Binnenl 211 dweilen met de kraan open Zomers r aan zee natter BOEK ONLINE of bel 0900 - 9697 i5 cPm 9 ffi Kleiner basispakket van ziektekosten Snoeien in salaris van specialisten Lagere vergoeding bezoek psycholoog Eigen bijdrage voor 'zelfverwijzers' pzc Dinsdag 21 april 2009 5 Patiënten die di rect naar de spoedeisende hulp van een zie kenhuis gaan zon der eerst de huis arts te consulte ren, moeten wellicht een eigen bij drage gaan betalen. Deze zogehe ten zelfverwijzers (goed voor meer dan de helft van alle bezoekers aan de eerste hulp) zorgen volgens mi nister Klink voor overbelasting van de dure ziekenhuiszorg. De eigen bijdrage zou kunnen oplopen tot en kele tientjes per keer. Het kabinet wil de soms torenhoge sa larissen van me disch specialisten aanpakken. Deze kosten vielen bijna een half miljard ho ger uit dan verwacht. Hogere prijzen van specialisten zouden een belang rijke oorzaak zijn van het tekort op de zorgbegroting. Specialisten vin den dat eerst moet worden onder zocht waardoor de hogere uitgaven zijn veroorzaakt. Misschien zijn er meer uren gedraaid of er is sneller gewerkt. Een bezoek aan de psycholoog kwam vorig jaar in het ba sispakket van de zorgverzekering. Acht consulten worden vergoed, met een eigen bijdrage van 10 euro per zitting. Dat was het gevolg van de overheve ling van de geneeskundige geeste lijke gezondheidszorg (ggz) van de AWBZ naar de verzekeraars. Nu wordt alweer overwogen de vergoe ding te verlagen. Hoeveel geld dit op levert, is onduidelijk. Minister Klink over weegt maagzuur- remmers niet meer te vergoeden. Hoe veel geld dit pre cies oplevert, is niet bekend. Art sen vrezen dat met name kwetsbare ouderen, die de middelen naast hun pijnstiller of botversterker moeten slikken om maagschade tegen te gaan, de pillen zullen laten staan. Met maagbloedingen tot gevolg. Sinds dit jaar worden ook slaap- en kalmeringsmiddelen nog maar be perkt vergoed. Jaarlijks rapport van klimaatbureau schetst roetzwart scenario. den haac - Langs de Noordzee kust worden de zomers een stuk natter. Door het broeikaseffect kunnen de strandtoeristen in de toekomst rekenen op een toene mende buienintensiteit, verwacht het Nederlandse klimaatplatform PCCC in zijn rapport de Staat van het Klimaat 2008. Elke graad temperatuurstijging van het zeewater betekent 's zo mers en bij wind van zee een toe name van de neerslag van tien tot vijftien procent. Het Noordzeewater is de afgelo pen jaren warmer geworden. In au gustus 2006 was het zeewater twee graden warmer dan gewoon lijk. In die maand viel langs de kust 30 procent meer neerslag dan normaal. Augustus vorig jaar was hetzelfde verschijnsel te zien. Uit het rapport blijkt verder dat in Nederland de temperatuur twee keer zo snel stijgt als gemiddeld in de wereld. Het is hier 1,7 graden warmer dan rond 1900. Staatssecre taris Huizinga (Verkeer en Water staat) noemde de snelle opwar ming 'zorgwekkend'. Volgens de onderzoekers moeten alle opties worden aangegrepen om klimaat verandering binnen te perken te houden. Kernenergie kan daarin een rol spelen. „We moeten de dis cussie over kernenergie voeren", al dus directeur Ton Hoff van het Energieonderzoek Centrum Ne derland (ECN), dat heeft bijgedra gen aan het rapport. „Maar bedrij ven die een kerncentrale willen bouwen, moeten we verplichten ook in duurzame energie te inves teren." Het kabinet neemt deze pe riode geen besluit over de bouw van een tweede kerncentrale. Mondiaal gezien valt