spectrum 2 in vorstelijke voetsporen PZC Zaterdag 18 april 2009 De badkoetsjes van weleer hebben plaats gemaakt voor zwarte Vespa scootertjes. Het Domburgse Badhotel is met de tijd meegegaan. De standing uit de gloriedagen is echter wel gebleven. Want Badhotel anno nu ziet gaarne het publiek goed gekleed aan het diner verschijnen. Banaal bloot is uit den boze. door Annemarie Zevenbergen Mozarella-'pearls', feta en ge raspte boerenkaas op een gemengde salade van ice berg, ui en rucola met een crème van aceto balsami- co stond vast niet op de lunchkaart van het badhotel anno 1866. Nu wordt het ge serveerd in het onlangs geopende grand ca fé. Met keuze uit 48 theesoorten. Op het terras voor het Domburgse Badho tel resideert een ouder echtpaar. Een paar tafels verder zitten twee dames te keuve len in de voorjaarszon. De rust is welda dig, hoewel het hotel is volgeboekt. Dat zou in 1866 heel wat meer voeten in de aarde gehad hebben. Slechts de Zeeuw se stedelijke en adellijke elite kon zich een verblijf in Domburg veroorloven. Nu komt men van heinde en verre. Maar geen T-shirts, blote behaarde mannenbenen met voeten gestoken in witte sokken en badslippers. En geen dames in te strakke korte broek met dito top. Mocht dit het ge val zijn, dan wordt de drager discreet ver zocht zich 'passend' te kleden. Want de adel mag dan grotendeels plaats gemaakt hebben voor de gepensioneerde zaken man, correcte kledij wordt wel hoog op prijs gesteld. De voorjaarsbries brengt de voile gordij nen van kamer 116 zachtjes in beweging. Ruim 40 vierkante meter heeft de gast er tot zijn beschikking. In zachte tinten. De suites bieden tussen de 75 en 80 vierkante meter met een masterbedroom, een kamer voor de kinderen en een woon- annex eet kamer. De gasten krijgen volgend jaar nog meer voorgeschoteld als de kamers zijn gereno veerd. Dan kunnen zij zich terugtrekken in een kamer met als thema aarde: inder daad veel donkere aardgebonden kleuren en een elektrische open haard. Of in de ka mer met als thema zon, in rode en gele tin ten met een 'sunshower'. Die biedt niet al leen water maar ook ultraviolette straling. Douchend bruinen.... Het verwachtingspatroon van de gemiddel de gast in het Badhotel ligt hoog en daar moet hoe dan ook aan voldaan worden, vindt de directie. Rust en ruimte met veel aandacht voor lijf en leden. Bijkomen in het saunalandschap bijvoorbeeld. Eerst even de voeten opwarmen in het voeten- bad en dan de warmte in. Kiezen tussen infraroodsauna, Finse sauna of stoomcabi ne is de enige inspanning die gevergd wordt. Na de saunagang is het heerlijk bij komen op de verwarmde rustbank. Zelfs een kleine buitenruimte met dompelbad ontbreekt niet. Voor de liefhebber zijn er massages in Vitaalinstituut Sakyno. De Thaise kruidenstempelmassage waarbij lichaam en gelaat worden gemasseerd met verwarmde stempels gevuld met genees krachtige kruiden zuiveren lichaam en geest. Zo krijgt een verblijf aan de voet van de Zeeuwse duinen een exotisch tintje. De fontein in het park voor het hotel ruist zacht. Af en toe wat gerinkel van bestek, fluitende vogels en gedempt stemgeluid. Niet alleen de uitwendige mens geniet, ook aan de inwendige mens is gedacht met producten van de koude grond en niet uit kassen. De oorspronkelijke smaak gekoppeld aan een nieuwe bereidingswij ze, de zogenaamde Nieuwe Nederlandse Keuken. Want niet alleen de liefde van de man gaat door de maag. Na het diner is het goed toeven in de bibli otheek met een digestiefje, een goede cog nac of een likeurtje. Misschien even de stand van zaken in het land bespreken met Jan Peter...? In de voetsporen treden van vorst Stro- ganoff en Carmen Sylva bevalt uitstekend. De slaapkamer met als thema aarde. Ontspannen keuvelen in de voorjaarszon voor het Badhotel Het zwembad naast het saunalandschap. foto's Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 50