PZCIl7 Mortiere mort over hoogbouwplan W Ck 5 (T Vrij parkeren door foutje WALCHEREN 30" Stil MIDDELBURG - Streetdancen, diaboloën, fris beeën. Het zijn maar een paar voorbeelden van de acitiviteiten waaraan Middelburgse kin deren deze dagen kunnen meedoen tijdens de Nationale Sportweek. Voor de basisscholen Cypressenhof en Leeuwenburch in Middel burg-Zuid was gisteren de opening van de sportweek. De twee scholen zitten met hun 750 leerlingen samen in één complex, de bre de school. Zowel op het schoolplein als in het nabijgelegen park het Meiveld konden de kin deren zich uitleven. Leerlingen van de sport- opleiding Cios hielpen mee. Eén activiteit had minder met sport te maken, maar wel alles met gezondheid: de kinderen deden mee aan een wedstrijd 'zo veel mogelijk appels eten'. De gezonde snoepjes waren gesponsord door de groentenman in het winkelcenteum in de straat, Maas Zn. foto Lex de Meester Veel vogels verklappen hun naam Nieuw atelier sluit periode af voor Theo Jordans Bewoners voelen zich bekocht door wijziging van plannen. door Theo Giele MIDDELBURG - Het plan om tussen het ROC en het centrale park een appartementencomplex te bou wen zorgt voor beroering in de Middelburgse nieuwbouwwijk Mortiere. „De mensen zijn bang dat de hele Mortiere wordt inge bouwd", zegt Eric Put van de wijk- beheergroep. „Ballenvangers in het zuiden, de hoogspanningsmasten in het oos ten, het megahotel en de kanarie gele loodsen in het westen en nu dus in het noorden huurflats en bejaardenwoningen die het oor spronkelijk beloofde karakter van de Mortiere ('ruimte, luxe en ner gens massaliteit') volledig teniet dreigen te doen", aldus Marloes Matthijssen uit Goes. Zij heeft een huis gekocht in fase 4B van de Mortiere, in de buurt van de plaats waar nu appartementen zijn ge pland. „Er zouden herenhuizen ko men en een enkel appartementen gebouw. Nu komt er een kolos met 117 appartementen.''' Matthijs sen zal haar bezwaren tegen deze, in haar ogen, aantasting van het ka rakter van de wijk kenbaar maken bij de gemeenten. Om de bouw van het appartemen tencomplex Symfonie I mogelijk te maken, moet het bestemmings plan worden gewijzigd. Die wijzi ging moet nog worden vastgesteld. B en W van Middelburg wil Woongoed toestaan om apparte mentengebouwen neer ter zet ten in de Mortiere. Bewoners van de wijk zijn niet blij. Woongoed heeft op haar website het project gepresenteerd. De bouw van de in totaal acht apparte mentengebouwen begint in het derde kwartaal van 2009. De twee hoogste appartementengebouwen krijgen 'zes bouwlagen. Ze vormen een 'stedelijke muur' aan de kopse kant van het park. Verder wil Woongoed het plan Symfonie II bouwen: 52 relatief goedkope huur- en koopwoningen in een rij. (huur 619 euro per maand; koop vanaf 185.000 euro) tussen de ap partementen en het ROC. Op de PZC-website mortiereonli- ne.nl en andere Mortiere-sites zijn verontwaardigde reacties te lezen, bijvoorbeeld van een inwoner van de Randstad die binnenkort naar de Mortiere verhuist: „Het is iets te goedkoop om de 'huidige markt omstandigheden' te gebruiken om het unieke karakter van' deze mooie wijk te grabbel te gooien!" Hij roept iedereen op bezwaar aan te tekenen. De herziening van het bestemmingsplan ligt ter inzage bij de gemeente Middelburg. Tot half mei kunnen burgers hun zienswijze indienen. www.mortiereonline.nl Dinsdag 21 april 2009 Tip? walcheren@pzc.nl BROUWERSDAM - Een foutje in de overdracht. Dat is de oorzaak dat automobilisten de afgelopen we ken gratis konden parkeren op de Brouwersdam, aan de Grevelingen- zijde. De parkeerplaatsen langs het meer worden geëxploiteerd door het Grevelingenschap. Het schap heeft het daadwerkelijke beheer uitbesteed aan GZH, Groenvoorzie ning Zuid-Holland. Na een interne reorganisatie bij GZH zou het toezicht op de par keerautomaten worden overgedra gen aan een ander bedrijf. Dat is echter veel te laat gebeurd en daar door kon het parkeerregime niet zoals gebruikelijk op i april ingaan. Inmiddels is de fout hersteld. Vanaf donderdag moet weer be taald worden. Hoeveel geld GZH hierdoor is misgelopen kon een woordvoerder gistermiddag niet zeggen. Brand in loods van Thoolse vishandel tholen - Een brand heeft gisterochtend een loods van vis handel Bout in Tholen deels in de as gelegd. De brand brak even voor half acht uit. De brandweer voorkwam dat het vuur oversloeg naar een loods waarin een moto renwinkel en een glaswerkplaats zijn gevestigd. Bij de „brand kwam asbest vrij. Volgens de brandweer commandant was het windstil zo dat de asbest niet ver verspreid is. ZEEUWS* Het ouwe apparaat had jarenlang dienst gedaan, maar was nu echt op. De afwasmachine van het Mid- deburgse stel diende dus vervangen te worden. Want eenmaal gewend aan de luxe van een automatische afwasser was een terugkeer naar het handmatige werkje onbespreek baar. Bij de witgoedhandelaar lie ten ze zich uitgebreid voorlichten Tip? redactie@pzc.nl over de beste, zuinigste en stilste machine die tegenwoordig te koop is. Toen die eenmaal was geïnstal leerd, konden ze tevreden vaststel len dat ze de juiste keuze hadden gemaakt. Vooral het geluid dat hij maakte viel op. Of vooral, wat hij niet maakte. Zó stil! Tot ze elkaar nog eens vragend aankeken: „Heb jij...?" „Nee, jij?"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 19