'Veilige Schelde taak van Antwerpen' Open Dag Terneuzen Toch procedure tegen atheïstische dominee nOEDERDAGOUTLET.NL ZE KOMEN ERAAN! www.hz.nl 22 april 18.00 - 20.00 uur PZC Karla Peijs: Zeeland niet alleen verantwoordelijk voor containerreuzen. De ultieme rijtest om ongelukken te voorkomen mt Nog geen cadeau voor Moederdag? Messenblok €14" Voorlichtingsrondes om 18.00 8t 19.00 uur Hogeschool J"wTr Zeeland PZC Zaterdag 18 april 2009 29 door Rinus Antonisse MIDDELBURG - Toelaten van mega- containerschepen op de Wester- schelde mag alleen als afdoende veiligheidsmaatregelen getroffen zijn. Zeeland kan daar zelf niet voor zorgen, alleen al vanwege het vele geld dat ermee gemoeid is. Dat zei commissaris van de konin gin Karla Peijs gisteren in de Sta tenvergadering. „Als Antwerpen wil varen met zul ke grote schepen, moet ze zelf voor de veiligheid zorgen", stelde Peijs. Ze wees erop dat er nu nog geen sluitende veiligheidsafspra ken en -voorzieningen zijn voor middelgrote schepen, tot een leng te van zo'n 160 meter. Peijs was daar ongelukkig mee. „Er zit een enorm gat tussen de veiligheids maatregelen die we nog niet eens klaar hebben en wat nodig is voor hele grote schepen." Fractievoorzitter Johan Robesin (Partij voor Zeeland) kaartte de kwestie aan, verwijzend naar de re cente proefvaarten van container reuzen. Hij vond dat de Belgen wel erg veel noten op hun zang hebben. Robesin uitte zijn toene mende ongerustheid over de veilig heid op en langs de Westerschel- de. Hij riep op tot een 'bezinnings- conferentie veiligheid.' Izak Voge laar (WD) merkte op dat de vaart van megacontainerschepen gedu ld* Als het Antwerpse havenbedrijf containerreuzen op de Wester- schelde wil toelaten, moet het zelf zorgen voor veiligheidsmaat regelen, vindt Karla Peijs. rende langere tijd, andere activitei ten op de rivier lamlegt. Hij vroeg zich af of Zeeland hiervoor schade claims van gedupeerde gebruikers van het vaarwater kan krijgen. Peijs kon hem daarover gerust stel len: nee. Voor een conferentie voel de ze weinig. „We moeten nu spij kers met koppen slaan, we moeten klaar zijn voor een ramp." Ze er kende dat de hele Westerschelde wordt platgelegd bij de passage van een megaschip. De commissaris beklemtoonde dat de komende proefvaarten alleen worden toegestaan wanneer 'een palet van veiligheidsmaatregelen' van kracht is. Ze had de indruk dat de Zeeuwse eisen hierover in middels bij de zuiderburen geland zijn. „Dat heeft niks te maken met Antwerpen pesten, maar we moe ten aan de Zeeuwen wel de veilig heid kunnen garanderen." Het gaat onder meer om het statio neren van een grote sleper bij het Nauw van Bath en sleepbootbege leiding. Peijs liet weten dat in juni verder gepraat wordt over het al dan niet blijvend toelaten van de containerreuzen op de Wester schelde. ■r"; GOES - Niet alleen jongeren, maar ook verzekeraars zit ten bij ongelukken met de brokken. Daaraan probeert het Verbond van Verzekeraars en het Regionaal Orgaan Verkeersveiligheid Zeeland iets te doen. Hoge premies voorkomen niet of nauwelijks ongelukken, dus moet met de kwetsbare groep automobilisten tussen 18 en 24 jaar op een andere manier worden overtuigd van vei lig rijden. Op het oefenterrein van rijschool Dek aan de Le Chef 7-delig messenblok Welke moeder wil deze niet? voor meercadeau's: www.moederdagoutlet.nl - morgen in huis* - gratis ingepakt in cadeauverpakking DE MAKKELIJKSTE MOEDERDAGSHOP ONLINE I MIDDELBURG - De hervormde clas sis Zierikzee heeft besloten toch de kerkordelijke procedure tegen dominee Klaas Hendrikse voort te zetten. Aanvankelijk hadden de be sturen van de beide classes waar aan Hendrikse verbonden is (Mid delburg en Zierikzee) besloten af te zien van verdere maatregelen te gen Hendrikse. De regionale kerkelijke vergade ring van Zierikzee besloot in meer derheid recent toch verder te gaan met de procedure. Dat zou tot een tuchtprocedure tegen Hendrikse kunnen leiden.-De regionale verga dering waartoe Hendrikses ge meente in Middelburg behoort, volgt wel de zienswijze van het be stuur, om af te zien van verdere maatregelen. Dominee Hendrikse gaf in 2007 een boek uit waarin hij het be staan van God ter discussie stelde. Het boek werd een bestseller en leidde tot veel beroering in de Pro testantse Kerk in Nederland (PKN). Als gevolg van deze wen ding moet nu het gesprek met Hendrikse gezocht worden. Olympiaweg in Goes gaf Stichting Trials 24 jongeren de kans om te ervaren hoe het is om een noodstop op glad wegdek te maken en in een vrachtauto te rijden. Een in structeur wees hen ook op tekortkomingen in hun rijge drag. Voor volgende Zeeuwse edities hebben zich al on geveer vijfhonderd kandidaten gemeld. Een dag cursus kost vijftig euro, maar resulteert ook in een korting op de jaarlijkse verzekeringspremie. foto Willem Mieras jflM PIXAR J Meer weten. Teu 0115 -64 16 00 Tol- 0113 - u-T ■- info@hz.nl Voltijd Bedrijfseconomie (propedeuse) Commerciële Economie (propedeuse) Management, Economie en Recht (propedeuse) Leraar Basisonderwijs (PABO) dagopleiding Deeltijd Bedrijfseconomie* Commerciële Economie* Management, Economie en Recht* Leraar Basisonderwijs, avondopleiding Combi MBO-HBO Economie Leraar Basisonderwijs Volledige opleiding in Terneuzen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 31