9 duif van Zeeland PZC Maaskant hoopt op goede arbitrage PZC houdt clinics voor beginnende hardlopers III Oosterhoff pakt drie records n familieloop 2009 Domburg on wheels: verslagen en video Lees de berichten en het blog op www.pzc.nl/skeeleren PZC Dinsdag 21 april 2009 I 33 1 NAC staat in halve finale van KNVB-beker tegenover FC Twente. BREDA - Een dag voor de wedstrijd van vanavond tegen FC Twente in de halve finale van de strijd om de KNVB-beker, zegt trainer Ro bert Maaskant van NAC Breda dat hij zich niet door zijn spelers in de steek gelaten voelt. Vrijdag ver loor de club met 4-0 bij Heracles Almelo. „De spelers hebben zich zelf in de steek gelaten." Ook met het oog op de komende confrontatie in Enschede betreurt Maaskant de afstraffing. „Ik had' liever gezien dat we met een lek ker gevoel naar het komende duel toe hadden kunnen leven", zegt hij op de website van zijn club. „Als technische staf hebben we al les gedaan om de groep goed op de ontmoeting in Almelo voor te bereiden. Helaas heeft het alle maal niet goed uitgepakt." Maaskant verwacht in de Veste van FC Twente een moeilijke wed strijd. „We moeten er staan én we moeten een topprestatie leveren om te winnen. Ik hoop dat de scheidsrechter zich niet laat inti mideren door het Twentse pu bliek en de juiste beslissingen neemt. Dat zal heel cruciaal zijn." De trainer keek daarbij terug naar vorig seizoen. „In de halve finale bij Feyenoord werd NAC een glas- zuivere strafschop onthouden. Dat soort dingen kan een wed strijd op zijn kop zetten." Voor de ontmoeting in Enschede heeft de KNVB Pieter Vink als arbiter aan gewezen. Steve McClaren van FC Twente verwacht een grote wedstrijd. „Be kerwedstrijden zijn altijd iets bij zonders, zeker als je in de halve fi nale staat. We weten wat er op het spel staat. Hier bij FC Twente heb ik geregeld de foto's van de ge wonnen eindstrijd in 2001 gezien en ken ik de verhalen. Natuurlijk hebben we nog grote belangen in de competitie, maar nu is de fo cus volledig gericht op de beker." Vijf jaar geleden stonden de twee ploegen ook tegenover elkaar in de halve eindstrijd. Toen ging FC Twente, dat later de finale FC Utrecht, door na strafschoppen. De wedstrijd eindigde in 2-2. Eén van de Twentse goals werd ge maakt door Blaise N'Kufo, die ei genlijk te geblesseerd was om te spelen. Trainer René Vandereycken bracht de aanvaller na een uur spe len (bij 1-0 voor NAC) toch in het veld. Een wanhoopsdaad, die te gen alle medische wetten indruis te. Na de 1-1 van Peter Niemeyer maakte de Zwitser in de 76e mi nuut de 2-1. Drie minuten verliet hij met een van pijn vertrokken gezicht weer het veld. NAC speelt vanavond tegen FC Twente in de halve finale van de KNVB-beker. Vijfjaar geleden ge beurde dat ook. Toen ging FC Twente door na strafschoppen. I» Trainer Robert Maaskant (geheel rechts) wil niet weer door NAC in de steek gelaten worden, zoals tegen Heracles. foto Olaf Kraak/ANP verder met zijn hobby. Slechts twaalf weduwnaars moeten het dit seizoen doen voor Dhondt. Sa men met de dertig jonge die ge kweekt zijn. Zijn programma be perkt zich dan ook tot het vitesse en midfondspel. 