'Je moet vooral niet bang zijn' 'Blauwe' is snelste Dennie Ie Comte heeft zijn eindsprint ingezet T®P 27 32 I Dinsdag 21 april 2009 PZC Taekwondo Middelburg met grote afvaardiging naar EK in Benidorm. door Marlot Hak MIDDELBURG - Het is erop of eron der. Na maandenlange training en vele wedstrijden ter voorbereiding mogen de toppers van ITF Tae kwondo Middelburg laten zien wat ze waard zijn. Liefst vijf leerlin gen van coach Nanne Boonstra strijden komend weekeinde op het EK in het Benidorm. Jeremy Dijkstra (15 jaar, -70 kilo gram junioren), Zenna van der Mei (20 jaar, -58 junioren), Mano Don (17 jaar, +70 junioren), Sharo- na Thenu (15 jaar, -50 junioren) en Raven Struijk (28 jaar, teams senio ren) zijn door de bond geselcteerd. Taekwondo Middelburg levert hiermee een grote afvaardiging voor het Nederlandse team, dat uit zo'n 25 sporters bestaat. Boonstra, trainer en tevens één van de drie Nederlandse bondscoaches: „We 'Je moet zelfverzekerd zijn en daar heb je veel ervaring voor nodig' leiden deze leerlingen al van jongs- af aan op. In de loop van de jaren worden ze steeds fanatieker en kunnen we hen uitdagen en stimu leren." Het is niet de eerste keer dat deze taekwondoka's meedoen aan een groot internationaal toernooi. Al leen voor de oudste van het vijftal, Struijk, is het de eerste keer dat hij op een EK verschijnt. Allen behaal den de vorige keren goede resulta ten, alleen mist nog steeds het indi viduele goud. De vijf verwachten dat hun kan sen deze keer sterk zijn gestegen. Struijk: „We hebben onze tech niek dit jaar sterk verbeterd en veel aan onze conditie gewerkt." Dijkstra: „We hopen natuurlijk al lemaal dat we winnen. Iedereen maakt kans." Van der Mei: „Maar we moeten onszelf niet te veel druk opleggen door te zeggen dat we gaan winnen." Na de vele wedstrijden en trainin gen bereiden de meesten zich niet nog eens speciaal voor op het EK. Don: „Ik zie het op het moment zelf wel. Ik wil van tevoren ook niet weten wie mijn tegenstanders Raven Struijk, Jeremy Dijkstra, Zenna van der Mel, Mano Don, Sharona Thenu en coach Nanne Boonstra (van links naar rechts) vormen de Zeeuwse afvaardiging bij het Europees kampioenschap taekwondo in het Spaanse Benidorm. foto Lex de Meester zijn." Van der Mei: „Je moet vooral niet bang zijn." Boonstra is het daarmee eens: „Je moet zelfverze kerd zijn en daar heb je veel erva ring voor nodig. Mijn leerlingen hebben al aan veel wedstrijden meegedaan en hebben ook die er varing." De onderdelen waarin de taekwondoka's strijden op het EK Sparren: Het vrijvechten. Op dit onderdeel brengt men de technieken in praktijk die geleerd en beoefend worden met de tuis. Tuis: Een serie bewegingen achter elkaar. Het is een schijngevecht met denkbeeldige tegenstanders volgens een vast patroon. Breken: De bedoeling is om een zo dik mogelijk plankje met de juiste technieken te breken. Teams: Hierbij strijden teams uit verschillende landen tegen elkaar. De le den van het team proberen zo goed mogelijk te presteren op de onderde len breken en tuis. Hiermee worden punten verdiend. Het gemiddeld best presterende team is de winnaar. Aan de goede resultaten van de laatste wedstrijd voor het EK is te zien dat de pupillen van Boonstra bij de top horen. Op het NK in Nij megen, zo'n drie weken geleden, behaalde iedereen op minstens één onderdeel een eerste plaats. Thenu werd met eerste plaatsen bij het sparren, het springen en het breken zelfs kampioen van het toernooi bij de vrouwen. Morgenochtend vertrekt het Ne derlands team met de