'Wereldtrappers' doen Renesse aan Drie nieuwe auto's brandweer Actie tegen geweld Sint-Annaland IVfenietf 99,75 Brand in loods Thoolse vishandel SPZC Dinsdag 21 april 2009 21 Groningers fietsen wereld over en werken voor goede doelen. door Esme Soesman RENESSE - Op vier kilometer van Sluis gebeurde het. De kilometer teller op de fietsen van Steven Groothuismink (28) en Marlous van der Veen (31) uit Groningen sprong op 40,000. Na 3,5 jaar 'we- reldtrappen' komt de finish in zicht. Na 21 landen te hebben door kruist, staat de tent van het twee tal zondag een nachtje op cam ping De Oase in Renesse. Ze hebben de hele reis lang 'alleen maar leuke mensen ontmoet'. In Iran bijvoorbeeld was er geen auto mobilist die niet stopte om te in formeren of alles oké was. Ze mochten bij mensen thuis slapen, kregen te eten of anderszins een gastvrije ontvangst. Ook de Renes- ser campingeigenaar Herman van Oost en wethouder toerisme Ad Verseput van Schouwen-Duive- land laten zich niet onbetuigd. Ze zwaaien de fietsers spontaan uit met een bijdrage voor het goede doel dat Groothuismink en Van der Veen aan hun trip hebben ge koppeld: een kindertehuis in Ne pal waar de fietsende Groningers tijdens hun tocht vijf maanden als vrijwilliger hebben gewerkt. Het avontuur van het duo begon op 15 mei 2005. Na eerder India en Vietnam te hebben bezocht, be sloot het stel voor langere tijd op reis te gaan. Op de pedalen. „Om dat dat ons een leuke manier van reizen leek. Je ziet dan niet alles van achter het raampje van een bus of trein. Op de fiets beleef je het intenser", vertelt Van der Veen. Groothuismink vult aan: „En we hadden de tijd. Tijd was van geen enkel belang." Hij zette een punt achter zijn baan bij Jeugdzorg Twente. Zij trok een streep onder haar werk als juf op een basisschool. Het eerste doel was Kathmandu, waar de fietsers hun zinnen hadden gezet op het leveren van een bijdrage aan No ble House; het kindertehuis waar ze in een paar maanden tijd de op vang zagen groeien van vier naar 21 kinderen. „Zo mooi om te zien. En als je dan, zoals wij, gisteren in Brugge bent en vandaag door Zee land fietst, dan zie je ook hoe goed wij het hier hebben. Dat gun je ie dereen." Van der Veen en Groothuismink deden onder meer Australië, Zuid-Europa, China, Thailand en Turkije aan. Het mooiste land? „Dat kan ik niet zeggen. Ik heb zo veel moois gezien", reageert Van der Veen. Groothuismink genoot vooral van de keren dat ze afwe ken van toeristische routes en zo in aanraking kwamen met men sen die ondersteboven waren van de ontmoeting. Vrouwen die ver- 'Fietsend door Zeeland zie je hoe goed wij het hebben. Dat gun je iedereen.' baasd aan de haartjes op zijn ar men trokken. Mannen die met ver wondering zijn lichaamslengte aanschouwden. „Zo puur. Dat blijft me altijd bij." Zowel fysiek als geestelijk was de tocht wel eens zwaar. De Himalaya op trappen, is geen dagelijkse kost. En ook de ve le indrukken moesten nu en dan met een weekje niets doen ver werkt worden. „Maar we hebben er elke dag plezier in gehad." Het laatste restje wacht deze week. Vrijdag wordt de tent voor de laat ste keer opgeslagen, op 25 kilome ter afstand van thuisbasis Gronin gen. Daar kunnen mensen die meegeleefd hebben zich bij hen voegen, zodat er gezamenlijk gefi nisht wordt. Van der Veen kan na de meivakantie weer als juf op haar