Middelburg maakt grote kans op Cirorit PZCI AZ wil kampioensschaal pas na laatste competitieronde ontvangen Theo Bos is ziek na commotie rond valpartij 32 en 33 31 32 mg JII «fel». jp|S| |P|» SMlfp Vijf taekwondoka's naar Europese titelstrijd in Benidorm Dinsdag 21 april 2009 JSM Dennie le Comte loopt uit op Dennis de Nooijer Tip? sport@pzc.nl Ronde van Italië start volgend jaar in Amsterdam. door Frits Bakker MIDDELBURG - De organisatie van de Ronde van Italië maakt donder dag in het Olympisch stadion we reldkundig dat de wielerkoers vol gend jaar in Amsterdam van start gaat. Volgens de berichten, die nog niet worden bevestigd, zou de Giro vier dagen in Nederland verblijven. De kans op een rit met finish in Middelburg is niet ondenkbaar. De Middelburgse lobby, die een paar maanden geleden naar Vene tië reisde, is uitgenodigd voor de presentatie. „We mogen niet op de zaken vooruit lopen", zei wethou der Albert de Vries gisteren. „Het nieuws wordt donderdag pas be kendgemaakt." Delegaties uit Terneuzen en Gent, die ook in Venetië waren om zich voor een etappeplaats in te zetten, waren aanvankelijk niet uitgeno digd in Amsterdam. Volgens de Ter- neuzense wethouder Adhémar van Waes was dat een veeg teken. „Wij hadden ons eigenlijk al teruggetrok ken als organistor, omdat we von den dat de liefde niet van twee kan ten kwam." Toch hield Cees Priem, die namens het bedrijf Libéma on derhandelt met organisatoren, en kele weken geleden de deur nog open. „Ik sluit niet uit dat Gent een etappe krijgt en dat Terneuzen dan ook weer kanshebber is." Om die reden stuurde hij de twee kan didaten gisteravond nog een invita tie per mail. Het lijkt er echter op dat de Ronde van Italië drie dagen in de buurt van Amsterdam blijft, daar de pro loog en een etappe door de regio boven de hoofdstad rijdt. Vermoe delijk komt het peloton op de vier de dag (dinsdag) naar Middelburg. Van daaruit zou het profpeloton De kans is groot dat Middelburg finishplaats is in de Ronde van Italië van 2010. Donderdag komt daar waarschijnlijk duidelijkheid over in Amsterdam. richting Italië afreizen om de rest van de Giro te rijden. De onderhandelingen over de start en de etappes in Amsterdam wa ren lang afhankelijk van een ak koord met de NOS over uitzend rechten. De NOS verzekert in een reactie dat de rechten voor volgend jaar nog niet zijn verworven. De gemeente Amsterdam wil het liefst dat de beelden via de NOS de wereld overgaan. „Hoe meer men sen Amsterdam zien, hoe beter", zei een woordvoerder van sport wethouder Carolien Gehrels. Hoeveel Amsterdam heeft betaald voor de start, is niet bekend. Het zou pm een bedrag onder de mil joen gaan. Een start van de Tour de France kost minstens drie miljoen. In 2002 ging de Giro ook in Neder land van start. Toen was Gronin gen het decor voor de proloog. De NOS weigerde desrijs het gevraag de geld voor de uitzendrechten te betalen, waardoor Nederland ver stoken bleef van beelden. www.pzc.nl/tourdezelande KNVB geeft gehoor aan verzoek van club uit Alkmaar. ZEIST - De KNVB reikt de kam- pioensschaal pas officieel aan AZ uit na de thuiswedstrijd tegen SC Heerenveen op 10 mei. Dat is tijdens de laatste speelronde. Daar toe is besloten op verzoek van de Alkmaarse club. AZ viert bij nader inzien het feestje rond de traditio nele schaal liever voor eigen pu bliek. Het was de bedoeling om de kam pioenstrofee komende zondag aan AZ-aanvoerder Stijn Schaars te overhandigen bij de uitwedstrijd te gen Ajax in de Arena. „We vonden het een redelijk verzoek van de clubleiding van AZ om het proto col te wijzigen", liet KNVB-direc- teur Henk