Vlissingen fietst tegen MS Ecotoerisme in het Zwin Machinefabriek Franken failliet Veere in de min door Landsbanki Gratis Politie pakt graffitispuiters op in Middelburg w waardebepaling voor uw woning? Rotaryclub zamelt duizenden euro's in voor MS Research. Gemeente krijgt zes ton niet meer terug van IJslandse spaarrekening. Mozaïek voor Zimbabwe en Malawi PZC Zaterdag 18 april 2009 27 0113-227788 www.kuubmakelaars.nl door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Het is dat het Frans Naereboutplein niet meer ruimte biedt, anders had de Vlissingse Ro taryclub niet eens genoeg aan de tachtig hometrainers om MS 'mee de wereld uit te fietsen'. 24 uur van de boulevard slaat aan in Vlissingen, en daarbuiten. Meer dan dertig sponsoren hebben zich gemeld voor het evenement op za terdag 20 juni, waarbij geld wordt ingezameld voor de stichting MS Research. Meer dan vijftig home trainers zijn al gereserveerd. 'Ongelooflijk' noemt Frans van Spaandonk, voorzitter van het eve nement, "de animo om een fiets te adopteren en de trappers dan nog eens 24 uur achter elkaar, welis- - waar door een team, te laten rond gaan ook. „Nergens hebben we 'nee' te horen gekregen." Wel heeft hij 'nee' moeten verko pen: aan MS-patiënten die ook wil den meedoen. „Dat is helaas niet verantwoord. Vijf minuten is voor hen niet eens vol te houden." Zo'n fiets kost vijfhonderd euro. Tachtig 'adopties' leveren dus veer tigduizend euro op: genoeg om een MS-onderzoeker een jaar van te betalen. De deelnemers laten zich ook nog eens sponsoren. Aan gezien ook scholen zich hebben aangemeld, kan dat ook nog aardig wat opleveren. Multiple sclerose komt in Neder land 'te weinig' voor -16.000 men- - sen lijden aan de slopende ziekte - om vanuit de overheid onderzoek te financieren. Daarom doet de stichting MS Research het. Toen zij hoorde van het Vlissingse initia tief - groter dan ze ooit had ge zien, aldus Van Spaandonk - heeft ze gelijk haar beroemde ambassa deurs op Vlissingen af gestuurd. Zo staat vrijdag 24 april cabaretier Wl De Rotaryclub van Vlissingen or- ganiseert vanaf zaterdag 20 juni om 15.00 uur een spinningmara- thon, die 24 uur duurt. Het is al lemaal te doen op de boulevard. Cox Habbema belangeloos op de planken van het Arsenaaltheater. Donderdag 28 mei is het de beurt aan zangeres Cristina Branco, in de Sint Jacobskerk. Dominee Carel ter Linde brengt zondag 14 juni ge dichten ten gehore, onder begelei ding van een pianist, en vrijdag 19 juni geven musicalsterren Petra Berger en Arwin Kluft een bene fietconcert, met het orkest van de KLM. Kaarten zijn onder meer te koop bij de Cultuurwerf De Rotaryclub bedacht het evene ment naar aanleiding van het over lijden van Sigrid Goedbloed-Van Kuijk uit Vlissingen, in september 2003. Zij leed aan MS. Q www.24uurvandeboulevard.nl door Maurits Sep DOMBURG - De gemeente Veere krijgt 600.000 euro niet meer te rug van de drie miljoen die was weggezet op een IJslandse spaarre kening bij Landsbanki. Daardoor komt de gemeente over 2008 ook nog eens nipt in de rode cijfers. Veere sluit het jaar af met een te kort van 51.000 euro. Eigenlijk had Veere dus dik een half miljoen euro over, rekent wet houder van financiën Wirn van Ta- tenhove (CDA) voor. „Maar omdat wij van onze drie miljoen tachtig procent, dus 2,4 miljoen terugkrij gen, moeten we nu noodgedwon gen zes ton afboeken." Wanneer het geld uit 1 Island terugkomt, durft hij overigens niet te voorspel len. „Als ik het persoonlijk mag in schatten: waarschijnlijk ergens tus sen nu en vijfjaar." Veere