Franse hangoren een nieuwe kleur 'Een geschenk uit de hemel' BPZC. Dinsdag 21 april 2009 1 9 Links de nieuw gecreëerde kleur mignon, rechts de reeds erkende kleur Isabella. Om mee te kunnen doen aan wedstrijden, krijgen konijnen een tatoeage in het oor. Daarin staat tot welke vereniging het konijn behoort en wat zijn geboortejaar is. foto's Willem Mieras Ingrid Collignon: „Franse hangoren zijn ontzettend lief en aaibaar, ze lijken eigenlijk meer op katten dap op konijnen. Ze zijn heel zelfverzekerd, terwijl andere konijnen vaak schuw zijn." Veertienduizesid euro voor nieuwe camper KAMPERLAND - De Stichting On Wheels kan veertienduizend euro op haar rekening bijschrijven. Martin en Maddy Slingenberg en Kees en Nelleke Buyzert hielden het afgelopen weekend een 'cam- pertreffen' voor dit goede doel op Roompot Beach Resort in Kamper land. Met optredens en muziek werd geld bijeengesprokkeld. De stichting wil van het geld een nieuwe camper kopen. Die wordt ingezet om kinderen met een on geneeslijke spierziekte een zorgelo ze vakantie te kunnen geven. Twaalf uilen te zien bij vogelvereniging YERSEKE - Bij vogelvereniging In- ter-Scaldis in Yerseke zijn van avond twaalf verschillende uilen te zien. Het gaat om tamme vogels uit Bel gië. Er wordt uitgebreid uitleg gege ven over de aanwezige soorten uilen en wie wil kan de dieren ook aaien. De speciale avond begint om 20.00 uur in verenigingsgebouw De Haven aan de Dreef 6 in Yerse ke. Iedereen is welkom, voor koffie en thee wordt gezorgd. door Lilian Dominicus KAMPERLAND - Eerst dacht Henk Zwemer uit Kamperland dat de au to al minstens een week op zijn kop in de sloot lag. Toch ging hij zaterdagmiddag een kijkje nemen. En gelukkig maar, want daarmee redde hij het leven van een 71-jari- ge man, een 64-jarige vrouw en hun hond uit Alsdorf (D) „Dat doe je toch", zegt hij twee dagen la ter, heel nuchter. „Ze zouden dege nen moeten straffen die aan zoiets voorbijrijden." Zwemer, zijn vrouw en zoon re den zaterdagmiddag van het 'cam- pertreffen' op de Roompot in Kamperland terug naar huis, toen ze de auto zagen. Zwemer vroeg zijn vrouw alvast 112 te bellen, hij deed zijn horloge af, gooide zijn mobiel aan de kant en sprong in het water. „Ik wist niet wat ik aan trof toen ik bij de passagierskant kwam. Die vrouw met haar lippen tegen het glas. Maar ze zei dat ik bij haar man moest zijn. Die was in groter gevaar." Zwemer wist even niet wat te doen, maar gelukkig kwam toen een auto met drie Duitse jongens aanrijden. „Een geschenk uit de he mel, anders was het zeker gebeurd geweest met de man. Ze twijfel den geen moment om te helpen. De vrouw klemde zich vast aan mijn hand en kon zichzelf uit het voertuig trekken. De hond is la ter door de brandweer gered. „Zijn kop stak nog boven het water uit, dus daar was ik niet zo bang voor." Volgens Zwemer was het een ge luk bij een ongeluk dat de twee geen gordels aanhadden. „Anders waren ze zeker verdronken."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 43