'Geweld mag niet escaleren' Diefstal van 2400 liter diesel in Kapelle 'Tholenaar moet straf uitzitten' c? Mortiere mort over hoogbouw D'onruste is nu Huyskweker Robbert Lavën B pzc Dinsdag 21 april 2009 23 Politie en horeca samen in actie om uitgaan in Stalland leuk te houden. door Rob Paardekam SINT-ANNALAND - Politie en hore- ca-ondernemers in Sint-Annaland hebben de handen ineen geslagen om het uitgaansgeweld van de af gelopen weken een halt toe te roe pen. „Het moet niet escaleren", zegt Janny de Man van café Haven zicht. De politie meldde afgelopen week end de aanhouding van drie inwo ners van de gemeente Tholen. Het gaat om twee 19-jarige personen en een 23-jarige inwoner. Ze zou den betrokken zijn geweest bij vechtpartijen, die zich de afgelo pen weekenden voordeden in het uitgaansleven van Sint-Annaland. Groepen jongeren uit Sint Philips- land en Sint-Annaland zouden met elkaar op de vuist zijn gegaan. .„Of het echt tussen dorpen gaat, weet ik nog zo net niet", zegt Jan ny de Man van Havenzicht. „Maar het is inderdaad een paar keer on rustig geweest. Het gaat om een paar mensen, die de boel verzie ken voor heel veel anderen." Volgens De Man hebben politie en horeca-ondernemers, mede óp ini tiatief van Havenzicht, afspraken gemaakt om te voorkomen dat het verder escaleert. „Zo zijn wij een strenger beleid aan de deur gaan voeren met gecertificeerde por tiers. Die kijken bijvoorbeeld of mensen geen glazen mee naar bui ten nemen en dat soort dingen. Af en toe moet je ze gewoon weer een beetje normen en waarden bij brengen." De politie heeft op haar beurt een onderzoek ingesteld naar de ge beurtenissen van de afgelopen we ken. Dat heeft tot nu toe geresul teerd in drie aanhoudingen, maar het onderzoek is nog niet afge rond. „Ik heb de indruk dat ze er grondig mee bezig zijn", stelt De De afgelopen weekeinden waren er enkele vechtpartijen in Sint-Annaland. Horeca-onderne mers eri politie willen daar sa men een eind aan maken. Man. „Dat is positief. Laten we ho pen dat het vanaf nu weer rustig blijft in Sint-Annaland. Het afgelo pen weekend is het gélukkig weer goed gegaan." De Man vindt overigens dat de pro blematiek niet moet worden over dreven. Dat is burgemeester Wil lem Nuis met haar eens. „Ik heb niet de indruk dat we in Sint-An naland met een structureel pro bleem te maken hebben", stelt hij. „Dat neemt niet weg dat er de afge lopen weken inderdaad het een en ander is gebeurd. Ik ben blij dat de politie daar bovenop zit, want te gen strafbare feiten moet worden opgetreden. Het moet gezellig blij ven in Sint-Annaland. Dat houden we heel scherp in de gaten." THOLEN - Een uitslaande brand heeft gisteroch tend een loods van vishandel Bout aan de Watt- weg in Tholen deels in de as gelegd. De brand brak even voor half acht uit, waarna de brandweer met groot materieel uitrukte. De blus- groepen uit Tholen, Sint-Annaland en Sint-Maar tensdijk kwamen ter plaatse. Vanuit Bergen op Zoom kwam een hoogwerker. De brandweer kon voorkomen dat de brand oversloeg naar een naastgelegen loods, waarin een motorenwinkel en een glas-in-loodwerkplaats zijn gevestigd. Die laatste liep wel forse waterschade op. Bij de brand kwam ook asbest vrij. „Maar gelukkig was het windstil, zodat het verspreidingsgebied niet groot was", zegt brandweercommandant Koos de Feijter. „Er is geen gevaar voor de gezondheid ge weest." Een jaar geleden brandde aan de Am- bachtsweg in Tholen ook al een loods van een vis handel af. Toen ging het om die van Frans en Jo- landa Bout. „Nu gaat het om het bedrijf van een neef van Frans", zegt Jolanda. „Heel frappant. En heel erg natuurlijk. Maar gelukkig zijn wij het de ze keer niet, want dan was het echt einde verhaal geweest voor ons bedrijf." foto