Kesler gisteren weten. „De club wil de 17.000 toeschou wers die zaterdag na de nederlaag tegen, Vitesse nog teleurgesteld naar huis gingen hiermee tegemoet komen. Het komt in het buiten land ook wel eens voor dat een ploeg die al enige tijd kampioen is pas bij de laatste thuiswedstrijd in het zonnetje wordt gezet. Bayem München heeft dat ook ooit zo ge daan." Een ander verzoek van AZ om de kampioensschaal bij de huldiging komende zondag in Alkmaar uit te AZ wil de kampioensschaal pas ontvangen na een thuis wedstrijd. Dat kan dus pas op 10 mei na het duel met Heerenveen. Albert Zoer Zoer grijpt brons in wereldbekerfinale LAS VEGAS - Springruiter Albert Zoer heeft de wereldbekerfinale in Las Vegas afgesloten met brons. De Nederlander stond derde na twee springrubrieken en kon daar in de laatste wedstrijd niets meer aan veranderen. Zoer maakte met zijn paard Okido- ki weliswaar geen fouten, maar zijn concurrenten Meredith Micha- els-Beerbaum en McLain Ward ook niet. De Duitse Michaels-Beerbaum won met Shutterfly alle drie de wedstrijden en pakte het goud. 21 paarden overlijden vlak voor poloduel MIAMI - Liefst 21 paarden zijn over leden voor het begin van een po lowedstrijd in Miami. De officials van de US Open Polo Champions hip hebben dit gisteren bekend gemaakt. De paarden van een Venezolaans team zakten in elkaar nadat ze uit de trailers waren gekomen waarin ze waren vervoerd. Het is nog on duidelijk waar de viervoeters aan zijn overleden. In totaal vijftien paarden zullen worden onder zocht om de oorzaak te achterha len. reiken, wees de KNVB af. „Die cere monie hoort op het veld thuis", be toogde Kesler. „Maar nu het bij AZ gebeurt, hoeft niemand nog te vre zen voor een misschien wat onple zierig feestje in de Arena." Voorzitter Dirk Scheringa liet giste ren weten dat hij hoopt dat Louis van Gaal op termijn een mogelijke baan als bondscoach wil combine ren niet het trainerschap van AZ. „Ik hou van het Alex Ferguson-mo del, waarin een trainer lang aan een club verbonden blijft", ver klaarde Scheringa op de website van AZ. „We weten ook dat Louis de ambitie heeft om nog bonds coach te worden. Daarom gaan we kijken of het bondscoachschap te combineren is met AZ, net zoals Guus Hiddink dat bij Chelsea en Rusland doet." Het moment waarom het draait: Theo Bos trekt al dan niet bewust Daley Impey naar de grond. infografïek Rolant Quist/beelden YouTube DEN HAAG - Theo Bos geeft het meteen toe. Als hij er niet zelf bij was geweest, en slechts op basis van de beelden op youtube zijn oordeel moest vellen, dan had de wielrenner zichzelf ook schuldig verklaard. „Het lijkt of ik met op zet een valpartij veroorzaak." Bos zit in het verdachtenbankje. De jury bestrafte hem zondag wel iswaar niet na een valpartij in de slotrit van de Ronde van Turkije, waarbij klassementsleider Daryl Impey crashte, maar Bos is een dag later door de buitenwacht wel veroordeeld. De UCI liet weten het juryrapport af te wachten. Bos: „Ik ben er ziek van. Van bo ven lijkt het alsof ik hem van de fiets af trek. Ik zit er echter vol ledig opgesloten, word de hekken ingedrukt. In een reflex probeer ik hem van me af te houden. Op dat moment was dat de enige optie om een valpartij juist te voor komen. Met mijn voorwiel raak ik daarna volgens mij de poot van het dranghek en sla ik onmid dellijk, samen met Impey, onder uit." Impey, gewond aan gezicht en zit vlak, toonde vanuit een Turks zie kenhuis weinig sympathie voor Bos. „Hij is een absolute idioot. Een loser. Hij verdient het niet om nog wedstrijden te rijden."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 61