7 spectrum PZC Zaterdag 18 april 2009 Het was desondanks een bevestiging dat je alles kunt bereiken wat je wilt. Bijna alles wat Piet Vrolijk aanpakte lukte. Hij won 19 van de 20 partijen die hij bokste op knockout. Hij versloeg als eerste Nederlan der het Senegalese damfenomeen Baba Sy. Hij werd op z'n 17e door bondscoach Elek Schwartz gevraagd profvoetballer te wor den. Van dat laatste kwam niks terecht, want zijn vader joeg hem het huis uit. Alles wat Piet Vrolijk aanpakt, verandert in goud. Hij begon toen hij jong was met het importeren van antiek uit Frankrijk. De eerste reis met zijn tweedehands Volks wagenbusje met een op het dak gelaste im periaal was meteen een schot in de roos. Later stapte hij over op tweedehands meu belen en nu hij in Hoeven woont, koopt en verkoopt hij al vele jaren restpartijen van grote meubelketens. Van de misschien wel 300 handelaren die met grote bedrij ven wilde handelen, werd hij uitgekozen. „Ik ben de goedkoopste van Europa", zegt hij met trots. „Er gaan per week vijf a zes trailers naar het buitenland." Elke wedstrijd, heeft hij gewonnen, behal ve dan die tegen zijn ziekte. Drie jaar gele den werd longemfyseem en longkanker ge constateerd. Dat was een zware klap. Een paar maanden had Vrolijk het er verschrik kelijk moeilijk mee. „Ik heb veel gejankt en wakker gelegen. Toen heb ik met me zelf afgesproken dat ik gewoon doorga waar ik mee bezig ben. Als ik stop met wer ken en op mijn lauweren ga rusten, begin ik met doodgaan. Ik werk gewoon door en doe alsof er niet aan de hand is. Daarom blijf ik ook gewoon roken, want ik geniet ervan. Ik doe geen concessies. Daardoor zit ik lekker in m'n vel." Een voorbeeld: „Ik hou van het opknap pen van oude auto's. Een maand geleden heb ik een oude Jaguar gekocht. Het duurt dik 2,5 jaar voordat hij weer helemaal in or de is. Ik krijg dat natuurlijk nooit meer af, maar ik ben wel lekker bezig. Ik zie wel hoever ik kom." Het probleem van Vrolijk is dat hij alles leuk vindt. Daarom is hij zijn hele leven aan het rennen en vliegen. Hij slaapt maar vier uur per nacht. Via een tv programma leerde hij hoe je met weinig slaap toch ge noeg uitrust, 's Morgens om 5 uur staat hij op, om een uur of zes gaat hij aan het werk tot aan het begin van de avond. Daar na is het tijd voor ontspanning, tot een uur of twaalf, één. Die levenswijze heeft hem veel gebracht. Heel veel contacten, heel veel avonturen en rijkdom. Dat laatste vindt Vrolijk het minst belangrijk. „Ik heb geen gouden ket tingen, ringen of rolexen. Het enige dat ik echt belangrijk vind, is dat ik drie keer per dag lekker kan eten." Heeft Vrolijk er dan vrede mee dat hij niet oud wordt? „Nee natuurlijk niet. Ik zou wel 300 willen worden. Er is nog zo veel moois dat ik zou willen doen. Bijvoorbeeld paard rijden en zingen. Aan de andere kant, ik ben bij na 60. Ik weet zeker dat ik meer heb gedaan en beleefd dan mensen die 110 worden. Ik heb elke dag bewust ge leefd. Dan maar kort en krachtig. Kwaliteit gaat voor kwantiteit. Ik wist eerlijk gezegd vroeger al dat ik geen 90 zou worden." „Toen ik drie jaar geleden hoorde dat ik ongeneeslijk ziek was, heb ik dat bijna nie mand laten weten. Als ik het zou zeggen zou iedereen zich tegen mij anders gedra gen. Ik wil zijn wie ik ben en ik wil behan deld worden naar wie ik ben. Maar nu wordt het tijd. Ik voel dat het snel achter uit gaat. Ik mag blij zijn als ik het eind van het jaar haal. Het mooist zou het zijn, als ze me met gestrekte oren achter de tafel in het magazijn vinden. En als het zo niet gaat, help ik mezelf wel. Ik ben niet ie mand die met een zuurstofapparaat gaat zitten wachten op de dood. Ik heb alles in huis..." I know I dreamed you a sin and a lie I have my freedom but I dont have much ti me Faith has been broken, tears must be cried Lets do some living after we die Wild horses couldn't drag me away Wild, wild horses, we'll ride them some day Wild horses couldn't drag me away Wild, wild horses, we'll ride them some day

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 55