I? duif van Zeeland Tiola houdt knap stand tegen de titelfavoriet Vijf Zeeuwen naar EK taekwondo Domburg on wheels: verslagen en video Lees de berichten en het blog op www.pzc.nl/skeeleren PZC Dinsdag 21 april 2009 j 33 Taekwondo Middelburg met grote afvaardiging naar EK in Benidorm. door Marlot Hak Middelburg - Het is erop of eron der. Na maandenlange training en vele wedstrijden ter voorbereiding mogen de toppers van ITF Tae kwondo Middelburg laten zien wat ze waard zijn. Liefst vijf leer lingen van coach Nanne Boonstra strijden komend weekeinde op het EK in het Benidorm. Jeremy Dijkstra (15 jaar, -70 kilo gram junioren), Zenna van der Mei (20 jaar, -58 junioren), Mano Don (17 jaar, +70 junioren), Sharo- na Thenu (15 jaar, -50 junioren) en Raven Struijk (28 jaar, teams senio ren) zijn door de bond geselcteerd. Taekwondo Middelburg levert hiermee een grote afvaardiging voor het Nederlandse team, dat uit zo'n 25 sporters bestaat. Boonstra, trainer en tevens één van de drie Nederlandse bondscoaches: „We leiden deze leerlingen al van jongs- af aan op. In de loop van de jaren worden ze steeds fanatieker en kunnen we hen uitdagen en stimu leren." Het is niet de eerste keer dat deze taekwondoka's meedoen aan een groot internationaal toernooi. Al leen voor de oudste van het vijftal, Struijk, is het de eerste keer dat hij op een EK verschijnt. Allen behaal den de vorige keren goede resulta ten, alleen mist nog steeds het in dividuele goud. De vijf verwachten dat hun kan sen deze keer sterk zijn gestegen. Struijk: „We hebben onze tech niek dit jaar sterk verbeterd en veel aan onze conditie gewerkt." Dijkstra: „We hopen natuurlijk al lemaal dat we winnen. Iedereen maakt kans." Van der Mei: „Maar we moeten onszelf niet te veel druk opleggen door te zeggen dat we gaan winnen." Na de vele wedstrijden en trainin gen bereiden de meesten zich niet nog eens speciaal voor op het EK. Don: „Ik zie het op het moment zelf wel. Ik wil van tevoren ook niet weten wie mijn tegenstanders zijn." Van der Mei: „Je moet vooral niet bang zijn." Boonstra is het daarmee eens: „Je moet zelfverze kerd zijn en daar heb je veel erva ring voor nodig. Mijn leerlingen hebben al aan veel wedstrijden meegedaan en hebben ook die er varing." Aan de goede resultaten van de laatste" wedstrijd voor het EK is te zien dat de pupillen van Boonstra bij de top horen. Op het NK in Nij megen, zo'n drie weken geleden, behaalde iedereen op minstens één onderdeel een eerste plaats. Thenu werd met eerste plaatsen bij het sparren, het springen en het breken zelfs kampioen van het toernooi bij de vrouwen. Wq In de 25-koppige selectie voor het EK taekwondo in Benidorm zitten liefst vijf Zeeuwen. Zij kij ken er niet van gek van op als zij medailles pakken. Raven Struijk, Jeremy Dijkstra, Zenna van der Mel, Mano Don, Sharona The nu en coach Nanne Boonstra (van links naar rechts) vormen de Zeeuwse afvaardiging bij het Europees kampioenschap taekwondo in het Spaanse Be nidorm. foto Lex de Meester verder met zijn hobby. Slechts twaalf weduwnaars moeten het dit seizoen doen voor Dhondt. Sa men met de dertig jonge die ge kweekt zijn. Zijn programma be perkt zich dan ook tot het vitesse en midfondspel. 