto. De politie neemt de vechtpartij zeer serieus. De rechter-commissaris heeft het voorarrest van de vijf ver dachten met drie dagen verlengd. NIEUWDORP - Bevrijdingsmuseum Zeeland in Nieuwdorp krijgt via de provincie 116.100 euro Europese subsidie voor de inrichting. Initia tiefnemer Kees Traas is blij met de bijdrage. De eerste fase van de in richting (kosten 290.250 euro) is daarmee financieel rond. Voor de tweede fase is nog 270.000 euro nodig. Het museum - dat eerder de militaire codenaam Infatuate droeg - wordt ingericht met veel doe-dingen voor jongeren. De ope ning van het museum is 30 okto ber voorzien. ZEÉir [E!ALMANAK Je moet de antibioticakuur wel af maken hoor, zei de dokter tegen de Terneuzense vrouw. Ze voelde zich alweer een tijdje kiplekker, maar goed: de pilletjes moesten echt op van haar huisarts. De hond des huizes had ook last van wat kwaaltjes. Ook het dier moest van de dierenarts aan een kuurtje. Daarna moest hij weer he lemaal de oude zijn. Dat zal dus niet meer lukken. De Terneuzense vrouw slikte deze Tip? redactie@pzc.nl week haar laatste pilletjes door, keek nog eens op de verpakking en raakte volledig in paniek: ze had de kuur van haar viervoeter tot zich genomen. „Schiet op, doe iets.'", schreeuwde ze in opperste staat van wanhoop tegen haar man. Maar haar echtgenoot wist zich totaal geen raad met deze noodsituatie. „Zeg, blaf eens niet zo tegen me! Of moet ik de dierenarts even bel len?"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 19