Buitenland Vlaamse populist Dedecker zet zichzelf buitenspel Anti-racismetop is nu al mislukt 0,- 0,- 'Snel en eerlijk hoger beroep spion VS' rnaiii'iiimim?! Zoveel korting. Daar surf je mee weg! kpn Chinese Muur langer dan gedacht Nokia E71 Nokia 6220 classic PZC Dinsdag 21 april 2009 I 7 Jean-Marie Dedecker lijkt zijn hand overspeeld te heb ben met een privéonder- zoek naar een politieke tegenstander. Het is open oorlog bij de partij van de populistische Vlaamse politicus Jean-Ma- rie Dedecker. De ex-judocoach, die zichzelf graag profileert als de Bel gische Pim Fortuyn, ligt zwaar on der vuur nu is uitgelekt dat hij een privédetective inhuurde om minis ter van Buitenlandse Zaken Karei de Gucht in diskrediet te brengen. Dedecker verdacht hem van sjoe melen met de verkoop van een ge rechtsgebouw. Volgens de opiniepeilingen zou Dedecker, die zichzelf omschrijft als 'niet links, niet rechts maar ave rechts' bij de Belgische deelstaat verkiezingen op 7 juni rond de 16 procent van de stemmen halen. Daarmee zou de partij de derde grootste van Vlaanderen worden. En dat terwijl twee jaar geleden niemand nog een cent gaf voor zijn politieke toekomst. Dedecker, vrijbuiter en aartsquerulant, was door de Vlaamse Liberalen en De mocraten (Open VLD) op straat geschopt. „Een onverbeterlijke ru ziemaker en nestbevuiler", noem de partijvoorzitter Bart Somers hem. Hij zocht toenadering tot de kleine Nieuw-Vlaamse Alliantie, maar werd ook daar bij het grof vuil gezet. Inderhaast richtte hij toen maar zijn eigen partij op, Lijst Dedecker (LDD), waarmee hij bij de federale verkiezingen zes zetels binnensleepte. Maar net als in Nederland, waar snelle groeiers als de Lijst Pim For tuyn en Rita Verdonks Trots op Nederland geplaagd werden door interne ruzies, lijkt het ook voor ACHTERGROND door onze correspondent Pascale Thewissen Jean-Marie Dedecker Dedecker moeilijk om zich met de juiste mensen te omringen. De politicus slaagde er in interne brandjes te blussen, maar afgelo pen weekend barstte de bom. Als het aan Dedecker had gelegen was zijn onderzoek naar De Gqcht, zijn vrouw en zoon, die ook in de politiek zit, nooit publiek gewor den. De privédetective vond geen bewijs voor machtsmisbruik door De Gucht. Het was één van de vier ex-voorzitters van de Limburg se afdeling van de LDD die naar de media stapte. Het nieuws leid de tot een storm van kritiek. De decker zou de fatsoensnormen hebben overschreden en koste wat het kost zijn tegenstanders willen uitschakelen. De Gucht zelfheeft het over 'Gestapo-praktijken'. De decker ontkent iets onoorbaars te hebben gedaan. Hij vindt het zijn plicht als parlementslid om alles in het werk te stellen om de uit voerende macht te controleren. Voor zijn tegenstanders is de affai re koren op de molen. Niemand zegt het hardop, maar de kans dat er iemand met de LDD wil samen werken na 7 juni is klein. Teheran - De hoogste baas van de Iraanse justitie, ayatollah Mahmoud Hashemi Shahroudi, wil een snel en eerlijk hoger be roep in de zaak tegen de Ameri- kaans-lraanse journaliste Roxana Saberi (31), meldde de BBC giste ren. Ze werd vorige week na een kort proces tot acht jaar cel veroor- PEKING - De Chinese Muur is nog een stuk langer dan tot nu toe al tijd werd aangenomen. Dat blijkt uit nieuw onderzoek door de Chi nese regering. Een uitgebreide studie van onder andere landkaarten en met infra- roodtechniek gemaakte luchtfoto's bracht aan het licht dat de muur in totaal zo'n 290 kilometer langer was dan gedacht. Veel van de nieuw ontdekte gedeelten van de muur gaan schuil onder zandop- hopingen, rivieren en heuvels. De nu in kaart gebrachte stukken van de Chinese Muur werden ge bouwd tijdens de Ming-dynastie, die regeerde van 1368 tot 1644. In totaal is