Jan Loninks duivels dilemma yc 'Geen racebaan door landschap' Kleurrijk Ouwerkerk pö 1 jfk Robbert Lavën 'Procedure rond duikdrama kost veel tijd en geld' Meespelen met koersbalgroep voorjaar! w PZC Dinsdag 21 april 2009 23 POINT Man met pedofiel verleden voorlopig vast op verdenking diefstal. door Conny van Gremberghe SLUISKIL - Sinds de jaarwisseling krijgen burgemeesters van justitie een seintje als er veroordeelden met een pedofiel verleden in hun gemeente komen wonen. Met die mededeling hoeven bur germeesters niet per se iets te doen. Ze kunnen de mededeling simpelweg voor kennisgeving aan nemen. Maar de burgemeesters kunnen er ook voor kiezen maatschappelijke organisaties (scholen, woning bouwcorporaties) in te seinen dat een persoon met een belast verle den is neergestreken in hun ge meente. Burgemeester Jan Lonink van Ter- neuzen koos begin dit jaar voor een proactief optreden in Sluiskil. „Niet zozeer omdat ik problemen verwachtte, maar omdat ik even tuele consternatie voor wilde zijn", aldus de burgemeester. Lonink nam contact op met de hoofden van de drie basisscholen en vertelde hen dat een man 'met een bepaald verleden' in de buurt was komen wonen. De politie werd verzocht de man in de gaten te houden en de be trokkene zelf, samen met zijn re- classeringsambtenaar, kreeg in een gesprek met Lonink te horen wat er van hem verwacht werd. Lonink: „Ik dacht op deze manier de belangen van het individu en van de gemeenschap het beste te dienen. Wij zijn het individu ver plicht een kans te geven om terug te keren in de gemeenschap, maar even goed zijn we als bestuurders verplicht diezelfde gemeenschap bescherming te bieden." Tot maart waren er geen proble men in het dorp. De man kon in zijn huurwoning aan de Middenstraat zijn gang gaan, de dorpelingen lieten hem met rust. Dat veranderde volgens burge meester Lonink in de loop van de maand, toen de veertiger onder in vloed van drank uitdagend gedrag begon te vertonen. Hij kreeg problemen in horecagele genheden in het dorp wegens niet-betaalde rekeningen en zocht contact met kinderen. De schoolhoofden meldden dat bij Lonink. Uitgebreid overleg met po litie, justitie, de reclassering en Emergis - in verband met de be handeling van de man - volgde. De politiesurveillances werden op gevoerd, de scholen werd verzocht Een inwoner van de gemeente Terneuzen die zich in het verle den schuldig maakte aan pedofi lie zit vast; de verhuurder heeft de huur van zijn huis opgezegd. alert te zijn. Dat de politie werk- maakte van de surveillances onder vond dorpsraadsecretaris Jan Klaas- sen, toen hij op een zonnige dag met zijn kleinzoon in zijn tuin in de bosjes op zoek was naar insec ten. Hij werd overvallen door een groep dienders. Deze en andere voorvallen deden de onrust in het dorp toenemen. Ouders begonnen te klagen over het feit dat de man kinderen bena derde. De klachtenstroom zwol aan, net als de geruchten. „Als overheid kun je echter niets doen zolang zo iemand niet wordt betrapt", zegt Jan Lonink. Vorige week donderdag werd de man aangehouden in het gemeen tehuis van Terneuzen op verden king van diefstal en flessentrekke rij. De man keert niet meer terug naar de woning; de verhuurder heeft de huur opgezegd wegens wanbetaling. '^ÊSÊpSilSSiffsSS® lp» wm «®SÉga»Mt A 'm: OUWERKERK - Plattelandser kan het haast niet. Kleurrijker evenmin. Een fraai reclameplaatje voor het leven en werken op het boerenland van Schouwen-Duiveland. Aan de Vissersweg bij Ou werkerk spat het felle rood en stevige paars af van de tulpen op de akkers. Om