effeweg.nl Dokter speurneus kan VERBLIJF IN 4* HOTEL! ^Typv? m VERBLIJF IN 4* HOTEL! supervoordelige busreizen !--H Hoge en Lage Tatra Echtpaar stopt dochter in vrieskist Meer info? Brochure aanvragen? Boeken? www.effeweg.nl of bel 0529 - 46 96 67 LEZERS SCHRIJVEN Brieven richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl (max. 150 woorden) Paus Gij zult niet doden. Eén van de tien geboden. Veroorzaken van, hoort dat daar dan ook bij? Dan moet het Vaticaan riiet zeuren als het door onze goede Belgische bu ren om uitleg verzocht wordt over uitspraken van paus Ratzinger. Al jaren ontkent het Vaticaan de toe gevoegde waarde van het con doom omdat het natuurlijk alleen voor het plezier is. Foei toch. Als je het spel niet beoefent, moet je je niet met de spelregels be moeien, zei Freek de Jonge heel lang geleden, en dat blijft ijzer- sterk overeind. Als je dan ook nog simpele zielen in Afrika wijs laat maken dat ze naar de hel gaan als ze een condoom gebruiken, ben je in mijn ogen crimineel bezig. Leg dat maar eens uit. Paul Heuff Sardijngeullaan 4, Dishoek Vieze ziekenhuizen Uit onderzoek is gebleken dat in ons land jaarlijks honderden men sen sterven aan infecties, opgelo pen in een ziekenhuis. Patiënten lopen grote risico's op infecties omdat ziekenhuizen niet goed worden schoongemaakt. Dé groot ste troef en vooruitgang voor de volksgezondheid, hygiëne, wordt op schandalige wijze tenietgedaan door zogenaamde zuinigheid. Een ziekenhuisdirectie schaft blijkbaar liever een duur apparaat aan dan goed schoon te maken. Dat zou honderden (moet je nagaan!) do den per jaar schelen. Het schept werkgelegenheid en is zeker dui zend maal goedkoper dan al die vaak nutteloze schijninformatie opleverende en peperdure dokters speeltjes. Een betere investering kan men zich niet wensen. Hier moeten de ziektekostenverzeke raars zich nu eens druk over ma ken. Dan kunnen meer mensen langer leven en hoeft volgend jaar misschien de eigen bijdrage niet wéér omhoog. Ben Meijs Kinderstraat 1, Zierikzee Identificatie Vanaf t juni geldt er een identifi catieplicht bij bezoek aan huisart senpost (krant, 16-04). Ik miste in het artikel de aanwijzing dat óók kinderen die bijgeschreven zijn in het paspoort van de ouders of zelf al een identiteitskaart hebben, daarmee geïdentificeerd kunnen worden. Kinderen vormen tenslot te een groot deel van de bezoekers aan de HAP, maar zijn bij wet (nog) niet verplicht identificatie bij zich te dragen. Ouders hebben vaak wel hun rijbewijs bij zich, maar niet altijd een paspoort waar in kinderen zijn bijgeschreven. Na een fietsongeval werd onze zoon door de oogartsen van Ziekenhuis Walcheren adequaat doorverwe zen naar Oogziekenhuis Rotter dam. Bij aankomst werd gevraagd naar identificatie. Het paspoort waarin hij staat bijgeschreven lag nog thuis! Toch onderging onze zoon enkele uren later een geslaag de spoedoperatie. Totdat hij eigen identificatie heeft, hebben we het paspoort waarin hij staat bijgeschreven nu altijd bij ons. Cisela Nijsse-Meertens Ring 5, Oud-Sabbinge Ontpolderbesluit De reacties op het ontpolder besluit tonen vooral kennistekor ten. Maar van een Nederlands poli ticus hoefje ook niet te verwach ten dat hij iets van de Brusselse mechanismen begrijpt. En van een bioloog mag je al evenmin ver wachten, dat hij weet hoe mecha nische bodemprocessen in getij denzones werken. Onkunde is al tijd kostbaar. Kennis inhuren, hoe vernederend misschien ook, zal uiteindelijk uitpakken als een daad van wijsheid. Dan kan natuuront wikkeling binnen het estuarium wel eens veel goedkoper zijn dan nu wordt gesuggereerd - door de aanwezige natuurlijke krachten rond menselijke interventies eerst voldoende te begrijpen. Om die vervolgens in ons voordeel te laten werken. Niet zo spectaculair mis schien als dijken doorbreken, maar wel veel beter en duurzamer voor de natuur. Reinier Scheele Energiestraat 11, Terneuzen Natuurgebied Sedert mensenheugenis is de Marquenterre ten noorden van de Hoogtepunten: Berlijn, Brandenburger Tor, Alexanderplatz, Checkpoint Charlie, Gedachtniskirche, boottocht rivier de Spree, klooster Neuzelle, Lübbenau, Spreewald, Altstadt, Nikolaikirche. Inclusief: 3 overnachtingen in 4* hotel Frankfurt an der Oder, 3 maal ontbijtbuffet, 3 maal dinerbuffet, vervoer per Tourist Class touringcar I GRATIS COMFORT CLASS I GRATIS EXTRA BEENRUIMTEl 8 dagen Verona en Venetië Vertrek: o.a. 12 juni, 4, 24 juli, 14 augustus, 18 september Hoogtepunten: Venetië, Dogenpaleis, Rialtobrug, San Marco basiliek, San Marcoplein, Gardameer, Sirmione, Malcesine, Limone, Verona, Romeinse Arena, Romaanse kerk, balkon Romeo en Julia, Scaligerbrug, San Zeno Maggiore. 