nu 6.300 kilometer muur in kaart gebracht. Caljouw Rademaker Middelburg Goes Burgh-Haamstede Terneuzen 0118-626 649 www.caljouw-rademaker.nl Diplomaten lopen weg bij toespraak Iraanse president. GENÈVE - De openingsdag van de VN-top tegen racisme is gisteren uitgelopen op een farce. Aartsvijan den Iran en Israël veroorzaakten totale verdeeldheid in de conferen tiezaal in het Zwitserse Genève. En de kans dat er een breed ge steunde slotverklaring komt, oogt verwaarloosbaar klein. Tientallen diplomaten van wester se landen liepen kort nadat de Iraanse president Ahmadinejad was begonnen aan zijn toespraak demonstratief de zaal uit. Hij stel de dat Joodse emigranten vanuit Europa en de VS naar het Mid den-Oosten zijn gekomen 'om een wreed, onderdrukkend en racis tisch regime te vestigen in bezet Palestina'. Diverse landen hadden aangekondigd dat ze zouden op stappen als Ahmadinejad zijn spreektijd zou misbruiken voor een aanval op Israël. Ahmadinejad is het enige staats hoofd dat naar Zwitserland is afge reisd voor de vijfdaagse top. De overige circa honderd deelnemen de landen laten zich vertegenwoor digen door diplomaten en politici van een lagere statuur. De weinig verrassende Iraanse boodschap kwam Ahmadinejad op boze reacties van Europese lan den te staan. Zo oordeelde Frank rijk dat het ging om een hatelijke toespraak. Voordat Ahmadinejad het woord kreeg, schreeuwden twee demonstranten 'racist, racist'. Een aantal westerse landen, waar onder de VS, Duitsland, Australië en Nederland, hadden de top op voorhand al geboycot. Zij vrees- De VN-top tegen racisme lijkt op de eerste dag al mislukt. Een toe spraak van de Iraanse president zorgde voor controverse. Veel landen boycotten de top. den een herhaling van de top in Durban in 2001, toen Arabische landen probeerden een veroorde ling van Israël af te dwingen en er veel kritiek was op het Westen. Amnesty International is 'verbijs terd' over de boycot. De afwezig heid van de westerse landen is vol gens de organisatie 'uiterst teleur stellend'. Amnesty stelt dat er vrij dag nog belangrijke wijzigingen in de concepttekst van het slotdocu ment zijn aangebracht om consen sus te bereiken. Het resultaat is 'geen goed mensenrechtendocu- ment', maar wel een tekst waarte gen niemand bezwaar kan heb ben. Israël zelf had maanden geleden al afgezegd. Het land vindt de confe rentie een 'tragische schijnverto ning'. Het land riep zijn ambassadeur in Zwitserland terug voor overleg om dat de Zwitserse president een ont moeting had gehad met Ahmadi nejad. Roxana Saberi deeld wegens spionage voot de VS. Een dag eerder zei president Ahmadinejad al dat Saberi alle wet telijke mogelijkheden moet heb ben om zich te kunnen verdedi gen. Saberi werd in januari in eerste in stantie aangehouden omdat zij al cohol kocht. Later beschuldigde justitie haar ervan te werken zon der geldige papieren, waarna zij uiteindelijk werd aangeklaagd we gens spionage voor de VS. President Obama liet zondag we ten zich 'grote zorgen' te maken over de veiligheid en het welbevin den van Saberi. Hij zei ervan over tuigd te zijn dat de journaliste zich niet schuldig heeft gemaakt aan spionage. Volgens het Iraanse mi nisterie van Buitenlandse Zaken kan de president zich beter ont houden van commentaar 'omdat hij de omstandigheden nu een maal onvoldoendekentl UMTS/HSDPA Smartptyone 3-2 megapixel camera Lichtgewicht alleskunner Qwerty toetsenbord Razendsnel internet via HSDPA 5-0 megapixel camera met Xenon-flash FM-radio met RDS GPS-ontvanger voor navigatie l.c.m. een 2-jarig KPN BedrijfsBundel of KPN Flexibel abonnement kpn winkel primafoon l.c.m. een 2-jarig KPN BedrijfsBundel of KPN Flexibel abonnement sluifje aan

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 7