3 spectrum Een plek in het paradijs kost geen kapitaal „Gasten huren de blokhutten dikwijls voor opa en oma." PZC Zaterdag 18 april 2009 '•'«it Kom naar het PZC-debat over toerisme. Donderdag 14 mei, 14.00 uur, in De Parel in Domburg. Aanmelden: debatlppzc.nl www.pzc.nl/toerismedebat Overal op Polderzicht zijn goed onderhouden bloemperkjes, terrasjes, hoogstambomen en elementjes die goed in de sfeer van een hoeve passen. foto Wim Kooijman Wie goedkoop wil kamperen, kan zijn camper gratis in Reimerwaal zetten. Maar ruimte is dan de enige kwaliteit. Voor elf euro, inclusief toeristenbelasting, kun je met z'n tweeën naar Polderzicht in Sluis: één van de goedkoopste campings in Zeeland. door Mieke van der Jagt Rust en ruimte: het klinkt mis schien wat afgezaagd, want heel Zeeland adverteert er mee. Ook als er een eindje ver derop een drukke weg ligt, als de luidsprekers in de disco om tien uur be ginnen te blazen of als je je haringen in de tent van de buurman moet slaan. Op cam ping Polderzicht bij Sluis is er aan de slo gan niets gelogen. Niet alleen loopt de Praatvlietweg waaraan de camping ligt, dood, vandaaruit moet je ook nog eens over een lange dreef, die naar de boerderij van Wilma en Paul Hermans loopt. Daar, rond het woonhuis, ligt de camping Polder zicht, zoals de naam al zegt, middenin de polder, waar Paul ook op dertig hectare ak kerland boert. Maar de ruimte rondom is lang niet de enige troef Ook op de land schapscamping hebben de gasten de ruim te. Op dik drie hectare zijn 85 kampeer plaatsen voor tenten en caravans, op vier kleinere veldjes en één heel groot veld. „Het ligt er een beetje aan wat de mensen willen", vertelt Wilma. Sommige gasten willen vooral uitzicht, anderen hebben graag wat meer beslotenheid. Wat we hier niet willen, is afgetuinde plaatsen met heg getjes. Dit is en blijft een landschapscam- ping; écht kamperen bij de boer. De cara vans gaan in de winter weg. Mee naar huis of in de stalling. Dat neemt niet weg dat we veel vaste gasten hebben. Mensen die een seizoenplaats huren of die elk jaar te rugkomen." Al 25 jaar geleden is Paul Hermans, aanvan kelijk heel klein, met de landschapscam ping begonnen. Hij sloot zich aan bij de Stichting Vrij Recreëren (SVR) en zag de eerste gasten komen. Onder hen zijn er die ook nu nog op Polderzicht vakantie hou den. „Van dertig hectare akkerbouw kun je als boer niet leven. Omdat wij alles zelf doen, kan het met de camping erbij wel. We hebben op den duur allebei onze baan in het onderwijs eraan gegeven." Wat opvalt aan de camping is de zorg die er op alle manieren vanaf straalt. Overal zijn plekjes met vrolijk geschilderd speel goed, er staan bloeiende hoogstambomen, perkjes met bloeiende heesters, bollen en vaste planten, bloembakken, knotwilgen een interessant drinkputje en een geheim zinnig bomenlaantje. Wilma tuiniert graag en Paul doet het grovere werk. Zelfs de sa- nitairgebouwtjes, waar in twaalf kraakhel dere douches en we's zijn ondergebracht, heeft hij zelf gebouwd. Geen recht-toe-recht-aan metselwerk, maar mooie rollagen, muizentandjes en blinde boogjes, waardoor de gebouwtjes op origi nele onderdelen van de boerderij lijken. „Dat de prijzen billijk blijven, past binnen het SVR-concept. Het moet geen vermo gen gaan kosten. Daarom hebben wij ook geen kantine, een kamp winkel of een zwembad", zegt Wilma. Daarvoor heb je personeel nodig en de gasten vinden hier van alles in de buurt: het Noordzeestrand, verschillende natuurgebieden, mooie ste den én leuke dorpen." Paul: „Onze zoon Tim bezorgt dagelijks brood in het seizoen en ook zijn zus, Maaike, steekt weieens een handje toe." Voor wie geen tent of caravan wil, maar wel van het paradijs wil proeven, zijn er ruime blokhutten en een apparte ment te huur. „Sommige gasten huren die voor opa en oma", zegt Wilma. Polderzicht mag dan zeer voordelige tarie ven hanteren, van prijsvechten moet de fa milie Hermans het niet hebben. Dat blijkt wel uit het gastenboek op internet, waar gasten de loftrompet steken over de hygië ne, kinderen de hond Doerak hun liefde verklaren en waar iedereen vooral zegt vol gend jaar weer terug te zullen komen. En dan hebben ze het, vooral over de hartelij ke ontvangst door Wilma en Paul.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 51