TE KOMEN ERAAN! Website zet spullen te koop voor goede doel (ontinenf alS 29 33 40 PZC Woensdag 22 april 2009 1 1 LEZERS SCHRIJVEN Brieven richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl (max. 150 woorden) Ontpolderen 1 Het kabinet gooit honderden mil joenen euro's in het water en zet unieke natuur op het spel. Het ho gere doel is ontpolderen voorko men. Dat doel heiligt de middelen. Op de valreep heeft het kabinet een alternatief voor ontpolderen bedacht: nieuwe schorren in de Westerschelde aanleggen en Saef- tinge afgraven. Maar schorontwik keling is in de woelige Westerschel de onmogelijk. Verschillende we tenschappers en commissies heb ben dit idee onderzocht en van ta fel geveegd. Het afgraven van Saef- tinge, de wilde parel van Zeeland, is zo onverantwoord dat geen rech ter het zal goedkeuren. Het kabi net realiseert zich deze risico's goed: als de plannen 'onverhoopt' niet voldoen aan Europese regels, kiest het kabinet alsnog voor ont polderen. Het laatste woord over de Hedwigepolder is daarmee nog steeds niet gezegd. Hier is geen sprake van nederig gehoor geven aan de wil van het volk. In tegen deel, het kabinet draait het volk een rad voor ogen. Renske Postma ex-inwoonster van Zeeland, Julianalaan 48, Arnhem Ontpolderen 2 Gat in financiering van de Sloe/Tractaatweg. Het kabinet be taalt geen 20 miljoen euro nu de Hedwigepolder niet wordt aange kocht. Aangezien dit het bedrag was waarvoor de polder aange kocht kon worden, is er volgens de provincie een tekort. Nu heb ik geen verstand van financiën, maar als je geen 20 miljoen moet beta len als provincie voor die polder en het Rijk betaalt die 20 miljoen niet dan gebruik je toch het geld dat je NIET voor de polder betaald hebt, of is dat te moeilijk? Mis schien kunnen we de burger iets meer laten bijdragen? A. de Waele H. Dunantstraat 20, Koewacht Bibliotheek Hulst Verhuizing naar passende accom modatie in binnenstad, staat er bo ven het artikel over de bibliotheek van Hulst (krant, 4 april). Al ver schillende jaren wordt de discussie aangezwengeld of de bibliotheek van Hulst, die gevestigd is in het cultureel centrum Den Dullaert, niet beter verplaatst kan worden naar de binnenstad van Hulst. Het nog te bouwen vermaakcentrum met bioscoop en bowlingcentrum aan de Houtmarkt in de binnen stad is in beeld. Maar voor wie ei genlijk? Daar parkeren is lastig en men onderschat het belang van de huidige ligging: in de nabijheid van verschillende basisscholen, het Reynaertcollege en de wijk Den Dullaert. Terecht opperde de heer Malschaert in het artikel, dat de bibliotheek weinig te zoeken heeft in een hele commerciële set ting en dat het geplande bowling centrum geen meerwaarde heeft voor de bibliotheek. Wat bezielt de politici? Zijn zij medevennoten van de projectontwikkelaar? Men zou de directie en medewerkers van Den Dullaert juist dankbaar moeten zijn voor de inspanningen om er weer een volwaardig cultu reel centrum van te maken. A.L. Verstraeten Sportlaan 15, Hulst Marine Als trouw aanhanger van onze Michiel Adriaenszoon de Ruyter en oud-leerling van zijn school, met de klemtoon op oud, raakte ik in opperste vervoering. Ik las dat onze huidige Koninklijke Marine verwoestend had toegeslagen en een aantal piraten, naar het voor beeld van Michiel, gevangen had genomen. Ik was vol trots dat we het nog steeds niet hadden ver leerd te laten zien wie de baas