Geldzorg over Sloe/Tractaat Zorgpremie gaat wellicht flink omhoog NIEUWS GETIPT VOOR U Geweldplegers azc nog vast DEN HAAG - Een forse verhoging van de premies voor de zorgpolis sen lijkt onvermijdelijk. Als de kos ten van de gezondheidszorg in het huidige tempo blijven stijgen, moe ten de premies jaarlijks met zo'n 13 procent omhoog. Dat blijkt uit berekeningen van ad viesbureau Gupta Strategists. Vol gens onderzoeker Anshu Gupta is bij de berekeningen rekening ge houden met de bezuinigingen die minister Ab Klink van Volksge zondheid wil doorvoeren. De be windsman denkt dat er 2,4 miljard euro per jaar bespaard kan worden op de kosten van de gezondheids zorg vanaf 2011. Dat is niet meer dan een druppel op een gloeiende plaat, aldus Gup ta. Zelfs als Klink erin slaagt de ge plande bezuinigingen volledig te realiseren, dreigt volgens het ad viesbureau een gat van bijna 9 mil jard euro te ontstaan. De voorspellingen van Gupta Stra tegists zijn 'ronduit speculatief, stelt de branchevereniging Zorgver zekeraars Nederland (ZN). „Gupta bedient zich van allerlei aanna mes. Er zijn zeer veel onzekerhe den, zoals de ontwikkeling van on ze economie. In september - met Prinsjesdag - valt er meer te zeg gen", zegt een woordvoerder. pagina 4: dweilen met de kraan open pagina 2 en 3: het broeit al lan ger tussen Irakezen en Somaliërs pagina 3: commentaar EN Zeeland: 2, 3, 17 t/m 25; Binnen land: 4, 5; Buitenland: 6, 7; Achter grond: 10; Meningen: 11; Beurs: 13; Weer: 14; Strips: 15; Buitenge bied: 28 en 29; Cultuur: 30; sport: 31 t/m 33; televisie: 34, 35. Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel 088 -013 99 10 1688 555530» Gat in financiering door besluit kabinet over niet ontpolderen Hedwige. door Ben Jansen MIDDELBURG - De provincie dreigt geld tekort te komen voor de ver dubbeling van de Sloeweg en de Tractaatweg. De oorzaak is het be sluit van het kabinet de Hedwige- polder niet te ontpolderen. De afspraak was dat het Rijk een bijdrage zou leveren aan de verdub beling van de wegen ter grootte van de geschatte aankoopwaarde van de Hedwigepolder. Verwacht werd dat daarmee 20 miljoen euro zou zijn gemoeid en dat bedrag had de provincie in de begroting van de verdubbeling van de Sloe weg en de Tractaatweg opgeno men. De verbetering van de we gen van en naar de Westerschelde- tunnel kost 102 miljoen euro. Het besluit over de Hedwigepolder be tekent dat daarvan bijna een vijfde op losse schroeven staat. Gedeputeerde Toine Poppelaars (CDA, financiën en infrastruc tuur) zei gisteren te hopen dat het niet zo ver zal komen. Het dage lijks provinciebestuur beraadt zich vandaag op deze en mogelijk ande re gevolgen van de beslissing van het kabinet de ontpoldering van de Hedwigepolder niet door te zet ten. Volgens Poppelaars zal de insteek van het dagelijks provinciebestuur zijn het Rijk toch die 20 miljoen te laten betalen. In de afspraken was al vastgelegd dat nieuw overleg zou volgen als de gronden in de Hedwige niet zouden worden aan gekocht. De conclusie dat de ver dubbeling van de Sloeweg en de Tractaatweg nu op lossen schroe ven staat, achtte Poppelaars 'voor- bang'. Opcenten moeten omhoog voor verbreding van Tractaatweg reageer op www.pzc.nl UW reacties: 368 Ook zonder Louis van Gaal was AZ kampioen geworden nm 37% NEW YORK - Met een foto van Barack Obama in de regen tijdens zijn verkiezingscampagne heeft The New York Times een Pulitzer gewonnen in de categorie fotografie. Gisteren werd bekend dat de krant dit jaar vijf van deze prestigieuze on derscheidingen krijgt. The New York Times viel onder meer in de prijzen in de categorieën onder zoeksjournalistiek, breaking news en internationa le verslaggeving. foto Damon Winter/AP door Henk Postma MIDDELBURG - De vijf asielzoekers die zaterdag tijdens een vechtpar tij in het azc Middelburg werden gearresteerd, zitten nog vast. Hen wordt voorlopig 'openlijke geweld pleging' ten laste gelegd. Een zesde man, die vrijdagavond werd opge pakt, was zaterdagochtend al op vrije voeten. Hij zou 'iets' tegen een ruit hebben gegooid. Nader onderzoek naar de vechtpar tij, en de aanleiding daartoe, wordt bemoeilijkt doordat Iraakse Koerden en Somaliërs élkaar de schuld geven. De Middelburgse Koerd Himdad Said, die zegt dat hij zaterdag nog probeerde een ge vecht te voorkomen, verwijt de po litie laks optreden. oneens 6 kunstenaars, 6 migranten www.pzc.nl/blogs ISKD* Yoga in de 'sauna' als investering in het lichaam Vandaag bij de PZC: de bijlage Wonen Tuinen DINSDAG 21 april 2009 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 251e jaargang nr. 95 - los nummer 1,45, zaterdag 2,10 WALCHEREN Deze rubriek is opgenomen in alle regionale dagbladen van NRp dagbladen (oplage bijna 1.8 miljoen) Meer informatie: e-mail: info@nrp.nl o.v.v. Nieuws getipt voor u! Captain Iglo bestaat 50 jaar en we zijn op zoek naar een stoere zeebonk die door zou kunnen gaan voor de Captain. Heb jij een opa die daar heel geschikt voor is? Ga dan snel naarwww.captainiglo.nl en geef 'm op.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 1