Zeeland Snelheid nodig met crisismaatregelen ZE KOMEN ERAAN! Hoe herken je een Zeeuw die twittert Zeeuws overzicht AED's ingewikkelde klus I VORMGEVER DTP-er PZC Meer balans in woningmarkt Twijfels of provincie snel genoeg iets aan de crisis kan doen. Succesvolle eerste Zeeuwse Tweet up vrijdag in Goes. Lonink onderkent zorg van reanimatieclub over gebruik defibrillatoren. Werken bij een dynamisch en toonaangevend mediabedrijf... Details: www.tidi.nl/vacatures TiDi Graphics zoekt door uitbreiding van de grafische afdeling een... TiDi Graphics Internet Huisstijl PZC Zaterdag 18 april 2009 31 De moties buitelden vorige maand over elkaar heen in de Statenzaal in Middelburg. Alle partijen in Pro vinciale Staten hadden ideeën over maatregelen om het Zeeuwse bedrijfsleven door de crisis heen te helpen. De zakcalculator moest eraan te pas komen om de financiële gevol gen van al die suggesties bij elkaar op te tellen. Zestig miljoen euro! door René Schrier GOES - Probleem één: hoe herken je een Zeeuw die twittert? Niet dus. Gistermiddag was een twintig tal Zeeuwen naar café de Post in Goes getogen, voor de eerste zoge naamde Zeeuwse Tweet up. Dat is een bijeenkomst van mensen die regelmatig contact met.elkaar heb ben via de computer, door het ver zenden van zogenaamde Tweets. En dat zijn weer kleine berichtjes van maximaal 140 karakters. Digitaal kleine berichten naar elkaar sturen met (on)zinnige in formatie Voor veel mensen abracadabra, maar Twitteren wordt steeds popu lairder. Dat volgen van eikaars be richten binnen wat een sociaal net werk wordt genoemd, levert van alles op, zoals de bijeenkomst van gisteren. Initiatiefnemers Arne Hulstein uit Goes en Edwin Blok uit Middel burg vonden dat het er maar eens van moest komen. Twitteren is niet hetzelfde als e-mailen, briefjes schrijven of telefoneren. Mensen die om wat voor reden dan ook (hobby, werk, gemeenschappelijke interesses of privé) in elkaar geïnte resseerd zijn wisselen informatie met elkaar uit. Dat is ruim een vijfde van het pro vinciale huishoudboekje. Niet echt haalbaar dus. Daarom ging het da gelijks provinciebestuur op zoek naar de grootste gemene deler in alle voorstellen. Het resultaat daarvan kwam giste ren in de Staten aan de orde: 3 mil joen euro voor onder meer be houd en versterking van kennis, naar voren halen van investerin gen en versnelde uitvoering van af spraken op het gebied van schoon en veilig. Later dit jaar zal worden gekeken naar onder meer een communica Het heeft een lagere drempel, geeft Arne aan, omdat het maar een paar woorden zijn. Hij heeft er voor zijn bedrijf al wat aan ge had. Andere mensen kunnen er op reageren en dat kan weer van al les opleveren. Edwin: „Een nobody kan zomaar een personality worden. Het feno- tiecentrum voor deltatechnologie en klimaat, een lijst van investerin gen die op korte termijn kunnen worden opgepakt. 'In zo'n situatie kun je als provincie alleen maar pleisters plakken' Daarmee zijn, constateerde de SGP, de moties van vorige maand min of meer verwerkt. De PvdA en de WD deelden die mening niet. „Het moet sneller en effectie meen bekende Nederlander krijgt een andere betekenis. Sommige mensen worden door honderden anderen gevolgd." In de Post werd natuurlijk druk ge twitterd, via bijvoorbeeld iPhones. Hoe symbolisch, zo'n naam van een café voor zoiets. Veel 'gewone' gesprekken gingen ook over Twitte- ver", zei Piet Hamelink (PvdA). „We hebben een actieplan nodig." En Sjoerd Heijning (VVD) meen de dat het bij het dagelijks provin ciebestuur ontbreekt aan gevoel voor urgentie. Hij stelde vast dat het woord duurzaam in