is op zee. De tijd van de ijzeren man nen. Doch, enkele regels verder, grote schrik: de piraten zijn weer gevlogen. Zelfs de huidige nieuwe, door een leider van rooddenkers, ingevoerde traditie van de theece remonie werd niet uitgevoerd. Zelfs een klein, kordaat, krachtig kopje thee met groots machtsver toon kon er niet af Wat moeten de heren rovers wel niet van ons als zeenatie denken. Dit maakt mij wild en Nederland Wilders. Piet Roskam Kelderweg 1, Meliskerke Inhuurkrachten Dat het een zootje is op het Vlis- singse stadhuis weten we al jaren. Nu moet de altijd lachende burger vader Dijkstra melden dat wan neer gevraagd niemand weet hoe veel lui ze inhuren en wat ze kos ten. Sneu. Óók niet na een week of tien. Waaróm ze dat niet weten, weet-ie nie. Het was crisis in 2007 enzo, veel werk was blijven leggen enzo, contracten enzo, iedereen huurt een beetje in enzo. Trou wens, burgemeester, is de chauf feur van de nieuwe Gemeentelijke Mobiele Servicebus óók inge huurd? Enne, hoe zit dat dan? R. Snoep M. v. Coehoorngracht 51, Vlissingen Twijfels N61 Poppelaars (krant, 21 april) schuift de verantwoordelijkheid voor de N6t af op de commissie, die wéér een Milieu Effectrapportage maakt. De eerste dateert van 1998. Nu nog Rijkswaterstaat verklaren, dat ze ook elf jaar gehinderd wordt, en de hypocriete kolder is compleet. In diezelfde periode werd grotendeels het traject Hulst/Sluis, op Hoek/Schoondijke na, verbeterd door parallelwegen die het landbouwverkeer er afhaal den. En nu wil de provincie snel de verantwoordelijkheid voor de verkeersdoden die vielen, en nog gaan vallen, in de schoenen van deze voorzitter schuiven. Dat pro vincie en Rijkswaterstaat geen an dere wegen konden bewandelen, is absurd. Het wordt nu hoog tijd dat bevolking en dorpsraden een klacht indienen in Den Haag van wege bestuurlijk onvermogen van de provincie, en het miljoenenkost- end getriefel door Rijkswaterstaat. Dat milieufreaks zich drukker ma ken om kikkers dan om verkeers doden, waaronder inmiddels een hoog aantal kinderen, was al be kend, maar ontheft de provincie niet van haar verantwoordelijk heid. Hans Pollemans Singel 10, Biervliet Fietspad Kattendijke Waarom kan er geen schutting ge plaatst worden langs de golfbaan? Is dat niet de beste oplossing voor het milieu en natuur en misschien ook de goedkoopste? Dan kunnen de fietsers hun weg blijven vervol gen en rijden in de beschutting van de dijk! De tractoren van en naar Wemeldinge met graan, kunstmest enzovoorts nemen de kortste route over de dijk en laten het natuurgebied met rust. Dat geldt natuurlijk ook voor de plaat selijke bevolking en de vele toeris ten in de zomer die ons mooie na tionale park de Oosterschelde ko men bezoeken, met de duiksport als hoofdzaak. Wat iedereen weet, geeft dat veel drukte op de wegen als dat verkeer allemaal omgeleid moet worden door de polder! Ina de Schipper Oude Ruisweg 4, Wemeldinge Het Zwin Zwin versus Waterdunen: De ko mende jaren zal Het Zwin worden uitgebreid tot 300 hectare. In 2012 zal er een totaal vernieuwd Na- tuureducatief Ecotoeristisch Zwin zijn, met - naast het voormalig vo gelpark - een nieuw bezoekerscen trum en een kijkcentrum met een panoramisch zicht op de Zwinvlak te. Het Nederlandse bezoekerscen trum Het Zwin zal bij dit nieuwe natuurpark ook een informatie punt gaan vormen. Hoe is dan nog vol te houden dat voor Waterdu nen 