2 hotelovernachtingen heen- en terugreis, 5 overnachtingen in 4* hotel Internazionale, 7 maal ontbijt, 7 maal diner, vervoer per Comfort Class touringcar - - k. GRATIS COMFORT CLASS- I GRATIS EXTRA BEENRUIMTE! 10 dagen Slowakije, Vertrek: 25 mei, 13, 24 juli, 24 augustus, 28 september Hoogtepunten: Tugendhat Villa, natuurtocht Hoge Tatra, Strbské Pleso, Stedena dal, nationaal park Pieniny, bergdorp Zdiar, Levoca, St. Jacobskerk, Kezmarok, Evangelische kerk, Lage Tatra, Jasna vallei, druipsteengrotten Jasov, wellnesscentrum Aquacity. Y* Inclusief: 9 hotelovernachtingen, 9 maal ontbijtbuffet, 9 maal diner, Duits sprekende gids dag 3 t/m 8, vervoer per Comfort Class touringcar 4 dagen Berlijn en Spreewald Vertrek: o.a. 21, 29 mei, 31 juli, 4 september, 6 november 10 l Dinsdag 21 april 2009 PZC Politie en justitie doen bij kindermishandeling nog te weinig een beroep op forensische artsen. Daardoor gaan verdachten soms onnodig vrijuit of worden ouders ten onrechte beschuldigd. door Jan Salden Een 7-jarige jongen wordt door zijn vader naar het ziekenhuis gebracht met een gebroken dijbeen. Ge vallen, vertelt de man tegen de art sen. De artsen vertrouwen het niet en melden het voorval bij het Ad- vies- en Meldpunt Kindermishan deling (AMK). Als de politie het slachtoffer en diens broertje niet veel later horen, vertellen zij een ander verhaal. De vader zou zijn zoon een harde karatetrap tegen het bovenbeen hebben gegeven. „Dan sta je dus voor een moeilijke vraag", vertelt officier van justitie Ingrid Degeling. „Is het been nou gebroken door de val of is de breuk het resultaat van de trap zelf?" Degeling besluit een foren sisch arts te raadplegen. Die consta teert aan de hand van röntgenfo to's dat de breuk niet kon zijn ont staan door de val. „Dan had de breuk er namelijk heel anders uit gezien", zegt Degeling. De rechter acht uiteindelijk de mishandeling bewezen en veroordeelt de vader tot een werkstraf. Zo mooi als de rol van de foren sisch arts in de genoemde zaak klinkt, zo weerbarstig blijkt de praktijk. Politie en justitie maken nog veel te weinig gebruik van de deskundigheid van forensische ex perts bij vermoedens van kinder mishandeling, stelt directeur Tjark Tjin-A-Tsoi van het Nederlands Fo rensisch Instituut (NFI). Er zijn zo'n driehonderd artsen in Neder land met een forensische speciali satie. Het NFI deed tot voor kort amper onderzoek in zaken van kin dermishandeling. Uitzonderingen waren de autopsies op kinderen die aan de gevolgen van geweld waren overleden. Sinds ruim een halfjaar heeft het instituut echter GRONINCEN - Het Openbaar Ministerie heeft gisteren twee jaar celstraf en tbs met dwangverpleging geëist tegen een 34-jarige vrouw uit Veen- dam. Zij wordt ervan verdacht vorig jaar een poging te hebben gedaan haar 14-jarige dochter te vermoorden. Tegen de 39-jarige stiefvader eiste het OM vijfjaar celstraf en tbs met dwangverpleging. De twee hebben in juli vorig jaar het meisje zo Tang in een vrieskist ge stopt, dat zij door onderkoeling en zuurstofgebrek buiten bewustzijn raakte. Ook werd zij regelmatig zonder drinken en eten in haar kamer opgesloten en gedwongen haar eigen uitwerpselen te eten. Haar zusje sloeg uiteindelijk alarm bij de politie. Forensische artsen worden te weinig en Rob Bilo (r). een arts in dienst die ook bij nog levende kinderen kan vaststellen hoe bepaalde verwondingen zijn veroorzaakt. Waar een patholoog zich richt op de doodsoorzaak, spitst het onderzoek van de foren sisch expert zich toe op de vraag hoe letsel is veroorzaakt. „Hersen letsel kan op tal van manieren zijn ontstaan", zegt forensisch arts Rob Bilo. „Het is mijn taak daarover op heldering te geven." De forensisch geneeskundige wordt echter nog te weinig inge schakeld. Politie en justitie zijn zich de mogelijkheid vaak niet be wust of besluiten op eigen houtje dat de.zaak.toch niet sterk genoeg Effe Weg, Postbus 23, 7710 AA Nieuwleusen. (ook groepsreizen mogelijk) M Genoemde prijzen zijn per persoon, excl. reserveringskosten a €15, b^ceurmerk imr entreegelden en eventuele toeslagen. Fouten voorbehouden. bedrijf

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 10