'17 april is een beetje CSW-leerlinge drinkt zich Verburg wil Zeeuwen duidelijkheid geven KkiaÈ Herkenning PZC 0 De krant 5 weken voor 15 euro! Scherper toezicht na twee drankincidenten op school in een week. 2 Zaterdag 18 april 2009 PZC MAIK1L HARTE Vandaag ontvangen lezers van De Volkskrant het magazi ne Ziltzeeland bij hun krant. Het doel van het magazi ne is mensen warm maken voor Zeeland om er te ko men werken, wonen en/of recreëren. Ik ben blij dat ze het van daag ontvangen, maar het is wel jammer dat alleen Volkskrant lezers het ontvangen, want nadat deze week een swaffélende man in een Terneuzens benzinestation landelijk nieuws was, is het nu wel van belang de rest van Nederland fatsoenlijk nieuws van Zeeuwse bodem voor te leggen. Voor degenen die het gemist hebben: de Telegraaf, SBS, geen- stijl.nl en waarschijnlijk nog andere media lieten een filmpje zien van een jongeman die mas- Het filrrmie lokte turbeerde terwijl hij in een ben net Tlimpje lOKte zinestation in Terneuzen aan honderden het afrekenen was. Het filmpje was door de benzinepomphou- reacties Uit der op youtube gezet (en is er in middels weer afgehaald), om de dader te kunnen opsporen. Het lokte honderden reacties uit. Dat de dame achter de kas gewoon het wisselgeld van de man aannam, leverde bijvoorbeeld de oproep op om voorlopig geen geld uit Zeeland aan te nemen. Maar vooral de beperkte omvang van 's mans geslachtsdeel was voorwerp van spot. Er was iemand die de vraag stelde of de reclameslogan 'Ons bin Zuunig' ook daarop betrekking had en een ander stelde dat de Zeeuwen kennelijk niet vooraan stonden toen... Ik re ken dat Omroep Zeeland aan. Zij kwam volgens mij als eerste met het nieuws, maar had op teletekst wel een tendentieuze kop: 'Terneuzense swaffelaar op internet'. Hoe kan Omroep Zeeland nu weten dat het een Terneuzenaar is. Ik weet van herkenning door vingerafdrukken, de irisscan is in opkomst, maar dat mensen op deze manier herkend kunnen worden is nieuw voor me. Ik wel eens weten wie bij Omroep Zeeland dat kan, want hier zit een luchtje aan. Voor meer columns: www.pzc.nl/columns COLOFON PZC Park Veldzigt 35, Middelburg Postbus 91, 4330 AB Middelburg 0118- 43 4000 Uitgever/directeur Ad Verrest Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adjunct) alkroon@pzc.nl Centrale redactie T: 0118- 43 4010 E: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Postbus 91, 4330 AB Middelburg T: 0118- 43 4050 E: walcheren@pzc.nl Redactie Bevelanden-Tholen Postbus 162, 4460 AD Goes T: 0113- 31 5670 E: bevelanden@pzc.nl tholen@pzc.nl Redactie Zeeuws-Vlaanderen Postbus 145, 4530 AC Terneuzen T: 0115- 64 5740 E: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Redactie Schouwen-Duiveland Postbus 80, 4300 AB Zierikzee T: 0111-45 4650 E: schouwen-duiveland@pzc.nl Advertenties VerkoopteamZeeland T: 0118- 43 4070 E: teamzeeland@bndestem-pzc.nl Business-to-business/de Ondernemer. Zorg Onderwijs. Educatie. Onroerend Goed T: 076- 531 2277 E: segmentteam@bndestem-pzc.nl Familieberichten: 088- 0139 999 Personeelsadvertenties: 055- 5388 000 Kleintjes: 0900- 6743 836 Krant niet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruik maken van de vakantieservice? Abonnement opzeggen? Vul het formulier in op: www.pzc.nl/lezersservice of bel: 088-013 99 10 Toets 1: bezorgklachten (vanaf 07.00 uur) Toets 2: informatie over uw abonnement Toets 3: informatie over LezersExtra Maandag t/m vrijdag: 08.00 - 17.00 uur Zaterdag: 08.00 - 12.00 uur PZC Lezersservice Postbus 3229, 4800 MB Breda U kunt uw abonnement beëindigen tot uiterlijk vier weken voor het einde van de betaalperiode. U ontvangt een schriftelijke bevestiging. Abonnementsprijzen Maand 23,50 (acceptgiro n.v.t.) Kwartaal 66,25 (acceptgiro €69,25) Jaar €254,00 (acceptgiro €257,00) Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt intrek ken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl Straat Postcode Woonplaats Telefoonnummer Emailadres Ik machtig de PZC om het abonnementsgeld van mijn rekening af te schrijven. Rekeningnummer Handtekening De PZC gaai zorgvuldig om mei persoonsgegevens. In hei colofon treft nadere informatie Ja, ik neem de PZC en ontvang de eerste 2 weken gratis en neem aansluitend: een vast abonnement met automatische betaling van 66,25 per kwartaal (NA14) - een vast abonnement met betaling per accept van 69,25 per kwartaal (NA14) ik neem een proefabonnement van 5weken voor 15,-. Na deze periode stopt de bezorging vanzelf, (ik heb de laatste 3 maanden geen proef gehad) (P5) Stuur de bon naar: PZC, Afdeling Lezersservice, Antwoordnummer 54050, 5004 VB Tilburg. Bellen kan ook: 088 - 013 99 10 voorletters Verrassing en ongeloof. Tussen die uitersten liggen de reacties op het kabinetsbesluit over het natuurherstel Schelde. door Jeffrey Kutterink en Rinus Antonisse Kees Slager (Eerste Kamerlid SP): „Ik ben blij verrast. Ik dacht echt dat we het niet zouden gaan halen, zeker gezien de manier waarop minister Verburg zich in de Eerste Kamer heeft opgesteld. De invloed van bevolking en poli tiek is groot geweest. Denk aan de rol van CDA Zeeland, maar ook die van Tweede Kamerlid Ad Kop- pejan. Hij heeft zijn rug recht ge houden. Ik vraag me nog wel af of er een adder onder het gras zit. Een reëel scenario is dat het kabi net geen goedkeuring van Brussel krijgt, de Hedwige alsnog wordt ontpolderd en Europa de schuld krijgt. Maar laten we daar niet van uit gaan." Ad Koppejan (Tweede Kamer lid, CDA): „Ik ben heel tevreden met dit heldere kabinetsbesluit. Het houdt rekening met de gevoe lens van de Zeeuwse bevolking en door Jeffrey Kutterink Waarom ziet u af van ontpolderen? „Het kabinet stelt vast dat er zowel in Zeeland als in de Tweede en Eer ste Kamer - ook na het rapport Nijpels - geen draagvlak voor is. Dat zie ik niet als een politieke ne derlaag. Ik ben er trots op dat het kabinet een besluit heeft genomen dat gedragen wordt door alle be trokkenen. We houden ons aan de natuuropgave. En we houden reke ning met de gevoelens van bevol king en politiek. Het alternatief kost extra geld, maar dat neemt het kabinet voor zijn rekening." Wat gebeurt er nu met het besluit? „Ik ga het toelichten aan de Euro pese Commissie. Die kijkt niet op welke manier we de natuur herstel len, maar of we dat in voldoende mate doen. Stuit het voorstel toch op bezwaren dan gaan we alsnog de Hedwige ontpolderen. Ik heb goede hoop dat alles op zijn poot jes terechtkomt. Ik hoop voor het eind van deze maand uitsluitsel te hebben van de commissie." En Saeftinghe? „Dat houdt het kabinet achter de hand. Als-buitendijks onvoldoen de natuur oplevert, zal een deel van Saeftinghe erbij worden be trokken. Welk deel is nog niet be kend." Minister Cerda Verburg Betaalt Vlaanderen mee „Daarover moet nog stevig wor den onderhandeld. Buitendijks schor kost circa 180 miljoen euro. Als Saeftinghe erbij komt, schat ik in dat het zo'n 200 miljoen euro gaat kosten. Zou alsnog de Hedwi ge worden ontpolderd, dan betaalt Vlaanderen het hele bedrag." Komt nu een eind aan ontpoldering in Zeeland? „Voor mij staat nog lang niet vast dat er meer dan 600 hectare nodig is voor natuurherstel. Ik wil dat met de Europese Commissie be spreken en in één pakket meene men. Ik wil de Zeeuwen die wo nen in zoekgebieden nu definitief duidelijkheid geven." met de politieke verhoudingen in Tweede en Eerste Kamer. Het biedt helderheid en perspectief en maakt een einde aan de ontpolde- ringsdiscussie. Ik ga ervan uit dat het plan Europa-proof wordt ge