150.000 dagrecreanten per jaar worden verwacht? (Dat zijn 3000 touringcars per jaar, 60 per week), terwijl er zo'n mooi estuarien na tuurgebied, maar dan zonder cam ping, hotel en 400 recreatiewonin gen, op slechts enkele kilometers afstand ligt. Vogels hebben een ei gen wil en vrijheid om te vliegen, maar mensen hebben ook een ei gen wil en vrijheid om te kiezen. I. Mulder-Bansema De Stelle 2, Cadzand Racebaan 'Geen racebaan door landschap': De Vereniging Dorpsbelangen Kloetinge ondersteunt de grondei genaren Jaap en Jander van Dijk in zake de aanleg van een weg tussen Manneeweg en Kattendijksedijk. In een eerder stadium heeft de VDK haar bezwaren kenbaar ge maakt. In de krant van 28 februari zei dagelijks bestuurder van het waterschap Bert van der Hoef: 'Ik wist niet dat die weg door een broedgebied gaat lopen. Als dat zo is, moeten we met de gemeente Goes om de tafel om te kijken naar alternatieven. We gaan niet zomaar een broedgebied opoffe ren.' De VDK heeft in de krant on middellijk gereageerd en geschre ven dat naast het bezwaar van het verstoren van het broedgebied ook een bezwaar is dat het toenemend autoverkeer vermengd met land bouwverkeer en recreatief fietsver- keer, wandelaars en ruiters op een te smalle Bredeweg niet valt te combineren. Omdat toen de onderhandelingen met de Goese Golf zijn mislukt zijn daar de bewoners van de Bre deweg, de Tervatensweg, landbou wers en het eerder genoemde re creatief fiets- en voetverkeer de du pe van. Marinus Vuijk M. Nijhofflaan 70, Kloetinge Nieuwe 'marktplaats' is initiatief van Leger des Heils en Stop Aids Now. AMSTERDAM - Wie van zijn spullen af wil en daarmee ook nog een goed doel wil steunen, kan vanaf morgen terecht op een speciale website. Op www.verkoopgoed.nl, 4 een initiatief van het Leger des Heils, Stop Aids Now! en zakelijk dienstverlener Conclusion, kun nen mensen artikelen aanbieden en vinden. De verkopende partij bepaalt zelf naar welke organisatie het geld gaat, maakten de initiatiefnemers gisteren bekend. Topkok loop Braakhekke lanceert de website morgen op het Waterlooplein in Amsterdam. Hij biedt daar een bakfiets vol eigen tweedehands spullen aan. Ook actrice Carry Tefsen draagt een steentje bij. Zij biedt een kunstwerk van haar hand te koop aan. Op de site hebben koper en verko per onderling contact en spreken ze af hoe ze de spullen uitwisse len. Als de verkopende partij geen goed doel heeft aangegeven, komt de donatie ten goede aan alle deel nemende organisaties. Het is de bedoeling dat ook andere goede doelen zich aansluiten bij de site. y Ij Bij 2 Prijsvoorbeelden: Normaal bander Bandenmaat Type/Voor o.a. p.st. p.st. 185/60 R14 79 59 195/65 RIS 93 72 Bij 2 banden Prijsvoorbeelden: Bandenmaat Type/Voor o.a. Normaal p.st. 145/70 R13 ™,5rsl° 7iy Fiat Cinquecento. Renault Ctio 39 175/70 R13 £AS?'°282T Suzuki Baleno, Honda Civic 44 1Qc:/cf»Die PREMIUMCONTACT288H "fj Opel Astra, Ford Focus/ Mondeo 103 SS 155/65 R13 £AS*I°2J3T Mt Suzuki Alto, Daewoo Matiz m 49 w/rcDic PREMIUMCONTACT 2 91V g$Q 205/55 R16 VWGolfiVWpassa,iPeugeo,307 |8 HU 175/65 R14 MASf?|8fv p ,n 54 Mazda 2. Toyota Yans, Fiat Bravo Jt OPEN: maandag t/m vrijdag 08.00 -17.30 uur, zaterdag 08.00 17.00 uur klaar terwijl u wacht! TERNEUZEN Rooseveltlaan 1, 0115-61 45 20 GOES Klein Frankrijk 27, 0113-22 08 37 Binnen zonder afspraak,

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 11