eeland plaats voor parade van podia Boek en foto's over woonwijk ZE KOMEN ERAAN! V LaBan PZC Dorpsraad van Koudekerke begint zijn eigen website 'Dance is heel ruim. We willen nu laten zien dat er veel meer mogelijk is' PASSIE Bewoners Middelburgse Stromenwijk halen herinneringen op. INTER BORG w PZC Zaterdag 18 april 2009 I 23 Het is nog onzeker of de Danceparade in Middelburg dit jaar doorgaat. De organisatie is naarstig op zoek naar geld. Ondertussen wordt gewoon doorgewerkt aan een nieuwe opzet. door Carla van de Merbel Het woord 'waarschijn lijk' valt regelmatig als Martin Priem van de Stichting Streetparade Middelburg vertelt over de komen de editie van de Danceparade, op zaterdag 25 juli. Omdat het beno digde geld nog lang niet binnen is, - is alles 'waarschijnlijk'. Behalve dan de nieuwe ideeën over de in vulling. De parade van vrachtwa gens met dj's en dansers maakt plaats voor een parade van podia door de stad. Podia waarop van al les gebeurt. Met als basis dancemu- ziek. Eigenlijk had de organisatie het na acht keer wel zo'n beetje gehad met die stoet van vrachtwagens door het centrum. Elk jaar meld den zich dertig tot veertig wagens aan en daar bleven er dan uiteinde lijk een stuk of tien van over die ook echt meereden. Priem: „Zo'n wagen inrichten is duur. Een dj, licht en geluid, de aankleding, het inschrijfgeld om mee te doen: dat kost al gauw een paar duizend eu ro. Niet alle groepen konden dat opbrengen." Gevolg: om de parade toch nog ergens op te laten lijken, moest de organisatie op het laatste moment nog zo'n vijf wagens zelf regelen. Daarnaast waren er ook wel eens klachten van ondernemers langs de route. Niet over de harde mu ziek, maar wel over de overlast van die grote vrachtwagens door de vaak smalle straatjes. Nóg een reden voor verandering: na acht keer is het tijd voor wat nieuws, vindt de organisatie. „Je moet je blijven ontwikkelen. Dit is het grootste evenement voor jon geren in Zuid-West-Nederland. Dan moet je ook eens kijken hoe je verder wil." Volgens de toeris tische trendrapportage Zeeland van Scoop trok de Danceparade vo rig jaar 66.000 bezoekers. De eerste stap naar een nieuwe op zet werd vorig jaar al gezet. Op Plein 1940 was er toen, in samen werking met de Kunstbende, 'Crea tive garden': een plek voor mu ziek-, dans-, theater- en poëzie-op- tredens en workshops fotografie en schilderen. Dit jaar zijn er veel meer van dat soort plekken in het centrum. Priem noemt de Markt, de Helm (achter het oude stad huis), buiten de Kloveniersdoelen en de Lange Jan en in de Vleeshal. „We willen minstens acht loca ties." Ook de samenwerking met andere culturele organisaties, zoals die er vorig jaar al was met Scoop (die de Kunstbende orga niseert), is uitge breid. Er is overleg met de Zeeuwse muziekschool, de Vleeshal en de Spot. En weer met Scoop. Overal in het centrum zijn op 25 juli podia waar bands en dj's optre den. Basis blijft de dancemuziek, maar de organisatie wil toe naar een combinatie van verschillende muziekstijlen. „Dance is heel ruim. We willen nu laten zien dat er veel meer mogelijk is. Elk po dium krijgt zijn eigen identiteit." Zo worden bijvoorbeeld een dj en een violist bij elkaar gezet. Op de Markt en Hof van Tange komen de hoofdpodia waarop dj's als Sun- nery James Ryan Marciano, Af- rojack, Sidney Samson, Vato Gon zales, dj Hardwell en Andy en Dor othy Sherman optreden. Waarschijnlijk dan, want ook al zijn deze dj's alvast maar geboekt, een groot probleem is het geld. De organisatie heeft zo'n twee ton no dig en daarvan is nog maar een klein deel binnen. De Dancepara de is een gratis evenement. „De stad is niet af te sluiten, dus entree vragen is onmogelijk." Alleen voor het dancefeest 's avonds op het Hof van Tange worden kaarten ver- kocht. De rest van het geld moet van sponsors, overheden en fond sen komen. En sponsors zijn dit jaar moeilijker te vinden dan an ders. „We zijn veel sponsoren kwijtgeraakt door de economische crisis." Er ligt nog een aantal aan vragen om financiële steun bij fondsen. Daarnaast is de hoop ge vestigd op de overheden. Bij de ge meente Middelburg is 30.000 euro subsidie aangevraagd. Het