Britten hebben genoeg van schandalen regering-Brown m KRAS.NL r Gevangenisstraf voor Zweedse 'internetpiraten' van Pirate Bay Verdachte trekt bekentenis 'Mumbai' in 'Ongeval met Tsvangirai toch aanslag' s dgn Fietsen in THÜRINGEN waarom zou je verder zoeken BOEK ONLINE of bel 0900 - 9697 is cPm 3 De eens zo geoliede pr-machine van Labour is vastgelopen. Chinees van 2,46 meter langste ter wereld Vliegtuig stort neer op woning in Florida Belgische pedofielen met foto op website Gewonden door treinbotsing Berlijn Zaterdag 18 april 2009 PZC Bent u single (45+), maar wilt u niet alleen op vakantie? Dan zijn KRAS.NL Single Reizen speciaal geschikt voor u! Want u reist ongedwongen en gezellig in groepsverband, maar met behoud van uw privacy! U heeft namelijk altijd uw eigen kamer en dat zonder toeslag. Lees snel verder of kijk voor het complete aanbod op www.kras.nl/slngles 5 dgn Excursiereis SAUERLAND Vertrekdata: 27/4, 3/8 en 5-12/10 prachtige excursies door het land der duizend bergen'! Met tochten naar de Kahler Asten, de Diemelsee en over de Kaiserroute en bezoek aan Attendorn en Arolsen. verblijf in het zeer comfortabele 4-sterren Parkhotel Olsberg inclusief ontbijt en diner. Vertrekdata: 8/6, 6/7 en 3-24/8 maak nu voordelig kennis met Berlijn! Het excursieprogramma omvat een uitgebreide stadstour en excursies naar barokstad Potsdam en Schloss Charlottenburg. verblijf in het 4-sterren Hotel Courtyard by Marriott Berlin Teltow incl. ontbijt en diner. Vertrekdata: 29/5, 12/6, 18-25/9 en 2/10 geniet van de exotische bloemenpracht en bezoek de historische stad Pula, de deftige badplaats Opatija, de grotten van Postojna, de unieke Brijuni-eilanden en Krk. verblijf in het 3-sterren Hotel Beli Kamik II in Nijvice inclusief ontbijt en diner. Ziewww.kras.nl/22621 Vertrekdata: 6/6, 4/7 en 1-29/8 onder leiding van Nederlandssprekende fiets/reisleiding maakt u tochten naar leuke stadjes, waaronder Bad Suiza en Naumburg. .Optioneel excursie naar historisch Dresden. verblijf in het 4-sterren Maxx Steigenberger Jena incl. ontbijt, diner en Gazelle huurfiets. Zie www.kras.nl/22610 8 dgn Wandelen in ANDORRA Vertrekdata: 1/5, 12/6, 3/7 en 11/9 onder leiding van een lokale wandelgids maakt u tochten door het adembenemende berglandschap van Andorra. Optioneel excursie naar het bruisende Barcelona. verblijf in het 3-sterren Hotel Marco Polo in La Massana inclusief ontbijt en diner. Vertrekdata: 7-14-21-28/9 we gaan op ontdekking in tal van historische steden en schilderachtige dorpjes, zoals Pitigliano, Siena, Rome en Assisi. u verblijft in het fijne hotel aan de rand van Abbadia San Salvatore inclusief ontbijt en diner. Zie www.kras.nl/22623 mtSBBMÊ door onze correspondent Yolanda Bobeldijk LONDEN - Twaalf jaar geleden was Labour de nieuwe, frisse partij die korte metten zou maken met de schandalencultuur van de toen zeer impopulaire Tory-partij die al 18 jaar onafgebroken aan de macht was. Seksschandalen en corruptie voerden de boventoon in het kabi net van John Major. Nu zijn de rollen omgedraaid en is het Labour die de schandalen maar niet van zich af kan schud den. De lijst is lang. Brown's topad viseur Damian McBride moest af gelopen week het veld ruimen, toen uit een gelekte e-mail bleek dat hij via een politiek blog leu gens wilde verspreiden over leden van de oppositie. Minister van Binnenlandse Zaken, Jacqui Smith werd kort daarvoor ook al op het matje geroepen om dat ze pornofilms declareerde, die haar man in haar afwezigheid had gekeken. Ook declareerde ze haar nieuwe barbecue en andere tuin- spullen. Maar er is meer, net als ve le andere Kamerleden en minis ters krijgt ze jaarlijks een contro- versiële vergoeding van 24.000 pond (ruim 27.000 euro) voor een tweede huis. De reeks schandalen valt slecht bij de Britten. Het versterkt het beeld dat politici vooral hun zakken vul len en niet te vertrouwen zijn. Een beeld dat premier Gordon Brown juist koste wat het kost probeert te 'Politici claimen geld voor tweede huis en porno terwijl Britten hun baan verliezen' bestrijden. Hij blijft zich ook na de recente G20-top uit alle macht vastklampen aan de rol van econo misch zwaargewicht. Hij hoopt dat de economie weer snel aan trekt, zodat hij de vruchten kan plukken van zijn beleid en voor jaar 2010 de verkiezingen kan win nen. Maar die kans is klein, denkt Ge orge Jones, hoogleraar politicolo gie aan de London School of Eco- STOCKHOLM - Een rechtbank in Stockholm heeft vier Zweden een celstraf van een jaar opgelegd voor inbreuk op auteursrechten. Het viertal is verantwoordelijk voor het beheer van de website The Pira te Bay, een van de populairste plek ken op internet om illegaal mu ziek en films te downloaden. De Zweedse rechter oordeelde