Dubbelverpakt en verzegeld ZE KOMEN ERAAN! Helft van ambtenaren Sluis verdient te veel Goes gekozen tot gemeente van het jaar PZC Sturm en Dekker heeft nog steeds genoeg werk voor asbestsaneerders. Puzzel ouderwets gezellig mee en maak deze week kans op 2 kaartjes voor het concert van Guus Meeuwis! PZC WPZC Zaterdag 18 april 2009 25 De economische crisis heeft ook ge volgen voor sloopbedrijf Sturm en Dekker, met vestigingen in Oostka- pelle (hoofdkantoor), Middelburg en Goes. De PZC volgt de komende tijd de ontwikkelingen bij het bedrijf in het Weekboek Sloopwerk. Vandaag de derde aflevering, over asbestsane ring bij de sloop van een school in Middelburg. door Maurits Sep MIDDELBURG - Ingewikkeld is de sloop van de lege basisschool aan de Prinsenhove in Middel burg-Zuid allerminst. Een 'norma le kaalslag' noemt bedrijfsleider as bestsanering en sloop )an de Voogd de klus. „Omdat het ge bouw compleet weg moet." Maar hup, de sloopkogel er tegen aan slingeren en plat ligt de boel - zo simpel is het dan ook weer niet. Want er zit asbest in het ge bouw en dat moet er eerst uit. „De gemeente Middelburg is onze opdrachtgever", vertelt De Voogd. „In het bestek staan de voorwaar den voor de uitvoering van het werk. Daarin zit ook een asbestin- ventarisatierapport. Voordat je gaat slopen, moet een onafhanke lijke derde, dus niet de gemeente en niet wijzelf inventariseren of en waar asbest zit." Chris Vrijenhoek en René Janse zijn de asbestspecialisten die voor Sturm en Dekker als eersten het gebouw ingaan. Altijd met twee man tegelijk, want er moet ie mand zijn die toezicht houdt op het werk en die te hulp kan schie ten als er iets mis gaat. Janse is de deskundig toezichthouder asbest sanering. De asbest in de oude school zit in de plafondplaten van de cv-ruimte en in de kit die is gebruikt voor de afdichting van de raamkozijnen. De platen kunnen simpel uit het plafond worden gehaald. De kit moet worden losgesneden. Omdat in de kit een bindmiddel zit, zal er niet snel asbest vrijkomen. Buiten moeten ze in de openlucht werken, maar binnen wordt een extra veiligheidsruimte gebouwd, een 'containment'. In die afgeslo ten ruimte wordt een onderdruk gecreëerd, zodat asbestvezels, mochten die onverhoopt toch vrij komen, zich niet naar buiten ver spreiden. In die containment is ook een douche om spullen schoon te spoelen voordat ze naar buiten gaan. De witte overalls die Vrijenhoek en Janse dragen, wor den weggegooid. De asbesthoudende materialen uit de school worden eerst in speciale zakken verpakt en verzegeld. Daar na gaan ze naar de tussenopslag op het terrein van Sturm en Dek ker in Middelburg. Al het verza melde asbesthoudende sloopmate riaal gaat in een enorme container- zak, en die gaat weer in een contai ner. Elke volle container (tiendui zend kilo) gaat naar de stortplaats Midden-Zeeland. TXvee, drie dagen zijn Vrijenhoek en Janse deze week bezig geweest in de school. „Nu wij klaar zijn, mogen de slopers komen", lacht Vrijenhoek. De Voogd heeft nog genoeg werk voor de asbestsaneer ders. „Er komen nog steeds op drachten bij. Donderdag hadden we er twee tegelijk, vrijdag drie: in Westerzicht in Vlissingen, de Lan ge Delft in Middelburg en de Hoofdstraat in Kortgene." tot in de kleinste details ontworpen en afgewerkt m. door onze eigen vakmensen Grenadierweg 17b - Middelburg www.baderie.nl GOES - De gemeente Goes heeft bij een internetverkiezing de titel Zeeuwse gemeente van het jaar ge kregen. Goes liet daarmee de andere Zeeuwse genomineerden, Middel burg en Terneuzen, achter zich. „Het is leuk dat we deze titel krij gen", zei wethouder Rinus Diele- man (CDA), die voor de bekend making naar Amsterdam afreisde. „Er is een enquête gehouden over thema's als veiligheid, wonen en werken. Blijkbaar scoren we daar goed op." De verkiezing is een initiatief van onder meer De Telegraaf en onder zoeksbureau Q.& A. Op de websi te www.gemeentevanhetjaar.nl na men landelijk 37.000 mensen de moeite om hun eigen gemeente middels een enquete te beoorde len. Witte pakken en adembeschermende maskers behoren tot de standaard uitrusting van Chris Vrijenhoek en René Janse, specialisten voor asbestsanering bij sloopbedrijf Sturm en Dekker. Deze week haalden ze asbest uit een oude school in Middelburg-Zuid. foto Ruben Oreel Een initiatief van SLUIS - Bijna de helft van de ambte naren in de gemeente Sluis krijgt een te hoog salaris. Dit kost de ge meente ruim negen ton op jaarba sis. Van de 239 ambtenaren zijn maar liefst 112 medewerkers hoger ingeschaald dan hun functionele rang. De totale organisatie zit 205 schalen te hoog. „Ons loongebouw staat uit het lood", zegt wethouder Ben Henne- kam, belast met de gemeentelijke reorganisatie. „Dat is historisch zo gegroeid en is dus niet de mede werkers aan te rekenen." Zo kostte het de oude gemeenten Oostburg en Sluis-Aardenburg midden jaren negentig veel moeite aan personeel te komen. Toen zijn de salarissen opgekrikt. Ook de herindeling werkt nu nog. Het col lege zet in het kader van de reorga nisatie alles op alles de personeels kosten omlaag te brengen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 27