oude stekkie terecht. Groot huismink heeft ook alweer een ij zer bij zijn oude werkgever in het vuur liggen. Ze hebben, ondanks hun prachtervaring, zin om hun oude leven op te pakken. Om daarna weer te gaan reizen? Van der Veen: „Er zijn nog heel veel mooie plekjes op de wereld. Maar of we ooit weer zo lang weg zullen gaan, dat weten we nog niet." www.wereldtrappers.nl heinkenszand - De gemeenten Goes en Borsele krijgen zaterdag drie nieuwe tankautospuiten. Het gaat om de posten Goes, Heinkens zand en Nieuwdorp. De leveran cier draagt de brandweerwagens officieel over aan burgemeester Dick van der Zaag van Goes en Jaap Gelok van Borsele. Dat ge beurt om 10.00 uur op het terrein van aannemingsbedrijf Fraanje aan de Nieuwe Kraaijertsedijk in Lewedorp. Dat een brandweerpost nieuwe voertuigen krijgt, komt niet vaak voor. Ze gaan in de regel zo'n vijftien jaar mee. \^ri5dE Prachtig voorjaarscollectie Annette Gortz - Airfield - Armani Collezioni - Erny van Reijmersdal Rene Lezard - Tricot Chic VOORJAARSAANBIEDING Coats div. modellen en kleuren Van €219,- 179,- NU KOOPZONDAG 26 APRIL Lange Vorststraat 18 Goes www.moniekmode.nl sint-annaland - Politie en horeca in Sint-Annaland hebben de han den ineen geslagen om het uit- gaansgeweld van de afgelopen we iten een halt toe te roepen. „Het moet niet escaleren", zegt [anny de Man van café Havenzicht. De politie meldde dit weekend de aanhouding van drie inwoners van de gemeente Tholen. Het gaat om twee 19-jarigen en een 23-jari- ge. Ze zouden betrokken zijn ge weest bij vechtpartijen, die zich de afgelopen weekenden voordeden in het uitgaansleven van Sint-An naland. Groepen jongeren uit Sint Philipsland en Sint-Annaland zou den met elkaar op de vuist zijn ge gaan. „Of het echt tussen dorpen gaat, weet ik nog zo net niet", zegt De Man. „Maar het is inderdaad een paar keer onrustig geweest. Het gaat om een paar mensen, die de boel verzieken voor heel veel anderen." Volgens De Man heb ben politie en horeca-onderne- tholen - Een brand heeft gister ochtend een loods van vishandel Bout aan de Wattweg in Tholen deels in de as gelegd. De brand brak even voor 7.30 uur uit, waar na de brandweer met blusgroepen uit Tholen, Sint-Annaland en Sint-Maartensdijk uitrukte. Vanuit Bergen op Zoom kwam een hoog werker. De brandweer kon voorko men dat het vuur oversloeg naar een naastgelegen loods, waarin een motorenwinkel en een glas werkplaats zijn gevestigd. Die laat ste liep wel forse waterschade op. Bij de brand kwam ook asbest vrij. „Maar gelukkig was het windstil, zodat het verspreidingsgebied niet groot was", zegt brandweercom mandant Koos de Feijter. mers, mede op initiatief van Ha venzicht, afspraken gemaakt om te voorkomen dat het verder esca leert. „Zo zijn wij een strenger be leid aan de deur gaan voeren met gecertificeerde portiers." De poli tie stelde op haar beurt een onder zoek in, dat tot nu toe heeft gere sulteerd in de drie aanhoudingen. Maar het onderzoek is nog niet af gerond. „Ik heb de indruk dat ze er grondig mee bezig zijn", stelt De Man. laat de zon maar schijnen uw eigen Ray Ban, Rodenstock. CK, Esprit of Ralph Lauren iof vele andere merkzonnebrilien MULT1KCAAL 'Wereldtrappers' Marlous van der Veen en Steven Groothuismink worden door wethouder Ad Verseput uitgezwaaid. foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 57