m a SI Si www.traveloregon.com www.oregon!50.org Si De Keukenhof heeft er een attractie bij. Bezoekers varen met een fluisterboot tussen de bollenvelden door. 'Het is net een schilderij', hoorde Willemijn Bos. reizen@wegener.nl reizen ™"*j 024-3650360 BN/DESTEM Zaterdag 18 april 2009 redactie.reizen@wegener.nl 024-3650360 Huureeneend.nl nu ook in de Provence Na het succes van eendjes verhuren vanuit Amersfoort opent Huureen- eend.nl haar tweede vestiging in de Provence. In een Franse 2CV met het dak open kan de streek worden ontdekt. Voor dagverhuur zijn 3 rou tes uitgezet van zo'n 150 kilometer. Maar de lelijke eend kan ook voor vakantie of rondreis worden ge huurd, inclusief vlucht en luchtha ventransfer. Ze worden verhuurd vanuit Ventrabren, tussen Aix-en-Provence en Marseille. Fietsroute langs de lammetjes van Texel Op Texel is het lammetjesseizoen begonnen. De VW Texel komt daar om met een Lammetjesfietsroute, die door de meest schapenrijke ge bieden van het eiland voert. Het ei land telt 14.000 schapen van het ei gen, duidelijk herkenbare Texelse schapenras. De lengte van de fiets tocht is naar keuze 35 of 45 kilome ter. Er zijn startpunten in Den Burg, Den Hoorn, De Waal en Oosterend. De routebeschrijving kost 2,50 euro en is verkrijgbaar bij de VW Texel. www.huureeneend.nl www.texel.net Amerikaanse staat Oregon viert 150-jarig bestaan De staat Oregon, aan de west kust van de Verenigde Staten, be staat 150 jaar. Dat wordt gevierd met allerlei festiviteiten. Van de 150 years Portland Architecture Exhibition en het Earth Day Festi val tot de Family Fun Night en de Mystery Trip. In Philomath, een stadje ten zuiden van hoofdstad Salem, is de 150 Years of Oregon Art-tentoonstelling. Kind beslist mee over vakantie en wil pretpark Liefst 92 procent van de kinderen beslist mee over de vakantiebestem ming. En 86 procent zegt tevreden te zijn over de vakantieplek van vo rig jaar. Dit blijkt uit onderzoek van KidsWeek, in opdracht van autova kantiespecialist VrijUit. De meeste ouders willen hun kroost graag la ten proeven van de lokale natuur en cultuur, maar kinderen hebben ande re interesses. Als zij mochten kie zen, dan wordt meer gesport en worden meer pretparken bezocht. www.vrijuit.nl foto Peter Wiezoreck/GPD Fluistervaren in de Keukenhof Eenmaal binnen in de Keuken hof begint het feest: je kunt meteen aan de poffertjes en kroketten en er staat een enorm draaiorgel te spelen. Kan het Hollandser? Vrolijk verwaaien de klanken tussen de uitbot tende bomen. Tien maanden lang werkt de Keukenhof er aan om twee maanden open te kunnen zijn. Die maanden zijn aangebroken. Ieder jaar toont de Keukenhof nieuwe soorten tulpen. Dit jaar is er bovendien een nieuwe attractie: fluistervaren door de slootjes en vaarten rondom de Keu kenhof, dwars door de bloeiende bollen velden. De opstapplaats voor de fluister boten is achter de Groningse stellingmo len. Vanaf de hoofdingang is het zo'n tien minuten lopen, dwars door het park. Werklieden zijn aan het schoffelen. Ja panse tieners, Nederlandse bejaarden, Amerikanen, allemaal lopen ze te genie ten en te fotograferen. De meesten gaan op hun knieën zitten om al het moois op ooghoogte vast te leggen. Zo'n 850.000 bezoekers krijgt de Keukenhof in twee maanden tijd, van wie 70 procent uit het buitenland komt. Bij de molen tref ik John van Veen, initia tiefnemer van de tochten met de fluister boten. Hijzelf en zijn zonen Pascal en Sascha zijn deze maanden schipper op de drie platbodems waarmee wordt gevaren. Het zijn boten waarmee de boeren en tuinders in vroeger tijden hun producten vervoerden. Op deze manier ging de oogst naar de markt en naar de veiling. Zelfs het vee werd in de boten vervoerd. De boot waarin wij hu zitten (lekker warm dankzij een plaid), komt uit Giet hoorn en heeft een roemrucht verleden. Wie herinnert zich niet de openingsscè ne uit de film Fanfare van Bert Haanstra? Een groepje stilstaande koeien schuift langzaam door het landschap, de camera volgt hun kalm kauwende koppen door het riet. Als de camera inzoemt, blijken de koeien in een boot te staan. Het was déze boot, die toen nog werd geboomd door de boer. Nu zit er een vrijwel geruis loze elektromotor in. De andere twee bo ten waarmee John van Veen en zijn zo nen deze zomer rond de Keukenhof va ren, komen ook uit Giethoorn. Eén ervan was daar jarenlang een rondvaartboot. Hij is van eikenhout en er staan aandoen lijk smalle bankjes in. Een varend monu ment van 80 jaar oud. We varen tussen Hillegom en Lisse, door een verbindingswater tussen de Leidse Vaart en de Ringvaart en komen langs de proeftuinen van de Keukenhof In deze niet toegankelijke tuinen worden de nieu we tulpensoorten gekweekt. John van Veen: „Doordat de boten zo laag liggen, kijk je op de hoogte van het maaiveld over de bloeiende velden heen. De mensen gaan pratend aan boord, maar zijn al snel stil. Dan hoor je alleen nog het geluid van fototoestellen." Een kievit stapt parmantig langs de wal- lenkant, vlak voor ons scheren twee rot ganzen laag over het water, er zijn scho leksters, reigers. En vrijwel allemaal zijn ze met z'n tweeën. Lente, dat is het. Geen vogel die zich aan ons stoort. In een van de velden is met 50.000 tulpen het Vrijheidsbeeld 'geschilderd'. De Keu kenhof koos dit jaar Amerika als thema. Overal zie je bollenvelden met strepen in van die harde, heldere kleuren: rood, geel, paars, wit. Precies het schilderijtje dat bij mijn grootouders hing, en dat ik niet in mijn eigen huis wilde hebben. Om dit te zien, komen mensen van over de hele wereld. Ze nemen foto's als ware het schilderijtjes mee naar huis. Is John van Veen niet bang dat hij de drukte niet aan zal kunnen met slechts drie boten? „We hebben al veel publici teit gehad, ook in het buitenland, dus ja, ik geloof dat veel mensen dit leuk gaan vinden, maar we nemen er geen boten bij. Deze beleving gaat juist over stilte en schoonheid, het moet hier geen Kalver- straat worden." Reageren? redactie.reizen@wegener.nl www.keukenhof.nl De Keukenhof (Stationsweg 166a in Lisse) is open tot en met 21 mei (Hemelvaartsdag). Entree: volwassenen 13,50 euro, kinderen tot en met 3 jaar gratis, tot en met 11 jaar 6 euro, 65+ 12,50 euro. Parkeren: 6 euro. Voor kinderen is er een Bollenbozenroute. Haal het Hillegom boekje bij de infobalie in het park. De tocht met Lisse' een fluisterboot duurt ongeveer 50 minuten en kost 7,50 euro per persoon. Groepen kunnen *5* Keukenhof worden aangemeld via het Booking Office van de Keukenhof (sales@keukenhof.nl) of via telefoon 0252-465527.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 69