'Ik heb nog wel een keer de dagfond beoefend, maar dat was niet mijn ding' „Ik heb nog wel een keer een blau we maandag de dagfond beoefend, maar dat was niet mijn ding. De blauwe is overigens een uitsteken de prijsvlieger." Mede daardoor had hij het vertrou wen van Dhondt gekregen, want Afgelaste skeelerdinic wordt ingehaald MIDDELBURG - De afgelaste skeeler dinic in het kader van 'Skeeler mee met de PZC' wordt morgena vond ingehaald. Het evenement naast bouwmarkt Multimate aan de Hondegemseweg in Seroosker- ke werd vorige week woensdag af geblazen vanwege onweer en zwa re regenval. Het aanvangstijdstip (op dezelfde locatie) is wederom zeven uur. Zo wel beginners als gevorderde skeeleraars kunnen meedoen. De eerstvolgende PZC-dinic is op dinsdag 30 juni in Krabbendijke. Echtpaar Minnaar twee keer eerste MIDDELBURG - Paul Minnaar en zijn vrouw Nympha Minnaar-van der Feen zijn beiden eerste gewor den bij een Reiningwedstrijd in Oud-Gastel. Nympha Min naar-van der Feen werd in de klas se Reining level 2 (de amateurklas se) eerste met haar elfjarige hengst Majors Terminator. Met de hengst Chics Whizkid, het 3,5 jaar oude paard van haar man Paul, werd ze derde. In de klasse Reining Li (de open klasse) werd Paul Minnaar eerste met Majors Terminator. Ereplaats Mandy Kasse in NK rallyracing VALKENSWAARD - De 16-jarige Man dy Kasse uit Veere is tijdens de eer ste race voor het Nederlands kam pioenschap rallyracing op de der de plaats geëindigd in de Ford RST-klasse. Peter van de Wege reed op hetzelfde Eurocircuit in Valkenswaard naar de tweede plaats in de Supertöoo (-i6oocc)-klasse. De autocoureur uit Zuiddorpe wil met zijn Toyota Yaris voluit gaan voor de titel. Maikel Alewijnse (16) uit Grijpsker- ke reed zijn eerste wedstrijd in de 2CV-Cross. De Die definitief niet naar WK zwemmen AMSTERDAM - Stefan de Die is niet opgenomen in de Oranje-selectie voor het WK zwemmen in Rome. Dat maakte bondscoach lacco Ver- haeren, die wel veertien anderen een ticket gaf gisteren bekend. De 22-jarige De Die haalde op geen van zijn nummers - 50, 100 en 200 meter vrij - de limiet. Ne derland stuurt ook maar één man- nenestafetteteam naar Italië (de 4x100 wisselslag) en daar kwam de Terneuzenaar niet voor in beeld. Zaterdag gratis training als voorbereiding op PZC Familieloop. MIDDELBURG - Als de voortekenen niet bedriegen, is de belangstelling voor de PZC Familieloop behoor lijk groot. Op zaterdag 20 juni kan iedereen zijn energie kwijt op en om de Vlissingse Boulevard, van groot tot klein, van jong tot oud en van langzaam tot snel. De afstan den die kunnen worden afgelegd zijn 3,10 en 21,1 kilometer. Voor degenen die met hardlopen beginnen, is een trainingsschema gemaakt dat vorige week woensdag in de krant stond en vandaag ook op de site van de PZC verschijnt (www.pzc.nl/sport/zeeland). Voor hen worden ook drie clinics gehouden. De eerste is komende zaterdag in Dishoek. Het Pannen koekenhuisje op het pleintje bij de strandovergang aan de Kaapduinse- weg is begin- en eindpunt. De tweede en derde dinic staan ge pland op 16 mei en 6 juni. Zaterdag wijdt voormalig Zeeuws topatleet en huidig Dynamica-trai- ner Johan Antheunisse de deelne mers in over de geheimen van het hardlopen. „Hardlopen kan bijna iedereen. Maar je kunt veel econo mischer lopen als je je lichaam be heerst. We gaan op de clinic daar om niet alleen hardlopen, maar we doen ook oefeningen die de loop techniek kunnen verbeteren." Voor of na de clinic wordt ook in- formatie gegeven