maakt. Europa hoeft niet om toe stemming te worden gevraagd. Eu ropa kan ons wel in gebreke stel len als we niet voldoen aan de na tuurdoelstellingen. Het gaat er niet om hoe, maar dat we die doelen bereiken. Ik heb er goede hoop op dat dat gaat lukken. Mijn inzet voor het verdere debat zal zijn dat we nu definitief een eind maken aan de ontpolderingsdiscussie in Zeeland. Inderdaad, dan kunnen we ook beginnen met het herstel van de verhoudingen in Zeeland." Lia Roefs (Tweede Kamerlid, Pv dA): „Ik ben er van overtuigd dat we de Hedwige nu hebben gered. Dit is een belangrijk besluit, om dat in Zeeland nog meer natuur doelen moeten worden gehaald. Denk aan Natura 2000 gebieden en het Volkerak Zoommeer. Draag vlak is dan uitermate belangrijk." Kees van der Staaij (Tweede Ka merlid, SGP): „Mijn pas geplante boom in de Hedwige kan blijven staan. Het is verheugend dat het kabinet de weerstand tegen ont poldering goed heeft gewogen. Toch was het nog mooier geweest als het kabinet finale duidelijkheid had gegeven. Ik ga er echt van uit dat het kabinet voor dit alternatief gaat. En dat het niet zo is dat door afkeuring van Brussel alsnog de Hedwigepolder moet worden ont polderd. Hoopgevend is dat het ka binet het alternatief volledig be taalt. Dat moet je wel zien als een signaal van politieke wil om van deze oplossing een succes te ma ken." Frans Hamelink (Gedeputeerde Zeeland, Christenunie): „Het is een verrassend besluit. Tot nu toe waren de buitendijkse schorren en Saeftinge geen alternatief Nu blijkt dat het kabinet dit anders ziet. We weten hoe gevoelig ont polderen ligt. Als er alternatieven zijn die beantwoorden aan het doel van natuurherstel, dan zijn we blij dat die kansen benut wor den. We moeten natuurlijk wel af wachten of Brussel vindt dat het pakket aan de voorwaarden vol doet. De Hedwige is dus nog niet door Annemarie Zevenbergen MIDDELBURG - De directie van de scholengemeenschap CSW in Mid delburg maakt zich ernstig zorgen over het alcoholmisbruik op school. Aanleiding voor de onge rustheid zijn twee incidenten in één week. Woensdag belandde een 15-jarige leerlinge uit havo 3 na overmatig drankgebruik in co ma in het Vlissingse ziekenhuis. Havo-VWO-directeur B. Hamans verklaart dat het naïef zou zijn om te denken dat het zich tot deze twee incidenten - waarvan één bijna fataal - beperkt. „We hebben het personeel naar aanleiding van deze gebeurtenissen gevraagd extra alert te zijn. Enkele collega's gaven vervolgens aan dat zij signa len hebben ontvangen dat alcohol gebruik op school vaker voorkomt dan wij weten." De 15-jarige havo-scholiere werd door mede-leerlingen in het toilet op school gevonden. Zij was toen nog bij kennis „Ze voelde zich ziek en was erg in paniek.- Zij is eerst door personeel behandeld en ver volgens per ambulance overge bracht naar het ziekenhuis in Vlis- singen. Tijdens die rit is ze buiten bewustzijn geraakt." Aanleiding tot het excessieve alcoholgebruik van de scholiere was waarschijn lijk een proefwerk wiskunde. De klas waarin zij zit, had een fles drank gekocht om zich moed in te drinken tijdens een tussenuur. Het meisje is daarna alleen doorge gaan. De scholiere is inmiddels uit het ziekenhuis. „De klas heeft bui ten het schoolterrein gedronken, dus wij hebben het niet gezien. Dat neemt niet weg dat wij onze verantwoordelijkheid moeten ne men. Wij beraden ons nu over hoe wij het alcoholgebruik op school moeten aanpakken", aldus Hamans. „Onze beleidslijn is al ja ren dat er geen alcohol genuttigd mag worden tijdens schoolfeesten, Een CSW-scholiere belandde in coma in het ziekenhuis na drank misbruik. De schoolleiding be raadt zich over hoe alcoholge bruik op school aan te pakken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 2