college heeft slechts de 6.500 euro die in voorgaande jaren werd gegeven, toegezegd. Maar de Stichting Streetparade Middelburg heeft de gemeente raad mee. In de vergadering van 6 april is een motie aangenomen waarin het college verzocht is te zoeken naar middelen om de orga nisatie toch 30.000 euro te geven. Alle partijen behalve de SGP, steunden deze motie. Ze willen het 'spraakmakende evenement met een bovenregionale uitstra ling' behouden voor de stad Mid delburg. Als het de organisatie lukt de ge vraagde subsidie van de gemeente binnen te halen, wil ook de provin cie geld geven. Wethouder Frank Streng (cultuur) kon gisteren nog niets zeggen over een eventuele toekenning van de 30.000 euro. Volgende week praat hij met de or ganisatie. Woensdag 6 mei komt de subsidie weer ter sprake in de commissie maatschappelijke za ken. Voor de organisatie van de Dance parade gaat de tijd steeds meer dringen. Nog drie maanden te gaan. Martin Priem blijft optimis tisch. „Ik heb goeie hoop op een goeie afloop." Waarschijnlijk. r«r-iruMtwt- I rctpuni der wereldmerken MIDDEL MIDDELBURC - Bewoners van de Middelburgse Stromenwijk heb ben herinneringen opgehaald aan hun wijk. De verhalen zijn opgete kend in een 'wijklevensboek' dat vandaag wordt gepresenteerd in wijkcentrum Het Getij in de Oos- terscheldestraat 18a. De bijeen komst begint om 12.00 uur. Daar is ook een foto-expositie te zien: Remember your childhood, van Annika van Balen en Anne Pfaff De expositie gaat over de drie inmiddels gesloopte scholen in de wijk, die zijn vervangen door de brede school. De expositie wordt in drie fases getoond, tot en met 30 mei. Boek en expositie zijn tot stand ge komen dankzij subsidie van wo ningcorporatie Woongoed. Martin Priem van de Stichting Streetparade Middelburg. foto Lex de Meester Met de deur in huis vallen. Van de voordeur tot garagedeur. Van de fundering tot en met het dak en alle materialen daartusen vindt u onder één dak hij Raab Karcher. Of het nu gaat om gevelstenen, dakpannen, binnendeuren, sectionaaldeuren u vindt het bij ons in alle soorten en maten. Van rustiek tot modern design. Kwaliteit en innovatie staan hoog in het vaandel bij Raab Karcher. Laat u inspireren en bezoek onze showroom aan de Waldammeweg 2, Middelburg. Een afspraak maken met één van onze medewerkers kan natuurlijk ook, telefoon 0118 625 055. MEUBELMAKERIJ Wij maken graag uw bijzondere keuken, inferieur en meubels op maat Zin in een inspirerende afspraak over uw droomkeuken, meubel of inferieur? Wij lafen u graag kennis maken met de verschillende mogelijkheden die wij te bieden hebben. BIJZONDER IN VORM Klarinetweg 14 Tel 0118-650004 Middelburg www.inter-borg.nl Industrieterrein Mortiere door Annemarie Zevenbergen .KOUDEKERKE - De dorpsraad van Koudekerke wil maandag zijn nieu we website in de lucht hebben. Een lang gekoesterde wens gaat daarmee in vervulling, vertelt voor zitter John Muller. Gisteravond is de website gepresen teerd aan de elfkoppige raad en is de laatste hand gelegd aan de sa menstelling van de site. „Wij hebben gisteren gekeken naar de inrichting ervan en de laat ste kleine dingen aangepast. Een klein gebakje hebben we er wel op gegeten. Het is toch een feestelijk iets, dat we nu na tien jaar onze ei gen website hebben. Daar ben ik best wel trots op", vertelde Muller. „Op deze manier willen we de communicatie naar de bewoners van Koudekerke en ook naar de ge meente Veere verbeteren." Dorpsbewoners kunnen op de site zien waar de raad mee bezig is. Zo staat er een vergaderagenda op, zijn verslagen van de bijeenkom sten te lezen en worden de statu ten van de Stichting Dorpsraad Koudekerke vermeld. De doelstel lingen van de raad worden uiteen gezet, evenals de samenstelling van de raad, die nu overigens com pleet is. „We geven ook een over zicht van dorpsactiviteiten en bie den de bewoners de ruimte om te reageren. De website houden we in eigen beheer. Onze secretaris El- ger Steijger is daar erg actiefin." www.dorpsraadkoudekerke.nl info@dorpsraadkoudekerke.nl Openingstijden maandag t/m vrijdag 09.00-17.30 uur, zaterdag 09.00-16.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 25