het plan van Gedeputeerde Staten vaker voorkomt dan werkgelegenheid. „Wat moeten we met al die duur zame dromerij?" Gert-Jan Bouter- se (SP) vond dat zorgvuldigheid voor snelheid gaat. Gedeputeerde Marten Wiersma (GL, economie) maakte duidelijk dat de mogelijkheden van de pro ren. Maar de sfeer had toch ook zo iets van: ik heb al veel van je gele zen en nu zie ik wie je bent. Nu het echte leven na de digitale con tacten. Zoek het maar op, op twit- ter.com, de eerste tweets en foto's over de bijeenkomst in Goes ston den er gisteravond al meteen op. video op www.pzc.nl/video vincie maar beperkt zijn. „Dow had vorig jaar een omzet van 5 mil jard euro. Er is nu sprake van een vraaguitval van 9 a 10 procent. In zo'n situatie kun je als provincie al leen maar pleisters plakken." Kan wel zijn, reageerde Johan Robesin (PvZ), maar kleine bedrijven zijn wel degelijk gebaat bij een helpen de hand van de provincie. Het crisisbestrijdingsplan werd uit eindelijk met algemene stemmen aangenomen. De wens van de WD zes jaar lang zes miljoen voor infrastructuur uit te trekken, kreeg geen steun. MIDDELBURG - Met drie stimule ringsregelingen wil de provincie de woningmarkt voor Zeeuwen be ter in balans zien te krijgen. De Staten van Zeeland stelden de rege lingen gisteren vast. De maatregelen richten zich op particuliere woningverbetering, nieuwbouw van starterswoningen op lege plekken in dorpen en ste den en op stimulering van gezame- lijke bouwprojecten van particulie ren. Vooral starters moeten van een en ander kunnen profiteren. De Staten legden er de nadruk op dat er sprake moet zijn van duurza me woningverbetering in de vorm van energie- en waterbesparing, le vensloop en materiaalkeus. Ze wil den dat daarvoor eenvoudige crite ria worden opgesteld. door Raymond de Frel GOES - Het is een verdraaid lastige klus om in Zeeland een compleet overzicht te maken van alle be schikbare Automatische Externe Defibrillatoren (AED's). Dat zegt voorzitter Jan Lonink van de Veiligheidsregio Zeeland in reac tie op een brief van Annie Fran- cke-van Hoorn uit Kapelle van de Stichting Reanimatie en AED Noord- en Zuid-Beveland. Daarin stelt zij dat het gebruik van AED's in" Zeeland nog veel te wensen overlaat. Zeeuwse gemeenten kun nen volgens haar nog zo welwil lend zijn met de aanschaf van re animatie-apparaten, maar zolang de alarmcentrale 112 geen goed zicht heeft op beschikbare AED's in de buurt van een calamiteit, re sulteert dit veel te weinig in het redden van mensenlevens. Lonink stelt dat Francke-van Hoorn een reëel punt heeft. „Het lastige is alleen dat het de laatste tijd ook bulkt van de particuliere initiatieven om een AED aan te schaffen. EHBO-verenigingen, voetbalclubs, dorpsraden... alle maal hebben of willen ze een re- animatie-apparaat. Ik voorspel ook dat het niet meer lang duurt voor dat je bij de Aldi of Lidl een AED kunt kopen. Al die initiatieven zijn bijna niet op elkaar af te stem men. Dus is het ook heel moeilijk om die verantwoordelijkheid bij de meldkamer van de alarmcentra le neer te leggen." Dat neemt niet weg dat Lonink in de eerstvolgen de vergadering van de Veiligheids regio een inventarisatie van AED's en koppeling met de alarmcentrale zal aankaarten. „Met goede afspra ken kom je een eind, al moeten die dan wel verder gaan dan goed bedoelde vrijwilligheid. Een AED moet dan bij een calamiteit ook écht meteen beschikbaar zijn." Er werd natuurlijk druk getwitterd op de eerste Zeeuwse Tweet up in Goes, voor mensen die dagelijks berichten aan elkaar sturen in de vorm van tweets. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 33