'Ik heb nog wel een keer de dagfond beoefend, maar dat was niet mijn ding' „Ik heb nog wel een keer een blau we maandag de dagfond beoefend, maar dat was niet mijn ding. De blauwe is overigens een uitsteken de prijsvlieger." Mede daardoor had hij het vertrou wen van Dhondt gekregen, want Ereplaats Van de Wege in NK rallyracing valkenswaard - Autocoureur Peter van de Wege is tijdens de eer ste race voor Nederlands kam pioenschap rallyracing op een tweede plaats geëindigd in de Su- periöoo (-i6oocc) klasse. De Zuid- dorpenaar wil voluit gaan voor de titel. Voor het NK rallyracing zijn nog vier wedstrijden te gaan. De 16-jarige Mandy Kasse uit Veere legde in Valkenswaard be slag op de derde plek in de Ford RST klasse. Maikel Alewijnse (16) uit Grijpskerke reed zijn eerste wedstrijd in de 2CV-cross. De Die definitief niet naar WK zwemmen amsterdam - Stefan de Die is niet opgenomen in de Oranje-selectie voor het WK zwemmen in Rome. Dat maakte bondscoach Jacco Ver- haeren, die wel veertien anderen een ticket gaf, gisteren bekend. De 22-jarige De Die haalde op geen van zijn nummers - 50, 100 en 200 meter vrij - de limiet. Ne derland stuurt ook maar één man- nenestafetteteam naar Italië (de 4x100 wisselslag) en daar kwam de Terneuzenaar niet voor in beeld. Ruymbeeck eindigt net voor Boogaert sprang-capelle - Op het regio naal kampioenschap bandstoten tweede klasse moesten George Ruymbeeck van De Troubadour en Jo Boogaert van De Kastanje ge noegen nemen met respectievelijk de derde en vierde plaats. Het duo kende een slechte start. Pas op de slotdag begon de motor soepel te draaien en werden er punten gesprokkeld. Ruymbeeck verzamelde er zes, Boogaert vier. Boogaert pakte met een moyenne van 3.38 goed uit en scoorde de hoogste toernooiserie van 26. Dressuuramazone Osse in B-kader junioren heinkenszand - Dressuuramazone Maxime Osse uit Heinkenszand is met haar paard Navaro door KNHS-bondscoach Tinneke Bar- tels opgenomen in het B-kader voor junioren. De reden daarvoor is dat de Bevelandse goed presteer de tijdens recente (internationale) wedstrijden. De vijftienjarige Osse deed on langs onder meer mee aan een landenwedstrijd in Oostenrijk. Daar einigde ze drie keer in de top UIT DUIVENSPORT Peronne. Concours met 14084 duiven. Samen spel 1: 1. N. Dhondt (1272 m/m), 2,3. C. Rie- mens, 4. J. de Smet, 5. W. de Die. Samenspel 2: 1,2. gebr. Scheele (1204 m/m), 3. comb. Ha melink, 4. A. Gommers, 5. J. Hageman. Samen spel 3: 1P. d'Hondt (1213 m/m), 2. J. Voet, 3. G. Schakens, 4. A. Mattens, 5. A. Thijs&Zn. Sa menspel 4: 1,2,3,5. comb. R&L. Traas (1217 m/m), 4. A. de Haze. Samenspel 5: 1. P. Ruis- sen (1189 m/m), 2. O. Zegers, 3. J. Bras, 4. K. Niemeijer, 5. Jo Dekker. Samenspel 6: 1,2,4,5. G. v.d. Kamp (1204 m/m), 3. JJ. Bolier. Samen spel 7: 1. H. de Ridder (1254 m/m), 2. K. Min- derhoud, 3,4. comb, de Waardt/ Sneep, 5. L. van Wallenburg. FUTSAL Hulst. Bekercompetitie. Poule 1ZOOT-Morres 2-2, IZV/IBS 2-Tèncezaman.nl 2 2-2. Stand: ZOOT 3-7, Morres 3-5, Tèncezaman.nl 2 3-2, IZV/IBS 2 3-1. Poule 2: IZV/IBS-FC De Top/Ri- pa 5-4. Stand: IZV/IBS 3-9, Rue du Nord/Mi- croAna 3-6, FC De Top/Ripa 3-3, Lazarus/Nic ky's 3-0. Poule 3: Restaurant De Vest-De Kast 3-11, Garage Casteels-Van Waes Graszoden 1-7. Stand: De Kast 3-9, Van Waes Graszoden 3-6, Restaurant De Vest 3-3, Garage Casteels 3-0. Poule 4: Sporting MTS-Den Dullaert 3-1. Stand: Damen Kabalt/Beterda 3-9, Sporting MTS 3-6, Den Dullaert 3-3, Ivens 3-0. TURNEN Dinteloord. Voorronde clubteams district Zuid-West Nederland. Eerste groep. Jeugd/junior/senior NTS 10: 1.. Voorwaarts (Axel) 129,90 punten (naar de finale). NTS 9: 1. Voorwaarts 133,05 (naar de finale). NTS 8: 1. Voorwaarts 130,05 (naar de finale). Jeugd NTS 7/junior/senior NTS 6 en 7: 1. combinatie EMM (Terneuzen) en THOR (Sas van Gent) 134,60 (naar de