auto naar Düsseldorf, waar Oranje het vlieg tuig naar Spanje neemt. Daar zul len de teamleden vooral veel uit rusten, want het worden vanwege het grote deelnemersveld lange da gen voor de sporters. Vrijdagoch tend beginnen ze aan hun toer nooi, dat zondagavond zal eindi gen. De coach ziet dat de kansen ieder jaar toenemen. „Ik zie ze sterker worden, er zit een enorme ontwik keling in. Ze zijn dit jaar meer als team gegroeid en ze kunnen el kaar steeds beter stimuleren. Op de dag zelf moet ik ze vooral scherp zien te houden. Ik zie het heel positief tegemoet. Ik zou zelfs zeggen dat ze allemaal goud kun nen halen." Op www.itf-nederland.nl worden tij dens het Europees kampioenschap de resultaten bijgehouden. Bij het kopje 'nieuws en mededelingen'. door Rudy Boogert MIDDELBURG - Dennie le Comte heeft zijn eindsprint ingezet in de strijd om de topscorersbokaal van de PZC. De aanvaller van Duive- land scoorde zaterdag drie keer te gen VCK (3-1-zege) en nam daar door afstand van zijn niet scoren de medekoploper Dennis de Nooijer (RCS). Le Comte, regerend topscorer, staat op 27 doelpunten, wat hem een puntentotaal van 40,5 ople vert. De Nooijer bleef met zijn 18 doelpunten op 36 punten staan. Zijn ploeggenoot Hoessein Bou- zambou naderde hem door zijn ze ventiende competitiegoal tot op twee punten. Mark Minderhoud van kampioen De Noormannen scoorde drie keer en staat vierde met 29 (doel)punten. klasse goals factor totaal 1 - Dennie Ie Comte (Duiveland) 2E 27 1,5 40,5 2 4^ Dennis de Nooijer (RCS) 1C 18 2 36 3 - Hoessein Bouzambou (RCS) 1C 17 2 34 4 f Mark Minderhoud (Noormannen) 4A 29 1 SN 29 5 4- Wilfred van den Dries (Wolfaartsdijk) 3A 19 1,5 Ik 28,5 ■4 René Michel Gerritsen (Veere) 3A 19 1.5 28,5 7 4 Danny Weber (Krabbendijke) 48 28 1 §P| 28 8 - Dominique Verlinde (Koewacht) 5A 27 1 ISr 27 f Adri van Hanegem (IJzendijke) 5A 27 1 27 ■4 John Sommeijer (Volharding) 58 27 1 11 4^ Marinus Baas (Kloetinge) 1C 13 2 26 12 <4 NiekvanSprundel(Aardenbö|g) 3A 17 1,5 25,5 13 Thomas Vos (Mevo) 4B 23 1 23 14 ■f' Stijn Mahieu (Hoek) HB 12 2 24 4" Maarten Brasser (Arnemuiden) 2E 16 1,5 24 4- Wesley Goud (SKNWK) 3A 16 1,5 24 - Mariusz Mosiej (Kwadendamme) 5B 24 1 24 18 4^ Willem Bevelander (SPS) 4B 23 1 pzc i wa 23 Weduwnaar Dhondt met ruim 76 kilometer per uur naar huis. door Fred Rabout EEDE - De weergoden waren de duivensport afgelopen weekeinde minder gunstig gezind. Omdat de wolken zaterdagochtend in Noord-Frankrijk zwanger waren van de regen, moest de lossing op het concours vanuit Peronne een dag worden uitgesteld. Ook zondagochtend duurde het nog tot 9.45 uur voordat de Zeeuw se lossingscommissie en de begelei ders in Frankrijk na rijp beraad het groene licht gaven. Met een noordoostenwind werden de 14.084 duiven, waaronder 2012 'in- vliegers' de vrijheid gegeven. Een driejarige blauwe doffer van Nor- n bert Dhondt uit de West-Zeeuws- Vlaamse grensplaats Eede trok zich van al die toestanden weinig aan. Met een snelheid van 1272 me ter per minuut (ruim 76 km per uur) overbrugde de duif de 151 ki- g| lometer tussen Peronne en Eede en was daardoor met ruim ver schil de snelste van Zeeland. Omdat het geen Zeeuws concours betrof werd de 'blauwe weduw naar' alleen het predikaat 'Snelste van Zeeland' toegekend. Derhalve toch een rayonzege en een opste ker voor de 64-jarige Dhondt, die tot diep in de jaren zeventig de duivensport in combinatie met zijn vader Juliën beoefende. Nadat die overleed ging hij zelfstandig

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 62