hard over The Pirate Bay. Door de mogelijkheid op de site om bestan den te zoeken, te uploaden en te bewaren hebben de beheerders ge bruikers aangemoedigd om de wet te overtreden, aldus de rechtbank. De rechter nam het de vier kwa lijk dat zij ook wisten dat hun web site werd gebruikt voor het illegaal uitwisselen van bestanden. De straf is conform de eis van de aan klager. De vier 'internetpiraten' moeten daarnaast een schadever goeding van 30 miljoen kroon (2,7 miljoen euro) betalen aan de enter tainmentindustrie. Bedrijven als EMI en Vivendi Universal Music hadden gezamenlijk ruim 10 mil joen euro geëist. Het proces heeft de afgelopen maanden wereldwijd aandacht ge trokken. De vier verklaarden zelf niets verkeerd te doen en niet ver antwoordelijk te zijn voor het ge drag van de bezoekers van The Pi rate Bay. De vier gaan in beroep. nomics. „Geen enkele regering die met zo'n diepe recessie te kampen heeft, zal gemakkelijk worden her kozen. De Britten zien een incom petente regering die de banken niet goed controleerde en niets deed aan de bonussencultuur. On dertussen claimen bewindslieden vergoedingen uit de belastingpot voor tweede huizen en porno films terwijl veel Britten banen, huizen en spaargeld kwijtraken. Mensen hebben er genoeg van." Daarnaast is het pr-beleid van La bour te achterhaald om de volgen de verkiezingen te kunnen win nen, zegt Nicholas Jones, die ver schillende boeken schreef over po litieke beïnvloeding (spin). „De conservatieve partij is hongerig naar macht en gebruikt internet, net als Barack Obama, op een per fecte manier om contact te maken met de kiezer." De eens zo geoliede pr-machine van Labour, die jarenlang werd ge controleerd door spindoctor Alistair Campbell, is vastgelopen. Volgens Jones keren nu ook de me dia zich tegen de partij. „Ze besef fen dat de regering-Brown de uit putting nabij is." MUMBAl - Mohammed Ajmal Amir Kasab, de Pakistaan die terecht staat wegens de terreuraanslagen in Mumbai, waarbij 166 doden vie len, wil zijn bekentenis intrekken. Hij zegt dat die niet vrijwillig tot stand kwam, aangezien hij fysiek gemarteld zou zijn. De aanklager stelt dat Kasab zich eind november vorig jaar schuldig heeft gemaakt aan de moord op 166 mensen, het voeren van oor log tegen India, ontvoering en po gingen tot moord. Kasab (21) is de enige van de tien daders die de aanslag overleefde. HARARE - Premier Morgan Tsvangi rai van Zimbabwe was vorige maand mogelijk toch het doelwit van een aanslag. Dat meldde de BBC gisteren op basis van de eer ste onderzoeksresultaten van het ongeval, waarbij Tsvangirai's vrouw overleed. De politicus raakte zelf gewond tóen zijn auto op een hoofdweg ten zuiden van de hoofdstad Hara re werd geramd door een vracht wagen. In eerste instantie meld den de autoriteiten in Zimbabwe dat sprake was van een ongeval. MDC-functionarissen stellen nu echter dat er mogelijk opzet in het spel is geweest. Tsvangirai en zijn vrouw hadden moeten worden be schermd door een auto met bevei ligers van de geheime dienst. Die reden echter snel weg, vlak voor dat het ongeval gebeurde. De vrachtwagen zou zijn bestuurd door een ex-soldaat. PEKING - In een ziekenhuis in Chi na is een 27-jarige ex-basketballer opgemeten, die 2,46 meter lang blijkt te zijn. Hij is tien centimeter langer dan een andere Chinees, Bao Xishun (57), die momenteel in het Guinness Book of Records te boek staat als langste mens ter wereld. Zhao Liang, zoals de nieu we langste mens heet, wil officiële erkenning van zijn record door het Guinness Book of Records. OAKLAND PARK - Een klein vlieg tuig is gisterochtend in Florida neergestort en heeft daarbij een woonhuis in tweeën gereten. Het toestel, waarschijnlijk een tweemo- torige Cessna 421, stortte kort voor de middag neer. Aan boord van het toestel bevond zich voorzover bekend alleen de piloot. Of zich tij dens de crash ook mensen in het huis bevonden was onduidelijk. BRUSSEL - De Nederlandse 'pedoja- ger' Chris Hölsken heeft dertien Belgische pedofielen met naam en toenaam op het internet geplaatst. Bij een aantal van hen staat ook een pasfoto. Hölskens verklaarde dat zijn Belgische team een aantal pedofielen schaduwt om er zeker van te zijn dat de foto's overeen stemmen. „Sommigen op de site komen gauw vrij en vormen dan wederom een gevaar", zegt hij. BERLIJN - Door een treinbotsing in Berlijn zijn 24 mensen gewond ge raakt, van wie vijf ernstig. Een re gionale trein uit de noordelijke stad Stralsund reed donderdaga vond tegen een langzaam rijdende goederentrein met vloeibaar gas. Het ongeval deed zich voor in de buurt van het station Berlijn-Ka- row. De eerste twee wagens van de stoptrein ontspoorden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 8