Ouderenwerk in Hulst 'Reanimatiecursus in voortgezet onderwijs' Koenders reikt geld .Hans Weeda uit voor goede doelen voor Sibusiso tit loopt marathon Stil 1 8 Dinsdag 21 april 2009 pzc Z 'Ouderen zijn tegenwoordig bang om een beroep te doen op anderen. Ze willen anderen niet tot last zijn omdat iedereen het zo druk heeft' Vrijwilliger Jan Weemaes sluit apparatuur aan voor de personenalarmering bij ouderen thuis. Leerlingen moeten ook defibrillator leren bedienen, zegt raadslid. door Eugène Verstraeten terneuzen - De gemeente Terneu- zen moet onderzoeken of op de scholen voor voortgezet onderwijs reanimatiecursussen in het lespak ket kunnen worden opgenomen. Ook moeten leerlingen leren hoe ze een defibrillator moeten bedie nen. Raadslid Giel van Boom be toogt dat in schriftelijke vragen aan burgemeester en wethouders. Van Boom wijst er op dat in de ge meente Terneuzen jaarlijks onge veer vijftig mensen een hartstil stand krijgen. In ongeveer tachtig procent van de gevallen gebeurt dit thuis. De meeste mensen over lijden omdat niet binnen ongeveer zes minuten reanimatiehulp gege- Lentewandeltocht op strand en in de polders breskens - In Breskens is zondag 26 april de lentewandeltocht. Deze tocht wordt gehouden door de Wandelclub Strandloper Bres kens. De afstanden van vijf, zeven, tien, twintig, 24 en 34 kilometer kun nen worden gewandeld over het strand en in de polders. Meer informatie over deze lente wandeltocht is verkrijgbaar via strandloper@zeelandnet.nl. Alain Clark geeft optreden in Hulst hulst - De bekende artiest Alain Clark geeft morgen (woensdag) om 15 uur een gratis optreden in de Free Record Shop in de Gentse straat in Hulst. Aansluitend houdt Clark een signeersessie. De ge meente Hulst sluit in verband met de te verwachten grote toeloop van fans de Gentsestraat af voor al het verkeer. De afsluiting duurt tot maximaal 16.30 uur. Wandeltochten in Sint-Jansteen sint-jansteen - Wandelaars kun nen donderdag 7 mei meedoen aan de Sint Jans wandeltochten in Sint Jansteen. Dorpshuis De Wa rande houdt de tocht in samenwer king met wandelclub de Gasthof stappers. Inschrijven kan vanaf 9.00 uur voor een tocht van 6, 12 en 18 kilometer. De routes, met on derweg rustpunten voor een hapje en drankje, zijn uitgezet in de bos- en polderrijke omgeving. ZEEUWSE Het ouwe apparaat had jarenlang dienst gedaan, maar was nu echt op. De afwasmachine van het Mid- deburgse stel diende dus vervangen te worden. Want eenmaal gewend aan de luxe van een automatische afwasser was een terugkeer naar het handmatige werkje onbespreek baar. Bij de witgoedhandelaar lie ten ze zich uitgebreid voorlichten ven kan worden. Het huidige net werk van mensen die een hart- schoktoestel kunnen bedienen is volgens Van Boom nog te klein. „Teneinde dit netwerk de komen de tien jaar drastisch uit te brei den, zou de mogelijkheid onder zocht kunnen worden om in he t lespakket een reanimatiecursus, in clusief AED-bediening, op te ne men", aldus Van Boom. Als dat ge realiseerd zou zijn, kan er binnen enkele jaren een dicht netwerk van hulpverleners ontstaan, met op centrale plaatsen aanwezige de fibrillators. Ook kan er dan vol gens hem een centraal register ko men met vrijwilligers die kunnen worden opgeroepen als iemand uit de buurt een hartstilstand krijgt. Het plan valt of staat met de aanwezigheid van defibrillators. Van Boom bepleit daarvoor geld beschikbaar te stellen. Atelier Clijsen toont werk Fêtes des Jardins