een technische oplossing Kwartetspel over Twee jaar cel geëist voor diefstal De Zwaafese Weel «r-u—<l-* Thuis in.. Hypotheken Verzekeringen Pensioenen WPZC Dinsdag 21 april 2009 1 9 Studenten techniek krijgen uitleg over de constructie van de Nolledijk in Vlissingen. foto's Lex de Meester door Raymond de Frel KWADENDAMME - Sem van den Dries (12) windt er geen doekjes om. Of er nou een bergeend, steen uil of bruine kiekendief op een kwartetkaart staat, maakt hem niet zo heel veel uit. „Het gaat uit eindelijk om de winst", grapt hij. Samen met zijn klasgenoten van basisschool M.G.R. Heyligers uit Kwadendamme speelt hij voor het eerst het kwartet, dat Maria Bode- wes en boswachter Femke Deels tra van Natuurmonumenten over de oude getijdengeul tussen Nisse, Kwadendamme en 's-Gravenpol- der hebben gemaakt. Deelstra en Bodewes ontwikkelden het kaart spel met leuke weetjes over vogels in het natuurgebied in het kader van een natuurgidsencursus. De spelregels zijn niet zoals bij het 'gewone' kwartetspel. Iemand die een kaart moet afstaan, is ver plicht een bijbehorende vraag over het uiterlijk, geluid of gedrag van een vogel te beantwoorden. Zo wordt alle informatie hardop uitge sproken, waardoor kinderen de stof makkelijker onthouden. Natuurmonumenten zet het kwar tetspel in bij educatieve bijeenkom sten voor kinderen en verkoopt het bij evenementen. Het spel is ook verkrijgbaar bij het VW-kan- toor in Goes en melkschapenbe- drijf De Zwaakse Weel in Kwaden damme. door Ad Roos MIDDELBURG - „Het is een makkelij ke manier van geld verdienen: je stapt een winkel binnen, dreigt met een mes en je gaat met geld de deur uit. Ons land wordt geteis terd door overvallen", verzuchtte officier van justitie G. van der Hof stede gisteren op de rechtbank in Middelburg. Daar moest een krap achttienjarige Middelburger ver schijnen om zich te verantwoor den voor een diefstal met geweld en een afpersing. Om onduidelijke redenen kwam de Middelburger niet opdagen. Zijn zaak werd toch behandeld. Daags na Sinterklaas 'verzocht' de Middelburger een lid van zijn vriendenclub de boxen van zijn mp3-speler af te staan. De vriend weigerde. Nadat er geweld was ge bruikt, werden de boxen toch over handigd. 'Lenen' noemde de Mid delburger dat. Een week later liet hij bij een kapper in Middelburg dreadlocks zetten, maar besloot hij zonder te betalen naar buiten te lo pen. Volgens de kapster ging het anders: hij was opgestaan, had met een mes gedreigd, geld geëist en was er met zo'n 900 euro van door gegaan. Kort daarna werd hij aan de hand van een politiefoto aangehouden. De Middelburger is vaker veroordeeld en heeft volgens deskundigen hulp nodig. De offi cier van justitie eiste daarom 24 maanden gevangenisstraf waar van 8 voorwaardelijk, plus toe zicht van de reclassering. Uitspraak 29 april. LPV in beroep tegen fusiebesluit NMa VLISSINGEN - De Lokale Partij Vlis singen heeft een beroepschrift bij de rechtbank in Rotterdam inge diend tegen het besluit van het NMa dat het Ziekenhuis Walche ren en de Oosterscheldeziekenhui- zen mogen friseren. De LPV heeft het beroep ingesteld omdat ze wil dat er in Vlissingen een volwaardig ziekenhuis blijft be staan, inclusief de al gesloten afde ling gynaecologie. De termijn waarin beroep kan worden aange tekend tegen het NMa-besluit loopt op 6 mei af. Theatervoorstelling Roosevelt Academy MIDDELBURG - De theatergroep van de Roosevelt Academy in Middel burg houdt donderdag 23 en vrij dag 24 april zijn uitvoering in De Spot in Middelburg. De voorstel ling heet It is so if you think it is en is geschreven door de Italiaanse to neelschrijver Luigi Pirandello. De voorstelling is Engelstalig maar be doeld voor iedereen die geïnteres seerd is. De opvoering begint om 20.00 uur. De deur gaat een half uur eerder al open. Tickets kosten drie euro en worden verkocht aan de deur. Lezing voor vrouwen over zelfbeheersing MIDDELBURG - Zelfbeheersing en discipline. Jezelf de baas zijn. Daar over wordt vandaag gepraat tij dens de open ochtend voor vrou wen in De Morgenster in Middel burg. De spreekster is Eke de Gier-van der Jagt uit Oegstgeest. Zij is betrokken bij het landelijke team van het vrouwenwerk van Agapè. De bijeenkomst is van 9.15 tot 11.15 uur in het gebouw aan de Adriaan Lauwereyszstraat 6. Er is kinderoppas aanwezig. De lezing is een initiatief van chris tenvrouwen uit de regio. Drie brandweerauto's voor Goes en Borsele HEINKENSZAND - De gemeenten Goes en Borsele krijgen zaterdag drie nieuwe tankautospuiten. Het gaat om de posten Goes, Heinkens- zand en Nieuwdorp. De leveran cier draagt de brandweerwagens officieel over aan burgemeester Dick van der Zaag van Goes en Jaap Gelok van Borsele. Dat ge beurt om 10.00 uur op het terrein van Fraanje aan de Nieuwe Kraaijertsedijk in Lewedorp. Dat een post nieuwe voertuigen krijgt, komt niet vaak voor. Ze gaan in de regel zo'n vijftien jaar mee. RiSICOSEHEf Stationsstraat 2-4, 4331 JB Middelburg Tel.: 0118-615151 www.donrisicobeheer.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 21