Zeeland 'Caravan en tent aan kust passé m ZEEUWS-VLAANDEREN 29 Café dat hasj verkocht is duur uit Groen licht overname Taxicentrale Veel vogels verklappen hun naam Nieuw atelier sluit periode af voor Theo Jordans Dinsdag 21 april 2009 Recreatieondernemers genoodzaakt tot bouw luxe vakantiewoningen. door Frank van Cooten CADZAND-BAD - Om het hoofd bo ven water te houden zijn recreatie- ondernemers genoodzaakt te in vesteren in luxe vakantiewonin gen. Caravan en tent zijn passé. Pieter de Keuninck van camping Welgelegen in Cadzand-Bad rea geert hiermee op de kritiek dat door de bouw van honderden nieuwe vakantiewoningen en ap partementen er nauwelijks meer plek is voor toeristisch kamperen aan zee. „Het toeristisch kamperen is de laatste jaren met 24 procent teruggelopen. De omzet loopt steeds verder terug. Daarnaast heeft een aantal slechte zomers ons geen goed gedaan. Toeristen willen steeds meer luxe. Een rui me vakantiewoning met sauna en flatscreen. Wij moeten daar op in spelen", zegt De Keuninck. De Keuninck speelt in op de veran derde markt met een plan voor een complete metamorfose van Welgelegen. De 72 toeristische standplaatsen en de twaalf stacara vanplaatsen komen te vervallen. Op het vrijkomende perceel van anderhalve hectare komen 26 zo merhuisjes in een vlondertuin. Het huidige centrale gebouw wordt omgevormd tot hotel en de horeca wordt verplaatst naar een nieuw gebouw aan de Vlamingpol derweg. De toetsingscommissie van de ge- biedscommissie hinkt op twee ge dachten. De gewenste omvorming is uit oogpunt van bedrijfsbelang begrijpelijk maar het verdwijnen van kamperen dicht bij zee be schouwt de toetsingscommissie als een groot bezwaar. Het plan van Welgelegen voegt volgens de com missie ook weinig toe omdat nieu we zomerwoningen op andere plekken (zoals Cavelot Cad- Aan zee kan steeds minder wor den gekampeerd met caravan en tent. Ondernemers spelen met chalets met sauna en flatscreen in op de trend van meer luxe. zand-Bad, Baanstpolder Nieuw- vliet en Waterdunen Breskens) grootschalig in ontwikkeling z'jii. Dat laatste is De Keunimx niet aan te rekenen, zegt hij zelf. „Ik ben hier immers al sinds 2001 mee bezig en had dus voor kunnen lig gen op al die andere plannen." De plannen van De Keuninck zijn echter bespreekbaar als de onder nemer onder meer kiest voor een betere concentratie van parkeer plaatsen en een volwaardig beplan tingsplan. De gebiedscommissie bespreekt het plan morgenavond. door Ad Roos MIDDELBURG - Een echtpaar (hij 60 en zij 56) uit Nieuw Namen, dat van eind 1999 tot eind oktober 2007 als vriendendienst alléén de vaste klanten van zijn café van klei ne hoeveelheden hasj voorzag, zal daarvoor diep in de beurs moeten tasten. Gisteren eiste het Openbaar Minis terie in Middelburg dat het geld dat het echtpaar daarmee zou heb ben verdiend, 140.479 euro, in de staatskas moet wordfen gestort. Voor deze handel in softdrugs werd het echtpaar begin december vorig jaar veroordeeld tot elk een taakstraf van 120 uur en een voor waardelijke celstraf van drie maan den. Het Openbaar Ministerie had het dubbele gevorderd. Wanneer de Middelburgse recht bank heeft becijferd hoeveel en of het echtpaar moet betalen, is nog niet bekend. Samenwerkingsverband Collectief Vervoer gaat unaniem akkoord. door Eugène Verstraeten OOSTBURC - Het algemeen bestuur van het Samenwerkingsverband Collectief Vervoer Zeeuws-Vlaan- deren heeft unaniem het licht op groen gezet voor de overname van Taxicentrale Zeeuws-Vlaanderen. Het dagelijks bestuur kan nu de overdracht van de aandelen verder gaan uitwerken en de definitieve koopovereenkomst opmaken. AJs de transactie bij de notaris pas seert, is 'dat met terugwerkende kracht tot begin dit jaar. Voorzitter Co van Schaik van het samenwerkingsverband van de drie Zeeuws-Vlaamse gemeenten hoopt dat er met de overname de finitief rust komt rond het WMO-taxivervoer. De Taxicentra le verdeelt de ritten tussen de drie aangesloten taxibedrijven. Door de zaken nu zelf in de hand te ne men kunnen er allerlei problemen worden voorkomen, denkt Van Schaik. De overname van de aandelen kost het samenwerkingsverband 130.000 euro. Volgens Van Schaik gaat de operatie de gemeenten geen extra geld kosten. CLINGE - De ruim honderd deelnemers aan de avondvierdaagse in Clinge hadden het giste ren beter getroffen dan de wandelaars vorig jaar. Toen werd de vierdaagse op de start avond getroffen door een wolkbreuk. Daar was gisteravond geen sprake van. Vergezeld door aangenaam voorjaarsweer maakten de wandelaars een rondje van vijf of tien kilome ter door de omgeving, onder andere door de Clingse bossen. De avondvierdaagse in Clinge was de eerste van dit seizoen. Liefhebbers die gisteravond misten, kunnen vanavond alsnog aansluiten om drie avonden in de buurt van Clinge te wandelen. De wandelmeerdaagse in het dorp wordt gehouden door de dorpsraad in samenwerking met de Nederlandse Wan delsportbond. Daarom komen mensen die maar drie dagen meelopen niet in aanmerking voor een medaille. Die ligt donderdagavond wel gereed voor de volhouders die de volledi ge vier dagen hebben meegedaan. De wandel vierdaagse kent in Philippine een variant. Daar ging gisteren de fietsvierdaagse van start. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 65