Binnenland regionale luchthavens Topman Aedes slikt korting van 50.000 euro op zijn salaris 'Dronken machinist verdient werkstraf Zeehond Seppe dood Vandaag! Resultaat van indringend gesprek met de minister. Vrouw bekent moord op bejaarde Ossenaar Forse celstraffen geëist voor fatale beroving □pen Dag ia.bo-i5.aa li Kam en verfris je blik! waarom zou je verder zoeken BOEK ONLINE of bel 0900 - 9697 15 cPm PZC Zaterdag 18 april 2009 7 mende hartaandoening. Een relatief kleine groep patiënten heeft zo veel klachten dat een hartoperatie nodig is. Ongeveer tien procent van die groep kan door andere gezondheids klachten zo'n operatie niet aan. Tot nu toe was voor die mensen niet veel meer te doen. De mitraclip kan voor hen een oplossing zijn, aldus de voorlichter. Wereldwijd is het nietje tot nu toe ongeveer vierhonderd keer ge plaatst. In 96 procent van de geval len was de ingreep een succes. Van der Heyden was gisteren de eerste cardioloog in de Benelux die de ope ratie uitvoerde. foto Valerie Kuypers/ANP naar Nederland, op basis van on derzoek schat het kabinet dat het er in 2020 580.000 zullen zijn. De regionale luchthavens Lelystad en Eindhoven moeten jaarlijks ieder 35.000 vluchten voor hun reke ning nemen. Voor Schiphol blij ven er dan 510.000 vluchten over, meer vliegverkeer is onverant woord voor het milieu en omwo nenden, adviseerde de commis- sie-Alders vorig jaar. De luchthavens in Lelystad en Eindhoven hebben elk één lan dingsbaan. Vooralsnog hoeven de ze vliegvelden niet te worden uit gebreid. Wel moet de landings baan in Lelystad worden verlengd omdat deze nog niet is berekend op grote vluchten. Of er 's nachts 'Met uitbreiding van de regionale vliegvelden creëer je nieuwe herriegebieden' moet worden gevlogen - voor om wonenden vaak één van de groot ste bezwaren - is nog onduidelijk. Milieudefensie heeft inmiddels aangekondigd actie te gaan voeren tegen de uitbreiding van de regio nale luchthavens. Volgens de orga nisatie worden er geen maatrege len genomen om het milieu te ont zien. „Met de uitbreiding van de re gionale luchthavens creëer je in Nederland twee nieuwe herriege bieden", aldus de milieugroep. DEN HAAG - De nieuwe Aedes-voor- zitter Mare Calon gaat vijftigdui zend euro minder verdienen dan afgesproken. De aanstaande baas van de koepelorganisatie van wo ningcorporaties zou twee ton per jaar krijgen voor een driedaagse werkweek. Dat wordt 150.000 eu ro bruto, zoals de code voor wo ningcorporaties voorschrijft. Ook ligt er voor Calon geen vertrekpre mie in het verschiet als hij niet wordt herkozen. Calon neemt genoegen met een la gere beloning na een indringend gesprek met minister Eberhard van der Laan (Wonen, Wijken en Integratie). Daarnaast dreigde een groep corpo raties gisteren om volgende week op het ledencongres tegen de nieu we voorzitter te stemmen, omdat zij het loon veel te hoog vinden. Het salaris past volgens hen niet bij de taak die Calon heeft, name lijk de relatie tussen corporaties, politiek en samenleving te verbete ren. Een man die voor zijn aantre den al ter discussie staat wegens zijn beloning, kan een dergelijke opdracht niet uitvoeren, stellen de verhuurders. De minister riep eerder deze week ook al voorzitter Hans Alders van de toezichthoudende raad van commissarissen van Aedes op het matje. Die moest verantwoording afleggen over de vertrekpremie van scheidend voorzitter Willem van Leeuwen. Die kreeg bij zijn af scheid een miljoen euro. Daar naast wilde Van der Laan van Al ders weten hoe het salaris van Ca lon past binnen de code die de koepelorganisatie zelf toepast. Vol gens de Aedes-code mag de voor