Paarsgestreept gazonnetje Botanische kunst van Janneke Brinkman De tuin wordt de laatste jaren steeds meer een buitenkamer, een soort extra woonkamer. Om die buitenkamer sfeer te geven, komen allerlei aspecten van het interieur nu ook in de tuin terug. Er is zelfs een tapijt voor in de tuin. door llze Rike binnen buiten e sfeer in een tuin wordt voor een groot deel bepaald door de accessoires. Een roest vrijstalen tafel met bij passende stoelen geeft een heel an dere aanblik dan een loungebank met kussens. Een 'tuinschilderij' kan een saaie schutting opvrolij ken. Zet oude keukenkastjes naast de barbecue en je hebt een tuin- keuken. Een nieuw accent aan de tuin kun je geven met een echt tapijt. Maar dan wel een kleed dat gewoon bui ten kan blijven liggen. Fabrikant Freek bracht vorig jaar 'carpetten' van kunstgras op de markt in vijf tien verschillende kleuren, van knalroze, blauw of paars tot natuur lijke tinten als amarettobruin, in één tint of heel bont met streepjes. „Onze moedermaatschappij lever de oorspronkelijk alleen kunstgras systemen voor voetbal-, tennis en hockeyvelden", zegt woordvoerder Petra Masseling van Freek. „De laat ste jaren zijn ze zich daarnaast ook gaan richten op kunstgras voor in de tuin. Dat moet natuurlijk aan heel andere eisen voldoen. Voor sportvelden is de duurzaamheid belangrijk, in de tuin moet het gras vooral zo veel mogelijk op echt gras lijken. Daar is het garen spe ciaal voor gekozen." De trend dat alles van binnen naar buiten komt, was het bedrijf ook niet ontgaan. „Niemand kijkt meer op van een buitenkeuken, een douche in de tuin of een jacuzzi. Daar past een carpet bij dat het he le jaar buiten kan liggen." Zo werd Freek geboren. Voor de kleuren werd uitgebreid onderhan deld met garenleveranciers. „Die le veren natuurlijk liever groen, want dat kan hij aan veel meer klanten leveren." Uiteindelijk zijn er vijftien kleuren ontwikkeld. Bij toeval ook een streepjestapijt: „We hadden dat ge maakt om alle beschikbare kleuren te laten zien. Maar zo veel mensen vroegen naar dat kleed, dat we het in de collectie hebben opgenomen. We hebben nu drie streepdessins." fs-C Reageren? *5"^ redactie.wonen@wegener.nl Tapijt van Freek Het tapijt van Freek is in ver schillende afmetingen te koop. De kleinste maat is 1,5 bij 2 meter en kost in uniekleur 445 euro, gestreept 515 euro (adviesprijs). De grootste stan- daardmaat is 2 bij 4 meter, in uniekleur 1.075 euro, ge streept 1.135 euro. Andere af metingen zijn mogelijk voor 169 euro per vierkante meter. Het kleed kan tegen vrieskou en hitte, de kleuren zijn op echtheid getest. De onderkant is voorzien van een 'airlastic comfort layer', een extra laag die ervoor zorgt dat het comfortabel voelt bij het lopen, ongeacht de onder grond. Op gladde ondergrond voorkomt het glijden, op een onregelmatige ondergrond voel je niets van steentjes of andere oneffenheden. Freek is te koop bij een be perkt aantal leveranciers van tuinproducten. Kijk voor meer info op .www.freek.nl, klik op 'buy me' voor dealeradressen. PZC zaterdag 18 april 2009 Het 'tuintapijt' van Freek is er in veel kleuren en streepdessins. foto's PR

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 77