over kleding en schoeisel. Antheunisse: „Toen ik nog fanatiek hardliep, was katoe nen kleding gebruikelijk. Als je met wind mee liep, had je- het warm, met wind tegen kreeg je het koud. Dat hoeft gelukkig niet meer." De clinics beginnen om 10 uur en duren tot ongeveer 11.30 uur. Ook op 16 mei en 6 juni wordt hardgelopen, maar er is ook infor matie over voeding (16 mei) en ge zondheid (6 juni). Zwemmers succesvol bij Swimming Cup in België. ANTWERPEN - De Zeeuwse zwem mers kwamen goed voor de dag bij de achttiende uitgave van de Youth Swimming Cup in het olym pisch zwembad Wezenberg. Luc- tor et Emergo was op dreef met liefst twaalf Zeeuwse records op de lange baan. De meeste records kwamen op conto van Hinke Oosterhoff De jonge zwemster voelt zich thuis op de langere en zwaardere afstanden en dat resulteerde in Zeeuwse re cords op de 400 meter vrije slag (5.37,88) en de 100 en 200 vlinder, respectievelijk 1.26,36 en 3.25,42. Op het laatste onderdeel was zij de enige van haar leeftijd die het aan durfde om deze zware afstand te zwemmen. Casper Zwier (12) was snel op de 200 en 400 meter vrije slag met 2.24,52 en 5.01,17. Dat werd be loond met goud op de 400 vrij en op beide onderdelen een Zeeuws record. Zwier was ook de snelste op de 50 vlinder in zijn leeftijdsca tegorie. Clubgenoot Sonny Corré deed het hem voor, ook hij pakte de winst en het Zeeuwse record op de 400 meter vrije slag in 4.26,96. Simon Edenburg was wederom de beste op de 100 en 200 meter schoolslag. Zijn 2.31,14 op de 200 meter was goed voor een Zeeuws record. In de finale van de 100 meter reikte hij tot een derde plaats. Shanice Beekman was op dreef op de 50 meter schoolslag, haar specialiteit. Met goud en een Zeeuws record van 45,17 seconden kon ook zij te vreden zijn. Bob Dalmeijer pakte op de 100 rug de eerste plaats in een recordtijd van 1.04,10. Op de halve afstand was er ook een jaar gangrecord, 31.43 seconden. Savannah Leenheer hield de eer van De Stormvogel hoog met haar eerste plaats op de 50 meter schoolslag. Haar 37,23 was van ho ge kwaliteit. René en )oeri van Wallenburg pakten Zeeuwse re cords op respectievelijk de 50 vlin der (28,17) en de 50 rug (29,18). Bei den kwalificeerden zich ook voor de NK senioren. Joeri deed dat op de 50 vlinder, René op de 100 vlin der en 100 vrije slag. Voor het NIK behaalden Simon Edenburg, Son ny Corré, Steven Uijl, Bob Dal meijer en Romy Hoogendijk één of meerdere startbewijzen. die had hem als eerste van de elf duiven die hij voor dit concours had ingekorfd op de 'poulebrief geplaatst. „Het is een duifje dat er altijd is", aldus Dhondt, die overi gens lang moest wachten op zijn tweede duif „Ruim tien minuten en ik had dan ook maar twee prijs jes in mijn vereniging De Grens- vliegers uit Eede. Te weinig, maar wat de blauwe deed maakte veel goed." De combinatie Ronald en Louis Traas uit Nieuwdorp kreeg ze ook weer aardig naar huis. De regerend Zeeuws Generaal pakte er in Rayon 4 maar liefst zeven in de top tien. Komend weekeinde staat het derde vitesseconcours van het seizoen op de rol. Ditmaal is Mor- lincourt de lossingsplaats. Puzzel ouderwets gezellig mee, van Kruiswoord tot Cryptogram en maak kans op fantastische prijzen! Speel mee op www.lekkerpuzzelen.nl Een initiatief van

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 35