zitter maximaal 250.000 euro ver dienen voor een vijfdaagse werk week. De twee ton voor de drie da gen die Calon eerst zou krijgen, lijkt boven die eigen code uit te stijgen. Alders zei eerder deze week echter dat het bedrag wel binnen de nor men van de Aedes-code valt. Het hogere brutobedrag komt doordat Calon zich in eerste instantie als zelfstandige zou laten inhuren, waardoor er hogere werkgeverspre mies betaald moeten worden. Nu wordt Calon werknemer, zodat het brutosalaris per definitie lager uitvalt. ZUTPHEN - Voor de rechtbank in Zutphen is een werkstraf van 180 uur geëist tegen een 33-jarige oud-machinist uit Lelystad. De ma chinist was op 11 november dron ken toen hij een intercity van Schiphol naar Zwolle bestuurde. Hij had voor zijn treinrit zo'n ze ven blikjes bier op. De machinist werd bij 't Harde opgepakt door de spoorwegpolitie. De aanklager wil ook dat de machi nist een voorwaardelijke celstraf krijgt van drie maanden en een be roepsverbod voor vier jaar. De dronken machinist scoorde vier keer hoger dan toegestaan bij de blaastest. Hij bracht volgens jus titie zo'n 1500 treinreizigers in le vensgevaar. De man - die spijt betuigde '- er kende alcoholist te zijn. Hij is nu in behandeling bij een afkickkli- niek. De rechtbank doet eind april uit spraak. OSS - Een 38-jarige vrouw uit Oss heeft bekend vorige maand een 85-jarige plaatsgenoot om het le ven te hebben gebracht. De vrouw zit al sinds 26 maart vast voor mo gelijke betrokkenheid bij de dood van de man. Twee plaatsgenoten van de vrouw (37 en 39 jaar) die dinsdag werden aangehouden in verband met de zaak, zijn weer op vrije voeten. De twee mannen zijn nog wel verdachten. ROTTERDAM - Een 22-jarige man gaat als het aan justitie ligt vijftien jaar de cel in voor moord en een poging tot doodslag. Een medever dachte van 21 jaar hoorde acht jaar cel eisen. De mannen worden ver dacht van een beroving met fatale afloop in 2008 in de Rotterdamse Baloeranflat. Daarbij kwam een 23-jarige man om het leven en raakte een ander zwaargewond. SNEEK - De eerder dit jaar ontsnap te zeehond Seppe is dood. Dat zei een woordvoerder van de zeehon dencrèche in Pieterburen gisteren. De zeehond kreeg landelijke be kendheid toen hij in februari sa men met twee kornuiten, Emma en Ulbe, ontsnapte uit de zeehon dencrèche. Het lichaampje werd door toeristen gevonden vlakbij het starteiland in het Sneekerm- eer. Volgens de woordvoerder was Sep pe al langere tijd niet meer in le ven. Hij kon worden herkend aan het merkje in zijn achtervin. „We hoopten dat Seppe via het IJssel- meer op de Waddenzee terecht zou komen, maar helaas." De zeehond Ulbe werd op de dag van de ontsnapping nog aangetrof fen. Van Emma heeft de zeehon dencrèche nooit meer iets verno- www.hz.nl Hogeschool Zeeland jf^Zeela Vertrekdatum: alléén op 31 mei Ontdek in 7 dagen tijd vanuit Nijmegen alle hoogtepunten van de Rijn Moezel! Wacht dacht u van winkelstad Düsseldorf, Domstad Keulen en het pittoreske Andernach? Ver volgens over de Moezel, langs wijnhellingen en imposante burchten, naar het schilder achtige Cochem. Na een bezoek aan de wijnstadjes Boppard en Rüdesheim aan komst in Koblenz met aansluitend busreis terug naar Nederland. Deze supervoordelige 7-daagse riviercruise boekt u al vanaf slechts 399! Natuurlijk inclusief 6 nachten op het comfortabele MS Normandie* met alle maaltijden aan boord, KRAS.NL reisbegeleiding, busreis Koblenz-Nederland. Maar er is alléén vertrek op 31 mei. En er zijn nog enkele éxtra voordelige hutten beschik baar. Dus boek snel! Zie www.kras.nl/32092

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 7