de aanpak van het broeikaseffect zwaar te gen. De C02-uitstoot is tussen 2000 en 2007 vier keer zo snel ge stegen als in de jaren negentig. Buschauffeur laat dure spullen thuis apeldoorn - Buschauffeurs van Veolia gaan voortaan op pad met zo weinig mogelijk persoonlijke be zittingen. Dat moet het beroven van een bus minder 'aantrekkelijk' maken. De afgelopen tijd is al vier keer een buschauffeur in Apeldoorn over vallen. Na het laatste incident, afge lopen vrijdag, hebben Veolia, chauffeurs en politie een aantal noodmaatregelen bedacht. Lagere eis in hoger beroep tegen Holleeder rotterdam - Het Openbaar Minis terie heeft gisteren tijdens het ho ger beroep tien jaar cel tegen de vermeende 'topcrimineel' Willem Holleeder geëist. De 50-jarige Hol leeder wordt verdacht van het af persen van een paar zakenlieden, onder wie de in 2004 geliquideer de vastgoedhandelaar Willem Endstra, en deelname aan een cri minele organisatie. Snelheid op A58 omlaag door fijn stof tilburg - De snelheid op de A58 bij Tilburg gaat vanaf vandaag om laag als het voorspelde daggemid delde voor fijn stof boven de norm dreigt uit te komen. Rijkswa terstaat heeft dat gisteren aange kondigd. Fijn stof is ongezond voor omwonenden. Als op piek momenten het fijn stof door het weer blijft hangen in de onderste luchtlaag gaat de snelheid van 120 naar 80 kilometer per uur. Ouderen ontzien bij verhogen AOW-leeftijd den haac - Een verhoging van de AOW-leeftijd van 65 naar 67 jaar, zoals het kabinet voorstaat, zal niet zonder overgangsregeling voor oudere werknemers worden doorgevoerd. „Het betekent niet dat men van de ene op de andere dag twee jaar langer moet wer ken", aldus minister Donner (So ciale Zaken) gisteren bij een bijeen komst van ouderenorganisaties. Onvoldoende steun ontslag legerimam den haag - In de Tweede Kamer lijkt geen meerderheid te bestaan om de aanstelling van een omstre den imam als geestelijk verzorger bij de krijgsmacht ongedaan te ma ken. De WD en Rita Verdonk hebben een motie klaarliggen waarin het ontslag wordt gevraagd. Staatsse cretaris De Vries van Defensie be sloot vrijdag dat imam Ali Eddaou- di toch aan de slag mag. Kamer: waarschuwing op anorexia-sites den haag - De Tweede Kamer wil geen verbod op websites die de vermageringsziekte anorexia ver heerlijken. Wel voelt een meerder heid ervoor providers te verplich ten een waarschuwingstekst op de ze 'pro-anasites' te plaatsen. Eer der dit jaar bleek uit onderzoek dat een derde van de bezoekers niet doorklikt als er een waarschu wingstekst op de site verschijnt. Totwel€l80 in prijs verlaag 7 BOEK SNEL: nog enkele VOORDEELHUTTEN beschikbaar! Vertrekdatum: alléén op 9 mei FORS IN PRIJS VERLAAGD! Normaal gesproken betaalt u voor deze cruise 579, maar dankzij onze goede contacten met de rederij Trans River Line hebben wij deze cruise tot wel 180 in prijs kunnen verlagen! Het MS Diana"* vaart vanuit Rotterdam naar winkelstad Düsseldorf, Bonn, het pittoreske Andernach, de wijnstadjes Boppard en Rtidesheim met als eindbestemming Keulen. U kunt nu al mee op deze 8-daagse reis vanaf slechts 399! En alle maaltijden en de busreis terug naar Nederland zijn inbegrepen. Let op: er is alléén vertrek op 9 mei, en er zijn nog enkele voordeelhutten beschikbaar! Dus boek snel, want V0L=V0L! Prijzen zijn per persoon, op basis van een 2-persoons benedendek voordeelhut. Zie www.kras.nl/32012 waarom zou je verder zoeken

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 5