het ingekleurde plattelandsplaatje compleet te maken werd gewil lig geposeerd door loom grazende koeien en pas seerde een boer met tractor. De met groen om zoomde boerderij op de achtergrond maakt het helemaal af. Schouwen-Duiveland op z'n kleu- rigst. foto Dirk-Jan Gjeltema Grondeigenaren willen alternatieve aanleg weg Goes-Kattendijke. door Luc Oggel GOES - Een doorgaande route tus sen de Manneeweg en de Katten- dijksedijk is een 'ontzettende aan tasting van het landschap' en zal bovendien 'een racebaan' worden. Dat stellen de broers Jaap en Jan- der van Dijk, eigenaren van de be nodigde gronden voor de toekom stige weg. Zij willen dat. wordt ge keken naar alternatieven, maar vin den geen gehoor bij gemeente en waterschap. De gemeente Goes wil automobi listen en fietsers op de Kattendijk- sedijk scheiden door een weg voor auto's aan te leggen op het tracé Schellemoerswegeling-Bredeweg. De broers Van Dijk willen echter niet aan verkoop van de gronden meewerken. „Gemeente en waterschap vinden een weg recht door het polderland schap de beste keuze, maar dat be tekent een enorme aantasting van het landschap en een weg die uit nodigt om te racen. Wij begrijpen best dat Goes moet uitbreiden, maar moet dat dan op deze ma nier?" De grondeigenaren zien er zelf veel meer heil in als automobilis ten straks vanaf de Manneeweg meteen linksaf de Kattendijksedijk op rijden en dat fietsers langs de golfbaan worden geleid. „Daar ligt al een pad en bovendien is de so ciale controle een stuk groter", be argumenteert Jaap van Dijk. „Wij zijn in dat geval bereid grond aan te bieden voor een fietspad. De on veiligheid voor fietsers is op te los sen, desnoods met een tunneltje onder de dijk door." Ondanks verscheidene gesprekken willen gemeente en waterschap niet kijken naar alternatieven. SEGEERSSTRAAT 29 MIDDELBURG www.podolaven.nl TERNEUZEN - In de zaak rond het dodelijk duikongeval heeft de ge meente Terneuzen het aanbod van het Openbaar Ministerie voor een schikking van 20.000 euro ge accepteerd om een langdurige en kostbare juridische strijd te voorko men. B en W van Terneuzen ant woorden dat op vragen van Cees Freeke (LCF). Volgens het college kan een proce dure inclusief hoger beroep wel twee tot drie jaar duren. „Noch de nabestaanden, noch de direct be trokken medewerkers, noch onze organisatie zijn hiermee gediend", aldus B en W. Volgens Freeke bete kent acceptatie van een schikking dat de gemeente schuld erkent. Maar dat is volgens het college niet zo. „Het betekent dat partijen, ie der om haar moverende redenen, afzien van een juridische strijd. De ze vorm van strafafdoening vindt in Nederland op grote schaal plaats", betoogt het college. „De kosten van het voeren van een pro cedure zijn daarnaast hoger dan het bedrag waarmee de zaak nu af gedaan kan worden", schrijven B en W. „Het aanbod van het OM is daarom door ons geaccepteerd." MIDDELBURG - Wie altijd al graag een keer wilde koersballen, maar nog nooit de stap genomen heeft, kan nu elke donderdag een kijkje komen nemen in ontmoetingscen trum Hof van Buren aan de Oran jelaan in Middelburg. De koersbalgroep zoekt nieuwe deel nemers. Daarom mag iedereen vrij blijvend een keer komen meespe len. Ervaring is niet nodig. Een er varen vrijwilliger van de Stichting Welzijn Middelburg is er om uit leg te geven. De koersbalgroep speelt elke don derdagochtend van 10.00 tot 12.00 uur. Aanmelden kan op telefoon nummer 0118-681603. Comfortabel Langstraat 7 - Arncmuiden www.walkyschoenniode.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 25