terneuzen - Glazenier Peter Clij sen uit Terneuzen werkt mee aan het Fêtes des Jardins, dat van 1 mei tot eind oktober wordt gehouden in de tuinen van een kastéél in Joinville aan de Marne. Clijsen in stalleert zijn werk in en om een open paviljoen, dat op die manier alleen uit ramen bestaat. Een deel van het werk is te zien in Atelier Clijsen (Donzevisserstraat 61), za terdag van 13.00 tot 17.00 uur. Brandweer Terneuzen naar gewestwedstrijd kruiningen - De blusgroep van de Terneuzense brandweer is derde geworden tijdens de brandweer vaardigheidstoets hoofdklasse in Kruiningen. Daarmee heeft het team uit Terneuzen zich geplaatst voor de gewestelijke vaardigheids toets op 20 juni in Geldrop. Aan de wedstrijd in Kruiningen deden zeven ploegen mee. Winnaar werd het team uit Dirksland. Nieuwe speelplaats Driewegen in gebruik terneuzen - Wethouder Frank van Hulle neemt morgenmiddag om 15.00 uur de nieuw ingerichte speelplaats van de wijk Driewe- gen/Hughersluys in Terneuzen of- ficeel in gebruik. De vier nieuwe toestellen, met een waarde van zo'n 11.000 euro, zijn aangeschaft met financiële bijdragen van de ge meente en een drietal bedrijven. Het oude speeltoestel was onbruik baar geworden door vandalisme. Tip? redactie@pzc.nl over de beste, zuinigste en stilste jnachine die tegenwoordig te koop is. Toen die eenmaal was geïnstal leerd, konden ze tevreden vaststel len dat ze de juiste keuze hadden gemaakt. Vooral het geluid dat hij maakte viel op. Of vooral, wat hij niet maakte. Zó stil! Tot ze elkaar nog eens vragend aankeken: „Heb jij...?" „Nee, jij?" terneuzen - Minister van Ontwik kelingssamenwerking Bert Koen ders heeft gisteren in de Grote Kerk in Terneuzen de millennium bedragen bekendgemaakt ter 'on dersteuning van goede doelen in het buitenland. De gemeente Ter neuzen is al ruim twee jaar Millen niumgemeente en steunt daarmee goede doelen door per inwoner een euro opzij te leggen. Viva Africa ontving 10.000 euro. Met het bedrag worden assen van caravans omgebouwd tot ossenwa gens. De stichting Thiru Valagum Farm ontving tevens 10.000 euro voor een biologische winkel en snackbar in India. De Haïti Project Foundation kreeg 5000 euro voor een noodgenerator in een wees huis. Open Basis ontving 5000 eu ro ter stimulering van een project in een badplaats in Georgië om kinderen toegang te bieden tot het basisonderwijs. Het basis- en voortgezet ónderwijs krijgt hetzelf de geldbedrag om zelfstandige pro jecten, gericht op het buitenland, te ontplooien. Leerlinge Daniëlle Weeda van het Zelden- rust-Steelantcollege (stichting Sibu siso) ontving het symbolische be drag van 5000 euro voor scholen die zij zo goed als zeker krijgt. Tij dens de bijeenkomst presenteer den de organisaties die in 2008 een bijdrage ontvingen de resulta ten van hun werk. terneuzen - De Terneuzenaar Hans Weeda verschijnt op 16 mei aan de start van de eerste Zeeuws-Vlaamse Marathon om geld op te halen voor de stichting Sibusiso. De stichting heeft als stre ven dat kinderen met een handi cap in Tanzania meer geaccepteerd worden en meedoen in de samen leving. Hans Weeda volgt met zijn actie het voorbeeld van zijn doch ter Daniëlle, die ook geld ophaalt en op 29 april met het Zelden- rust-Steelantcollege een bezoek brengt aan Tanzania. Mensen die Sibusiso willen steunen kunnen Hans per kilometer sponsoren via het rekeningnummer 14.15.35.237 t.n.v. J. Weeda, Sibusiso.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 66