finale). Instap/pupil 1/pupil 2 NTS 10: 1. Voorwaarts 127,55 (naar de finale). Tweede groep. Jeugd/junior/senior NTS 9: 2. Olympus (Vogelwaarde) 122,95. Drive is na zege op Philten ook te sterk voor Hiaten: 6-o. door Henk van de Voorde ijzendijke - In de vierde klasse van de landelijke mixdtenniscompeti- tie boekte Tiola in Ijzendijke een verdienstelijk 4-4-gelijkspel tegen kampioenskandidaat De Lobbe- laer uit Zevenbergen. Toch zag het daar na de enkelpar tijen niet naar uit. Paul Hendrikse, Daisy Boogaard en Imre van Over loop moesten in straight sets de ze ges laten aan achtereenvolgens Rik van Kessel, Inge Hendrikx en Fre- derique Kuiper. Alleen de met veel druk tennissende Ruben Haverbe- ke zegevierde met 6-2 7-5 over Flo- ris Schotten. In het dubbel won Patrick Marte- ijn in combinatie met Paul Hen drikse in drie sets van Tim van Dongen/Rik van Kessel: 2-6 7-5 6-3. „In de eerste set ging het te snel voor mij en speelde ik slecht", aldus routinier Patrick Marteijn. „We zijn op karakter teruggeko men. In de tweede set pakten we op de juiste momenten de punten, ondanks dat het nog niet echt goed liep. In de beslissende set was het cruciaal dat we de service van Rik van Kessel braken na een zeer lange game." De oude meester was ook in de eerste mixeddubbel, met Tanja van den Dikkenberg aan zijn zijde, succesvol tegen Inge Hendrikx en Tim van Dongen: 6-3 6-2. In de tweede mixed wonnen José de Wit en Ruben Haverbeke via 10-5 in de supertiebreak van de derde set van Frederique Kuiper/Floris Schotten. Marteijn: „Vorige week wonnen we in Middelburg met 5-3 van MLTC. Al met al kunnen we best tevreden zijn. Ook omdat we niet onder moesten doen voor een kampioenskandidaat." Terwijl Tiola gedegradeerd is uit de derde klasse, is Vogelvlucht ge promoveerd uit de vijfde klasse. Dit jaar treffen ze elkaar dus in de vierde klasse. De equipe uit Vogel waarde verloor voor de tweede keer op rij met 5-3, dit keer in en van Roosendaal. In de singles smaakten Jeske Boeding en Vicky Hermans het zoet van de overwin ning tegen Kim Breukink (de doch ter van oud-wielerprof Erik Breukink) en Kirsten Raaijmakers. Het derde punt voor Vogelvlucht kwam op naam van Vicky Her mans en Desiré de Schepper, in de tweede mixed: 4-6 3-6. „De vrou wen kunnen mee in deze klasse, de mannen niet. We geven de moed echter niet op", aldus aan voerder Desiré de Schepper. In de tweede klasse van de landelij ke mannencompetitie versloeg Dri ve in Sas van Gent Hiaten uit Hen- drik-ldo-Ambacht met 6-0. Phil ten verloor in Dordrecht met 4-2 van Thialf In de derde klasse her stelde Game'78 zich met een 3-3 ge lijkspel tegen Vierhoeven. die had hem als eerste van de elf duiven die hij voor dit concours had ingekorfd op de 'poulebrief geplaatst. „Het is een duifje dat er altijd is", aldus Dhondt, die overi gens lang moest wachten op zijn tweede duif „Ruim tien minuten en ik had dan ook maar twee prijs jes in mijn vereniging De Grens- vliegers uit Eede. Te weinig, maar wat de blauwe deed maakte veel goed." De combinatie Ronald en Louis Traas uit Nieuwdorp kreeg ze ook weer aardig naar huis. De regerend Zeeuws Generaal pakte er in Rayon 4 maar liefst zeven in de top tien. Komend weekeinde staat het derde vitesseconcours van het seizoen op de rol. Ditmaal is Mor- lincourt de lossingsplaats. Puzzel ouderwets gezellig mee, van Kruiswoord tot Cryptogram en maak kans op fantastische prijzen! Speel mee op www.lekkerpuzzelen.nl Een initiatief van

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 75