Lourens Riemens kapelle - Maar liefst 2400 liter die sel is er gestolen uit acht vrachtwa gens die geparkeerd stonden op een parkeerterrein aan de Handels weg in Kapelle. Dat gebeurde tus sen zondagmiddag 13.30 en zon dagnacht 03.15 uur. De dieven hebben de tankdoppen van de vrachtwagens moeten force ren om de diesel uit de tanks te ha len. Het totale schadebedrag is on bekend; de weggenomen diesel had een waarde van enkele duizen den euro's. Politie Zeeland heeft een onder zoek ingesteld naar de diefstal van de diesel. Omdat de daders ver moedelijk vrij lang bezig zijn ge weest de 2400 liter diesel uit de tanks te halen, is de politie op zoek naar getuigen. Zij worden ver zocht zich te melden op telefoon nummer 0900-8844 of op het dichtstbijzijnde politiebureau. middelburg - Het plan om tussen het ROC en het centrale park een appartementencomplex te bou wen zorgt voor beroering in de Middelburgse nieuwbouwwijk Mortiere. „De mensen zijn bang dat de hele Mortiere wordt inge bouwd", zegt Eric Put van de wijk- beheergroep. „Ballenvangers in het zuiden, de hoogspanningsmasten in het oosten, het megahotel en ka nariegele loodsen in het westen en nu dus in het noorden huurflats en bejaardenwoningen die het oor spronkelijk beloofde karakter van de Mortiere ('ruimte, luxe en ner gens massaliteit') volledig teniet dreigen te doen", aldus Marloes Matthijssen uit Goes. Zij heeft een huis gekocht in fase 4B van de Mortiere, in de buurt van waar nu appartementen zijn gepland. „Er zouden herenhuizen komen en een enkel appartementengebouw. Nu komt er een kolos met 117 ap partementen." Matthijssen zal haar bezwaren kenbaar maken bij de gemeente. Om de bouw van het appartementencomplex te rea liseren, moet het bestemmings plan worden gewijzigd. Die wijzi ging moet nog worden vastgesteld. OM vindt dat 21-jarige alsnog cel in moet voor ontucht met meisje. door Ad Roos tholen - Het Openbaar Ministerie in Middelburg, wil dat een 21-jari- ge inwoner van Tholen alsnog voor negen maanden achter de tra lies verdwijnt. Die straf kreeg hij twee jaar geleden voorwaardelijk opgelegd. Medio maart 2007 werd de man conform de eis veroordeeld tot achttien maanden cel, waarvan de helft voorwaardelijk, omdat hij met een 5-jarig meisje ontucht had gepleegd. Ook kreeg de Thole naar bijzondere voorwaarden op gelegd: zo moest hij zich door de deskundigen van De Mare in Hal steren laten behandelen en zich door de Stichting DOOR in Mid delburg laten helpen bij begeleid wonen. De Tholenaar leidde echter een va rend bestaan en had ontslag moe ten nemen bij zijn baas om aan de ze voorwaarden te kunnen vol doen. Dat deed hij niet, omdat hij vond dat zijn werk een hogere prioriteit had dan de bijzondere voorwaarden. Hij liet die voor wat ze waren. Voor het OM betekende het echter dat de man niet aan de voorwaarden had voldaan en dus 'het alternatief van negen maan den zitten' moest worden uitge voerd. De rechtbank doet op 29 april uit spraak in deze zaak. kamperland - Kwekerij D'onruste in Kamperland heeft zich aangeslo ten bij het samenwerkingsverband Huyskweker. In dat orgaan proberen kwekers van eenjarige zomerbloeiers elkaar te versterken. Huyskweker bestaat sinds januari van dit jaar. D'onrus te is gespecialiseerd in perkplan- ten, maar heeft zijn assortiment dit jaar uitgebreid met mediterra ne bomen en planten. Op 1 en 2 mei houdt D'onruste seizoensope ning. Aan de Radbout Universiteit in Nijmegen is Maarten Dorleijn afge studeerd. Hij haalde zijn masterti- tel Internationale Bedrijfscommu nicatie. Maarten was leerling van het Buys Ballot College (nu Ostrea Lyceum) in Goes. SEGEERSSTRAAT 29 MIDDELBURG www.podolaven.nl PODO - POINT

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 47