had de drie miljoen bij Landsbanki op een rekening gezet omdat daar een hogere rente werd uitgekeerd. Toen de financiële cri sis losbarstte, raakt* Landsbanki echter in problemen en dreigden meerdere Nederlandse overheden, waaronder Veere, hun geld kwijt te raken. Veere heeft steeds beloofd dat de inwoners niet de dupe zouden worden van een -eventueel verlies van drie miljoen euro. Daarom was vorig jaar al besloten een be drag vrij te maken in de begroting van 150.000 euro per jaar. Het gemeentebestuur kondigt in het jaarverslag 2008 ook aan dat verliesgevende projecten alleen nog worden uitgevoerd als op an dere projecten winst wordt ge boekt. KNOKKE-HEIST - Een nieuw bezoe kerscentrum en een kijkcentrum met een panoramisch zicht op de Zwinvlakte. Dat zijn de blikvangers van de gro te veranderingsoperatie van na tuurpark Het Zwin. Kosten: zes tien miljoen euro. De provincie West-Vlaanderen en het Agentschap Natuur en Bos MIDDELBURG - De politie heeft don derdag twee jongens aangehouden voor het spuiten van graffiti. De twee, een 17-jarige Middelbur- van het Vlaamse Gewest willen het Zwin uitbouwen tot een totaal vernieuwd Natuureducatief Eco- toeristisch Zwin in 2012. Het nieu we Zwin bestaat uit het voormali ge vogelpark, het Gewestelijk Na- tuurdomein en de dijken en dui nen rond de Zwinvlakte. De centrale toegangspoort is het nieuwe bezoekerscentrum. De ver ger en een 16-jarige Oost-Soubur ger, konden worden aangehouden aan de hand van getuigenverklarin gen. Op 19 maart jl. waren op de kommerde oude gebouwen wor den gesloopt. Een deel van dit cen trum is gratis toegankelijk om de bezoeker van de Zwinstreek alle in formatie te bieden. Een ruimte wordt ingericht voor permanente en tijdelijke tentoonstellingen. In het nieuwe Zwin is ook aandacht voor natuurherstel en natuuront wikkeling. ramen en muren van een school aan de Churchilllaan tussen de 55 en de 60 zogenaamde tags ge plaatst. door Luc Oggel GOES - De Goese machinefabriek Franken BV is failliet. Bij het be drijf werken zo'n dertig mensen. Er wordt gekeken of een doorstart mogelijk is. Het faillissement is afgelopen dins dag uitgesproken. Volgens curator Benne van Leeuwen van het Goe se advocatenkantoor Van Leeuwen en De Waard is het uitblijven van een grote buitenlandse order de be langrijkste oorzaak van het faillisse ment. „Dat was een opdracht waar ze een halfjaar werk aan zouden heb ben gehad, maar door de economi sche crisis is die in de ijskast ge zet." Ook was er volgens de cura tor 'wat discussie ontstaan over lo pend werk'. Van Leeuwen is bezig met een in ventarisatie van het bedrijf en voert gesprekken met kandidaten over een eventuele doorstart. Het is volgens hem nog te vroeg om te zeggen hoe groot de kans van sla gen is. „Er is wel een potentieel idee, maar daar kan ik nu nog niet op ingaan. Volgende week weet ik meer." Franken BV is opgericht in 1892 als fabrikant en importeur van land- bouwapparatuur. GOES - Leerlingen van het Goese Lyceum onthul- Boomsma van stichting Partners in Hoop. De kos- goede doel, Child Future Africa. Deze stichting len trots hun zelfgemaakte mozïek, de vlag van ten van de workshop heeft hij volledig gedo- laat weeskinderen in Zimbabwe naar school gaan Zimbabwe. In het kader van het afrikajaar heb- neerd aan een weeskinderenproject in Malawi, en geeft ze onderdak zodat ze een toekomst op ben zij een workshop mozaïek gevolgd bij Ronald De scholieren verkochten lootjes voor hun eigen kunnen bouwen. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 29